توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

ERC-20 چیست ؟

ERC خلاصع شده عبارت (Ethereum Request for Comments) است و در واقع پروتکلی است که با استفاده از آن می توان روند پیشرفت اکوسیستم اتریوم را تخمین زد...

ERC-20 چیست؟

ERC-20 چیست ؟
ERC-20 چیست ؟

ERC خلاصع شده عبارت (Ethereum Request for Comments) است و در واقع پروتکلی است که با استفاده از آن می توان روند پیشرفت اکوسیستم اتریوم را تخمین زد. 20 نیز شماره ایدی است که به این پروتکل اختصاص داده شده است.

بنابراین اگر توکنی، قوانین این پروتکل را رعایت کند، توکن ERC-20 نامیده می شود. هر کدام از این قوانین به طور مستقیم با شبکه اصلی اتریوم در ارتباط هستند. بنابراین فناوری بلاک چین برای این نوع توکن نیز کار می کند و مانند هر ارز دیجیتالی دیگر مانند بیت کوین، لایت کوین و … می توان آن را فروخت، خرید و یا معامله انجام داد.

تنها تفاوتی که این توکن با سایر ارزهای دیجیتال مانند لایت کوین دارد این است که بر اساس شبکه اتریوم فعالیت دارد و بنابراین آدرس دهی آن توسط اتریوم انجام می شود. بنابراین تا این قسمت متوجه شده ایم که ERC-20 چیست و چه ارتباطی با اتریوم دارد.

ERC-20 چیست ؟

اما نکته دیگری که در این مورد وجود دارد این است که اگر شما در حال انجام معامله ای باشید، تراکنش شما به یک سیستم هوشمند ارسال می شود. اگر به هر دلیلی توکن در آن لحظه پاسخگو نباشد، معامله شما و در نتیجه ارز شما از بین خواهد رفت.

این یکی از مسائلی است که در مورد اتریوم همچنان حل نشده است و چون ERC-20 نیز در بستر اتریوم فعالیت می کند برای تراکنش های این توکن نیز وجود دارد. بنابراین این موضوع باعث می شود که این ارز ارزش خود را از دست بدهد ولی با این وجود باز هم ERC-20 یک جنبه حیاتی و اصلی برای ارز دیجیتال اتریوم محسوب می شود.

ERC-20 برنامه‌نویسان را توانمند می‌سازد

اصطلاح ERC-20 نشان‌دهنده استانداردی تکنیکال به منظور به کارگیری توکن در تمام قراردادهای هوشمند روی بلاکچین اتریوم به وجود آمده است. در 16 آوریل 2019، بیش از 181 هزار توکن سازگار با ERC-20 روی شبکه اصلی اتریوم وجود داشت.

خرید و فروش ارزدیجیتال

ERC-20 از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا فهرستی مشترک از قوانینی که باید توسط تمام توکن‌های اتریوم رعایت شود را مشخص می‌کند.

درنتیجه، تمام برنامه‌نویسان می‌توانند چگونگی عملکرد توکن‌های جدید را در سیستم گسترده‌ اتریوم پیش‌بینی‌کنند.

خوشبختانه، تاکنون اکثر برنامه نویسانی که با توکن‌ها سروکار دارند تابع قوانین ERC-20 بوده‌اند، به این معنا که اکثر توکن‌های عرضه شده از طریق ICO های اتریوم با ERC-20 سازگار هستند.

ERC-20 شش عملکرد را مشخص می‌کند

ERC-20 شش عملکرد مختلف را برای سایر توکن‌های سیستم اتریوم تعیین می‌کند که عموما مواردی اساسی و کاربردی هستند، شامل روش انتقال توکن‌ها و چگونگی دسترسی به داده‌های مربوط به یک توکن خاص توسط کاربران.

این مجموعه از عملکردها و سیگنال‌ها باعث می‌شوند انواع مختلف توکن‌های اتریوم هماهنگ با یکدیگر در هر مکانی در سیستم اتریوم بتوانند عملکرد مطلوب داشته باشند.

به این ترتیب، تقریبا تمام والت‌های دیجیتالی که از ارز اِتِر (ether) پشتیبانی می‌کنند از توکن‌های سازگار با ERC-20 نیز پشتیبانی می‌کنند.

اما از آنجا که استاندارد ERC-20 نسبتا جدید است، احتمالا باگ‌هایی دارد که نیاز است در خلال پیشرفت شبکه اتریوم آنها نیز برطرف شوند.

به عنوان نمونه‌ای از این مشکلات، توکن‌های اتریومی که مستقیما به یک قرارداد هوشمند ارسال شده، از دست رفته تلقی می‌شوند. زیرا یک اشتباه در پروتکل باعث می‌شود که قرارداد یک توکن نتواند به تلاش برای انتقال مستقیم پاسخ دهد که خود منجر به از دست رفتن پول در آن انتقال می‌شود.

براساس گزارش‌های CoinDesk، تاکنون حجم توکن‌های از دست رفته به این دلیل ارزشی برابر با 70 هزار دلار داشته است. با این حال، امروزه ERC-20 یکی از ویژگی‌های مهم شبکه اتریوم است و احتمالا در ادامه نیز تاثیری بسیار گسترده بر این شبکه خواهد داشت.

خرید و فروش ارزدیجیتال

صفحه اصلی

ERC-20 چیست ؟

ERC-20 چیست ؟ERC-20 چیست ؟ERC-20 چیست ؟ERC-20 چیست ؟ERC-20 چیست ؟ERC-20 چیست ؟

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 57,655.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 4,565.80
  • tetherTether (USDT) $ 1.00
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.221921