توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

4 روش استفاده سرمایه گذاران از سطح حمایت و مقاومت برای انجام معاملات بهتر

4 روش استفاده سرمایه گذاران از سطح حمایت و مقاومت برای انجام معاملات بهتر

شناسایی صحیح سطح حمایت و مقاومت می تواند تفاوت بین یک تجارت برنده و ضررهای قابل توجه باشد...

4 روش استفاده سرمایه گذاران از سطح حمایت و مقاومت برای انجام معاملات بهتر

4 روش استفاده سرمایه گذاران از سطح حمایت و مقاومت برای انجام معاملات بهتر

شناسایی صحیح سطح حمایت و مقاومت می تواند تفاوت بین یک تجارت برنده و ضررهای قابل توجه باشد.

معاملات باید فقط یک فرآیند ساده برای خرید کم و فروش بالا باشد اما برای بسیاری از سرمایه گذاران این فرآیند بیشتر شبیه علم موشک است. یکی از اساسی ترین و قابل فهم ترین استراتژی هایی که می تواند به تحقق آن کمک کند ، شناسایی سطح حمایت و مقاومت دارایی است.

هنگامی که معامله گران بتوانند سطح حمایت و مقاومت را تشخیص دهند ، می توانند زمان ورود و خروج خود را در بازار بهبود بخشند. پشتیبانی و مقاومت در بازارهای صعودی ، نزولی و محدود نیز مفید است.

بیایید لحظه ای به درک اصول بپردازیم

پشتیبانی در سطحی شکل می گیرد که تقاضای خریداران باعث جذب فروش از فروشندگان شده و از کاهش بیشتر قیمت جلوگیری می کند. در این سطح ، معامله گران صعودی تمایل به خرید دارند زیرا معتقدند قیمت به اندازه کافی جذاب است و ممکن است بیشتر کاهش نیابد.

از طرف دیگر ، خرس ها فروش خود را متوقف می کنند زیرا معتقدند بازار به اندازه کافی افت کرده است و ممکن است به دلیل جهش مجدد باشد. هنگامی که هر دو این موقعیت ها رخ می دهد ، یک پشتیبانی تشکیل می شود.

4 روش استفاده سرمایه گذاران از سطح حمایت و مقاومت برای انجام معاملات بهتر
نمودار روزانه EOS / USD. منبع: TradingView

نمودار بالا نمونه خوبی از یک پشتیبانی قوی است. هر بار که قیمت EOS به سطح 2.33 دلار کاهش می یابد ، خریداران ظهور می کنند و فروش کاهش می یابد. این امر باعث می شود تقاضا بیش از میزان عرضه و در نتیجه یک بازپس گیری شود.

اگرچه پشتیبانی های افقی قابل اطمینان تر در نظر گرفته می شوند ، اما تنها راه تشکیل پشتیبانی نیستند. در طی روندهای صعودی ، خطوط ترند به عنوان پشتیبانی عمل می کنند.

4 روش استفاده سرمایه گذاران از سطح حمایت و مقاومت برای انجام معاملات بهتر
نمودار روزانه LTC / USDT. منبع: TradingView

Litecoin( (LTC شروع به کار خود در دسامبر سال 2020 کرد. پس از آن ، چندین بار قیمت مجدداً از روند نزولی خارج شد. این اتفاق افتاد زیرا وقتی قیمت به خط ترندنزدیک شد ، گاوها خرید کردند ، با این باور که جفت ارز LTC / USDT برای خرید به سطوح جذابی رسیده است.

در همان زمان ، معامله گران برخلاف روند فروش با فرض اینکه ممکن است فروش بیش از حد کوتاه مدت انجام شود ، فروش خود را متوقف کردند. هر دو مورد به طور همزمان اتفاق افتادند و به پایان رسید و روند صعودی از سر گرفت.

سطوح مقاومت چیست؟

مقاومت را می توان نقطه مقابل حمایت دانست زیرا این سطحی است که عرضه بیش از تقاضا است و حرکت صعودی را متوقف می کند.

این مقاومت زمانی شکل می گیرد که خریدارانی که در سطوح پایین تر خرید کرده اند شروع به ثبت سود خود می کنند و خرس های تهاجمی کوتاه می روند زیرا معتقدند که این روند افزایش یافته و آماده برای عقب نشینی است. وقتی عرضه بیش از تقاضا باشد ، رالی متوقف شده و معکوس می شود.

این مقاومت زمانی شکل می گیرد که خریدارانی که در سطوح پایین تر خرید کرده اند شروع به ثبت سود می کنند و خرس های تهاجمی نیز کوتاه می روند زیرا معتقدند که این روند افزایش یافته و آماده برای بازپس گیری است. وقتی عرضه بیش از تقاضا باشد ، رالی متوقف شده و معکوس می شود.
نمودار روزانه BTC / USDT. منبع: TradingView

حمایت یا مقاومت نیازی به یک سطح واحد ندارد. نمودار فوق نشان می دهد که چگونه منطقه بین 10.500 تا 11.000به عنوان منطقه مقاومت عمل می کند. هر زمان که قیمت به این منطقه می رسید ، معامله گران کوتاه مدت سود خود را ثبت می کردند وخرس های تهاجمی جفت ارز BTC / USDT را کوتاه می کردند. بین آگوست 2019 و ژوئیه 2020 ، این جفت ارز در پنج بار از منطقه مقاومت رد شد.

همانند پشتیبانی ، لازم نیست که خط مقاومت یا منطقه همیشه افقی باشد.

4 روش استفاده سرمایه گذاران از سطح حمایت و مقاومت برای انجام معاملات بهتر
نمودار روزانه ETH / USDT. منبع: TradingView

در طی افت از 6 مه 2018 ، تا 4 جولای 2018 ، اتر (ETH) به خط مقاومت رسید که خط ترند نزولی نامیده می شود ، اما از آنجا رد شد. این بدان دلیل است که معامله گرانی که چشم انداز نزولی داشتند از تجمع ها برای شروع موقعیت های کوتاه مدت جدید استفاده می کردند زیرا سطح پایین تر را پیش بینی می کردند.

شناسایی حمایت و مقاومت در طی مراحل ادغام

4 روش استفاده سرمایه گذاران از سطح حمایت و مقاومت برای انجام معاملات بهتر

هنگامی که حمایت و مقاومت به وضوح به عنوان جفت ارز EOS / USD در بالا مشخص شود ، معامله گران می توانند با بازپس گرفتن پشتیبان،خرید کرده و منتظر صعود قیمت نزدیک مقاومت برای بسته شدن موقعیت باشند. ضرر و توقف ضرر برای معاملات می تواند دقیقاً زیر سطح حمایت باشد.

چندین بار ، معامله گران حرفه ای ممکن است سعی کنند با توقف قیمت زیر سطح حمایت ، این توقف ها را شکار کنند. بنابراین ، معامله گران ممکن است در مسیر صعودی خرید کنند و همچنین منتظر بمانند تا قیمت قاطعانه زیر حمایت قبل از تخلیه موقعیت های خود بسته شود.

معاملات در یک روند صعودی پشتیبانی می کند

هنگامی که یک دارایی سه بار پشتیبانی را در خط ترند صعودی طی می کند ، معامله گران ممکن است انتظار داشته باشند که این خط حفظ شود. از این رو، می توان موقعیت های بالا را با برگشت از خط ترند صعودی درنظرگرفت. توقف تجارت را می توان دقیقاً زیر خط ترند نگه داشت.

با این حال ، در یک روند صعودی ، شکسته شدن در زیر خط ترند لزوما به معنای معکوس شدن ترند نیست. در بسیاری از مواقع ، این روند فقط قبل از از سرگیری مجدد ، کمی استراحت می کند.

4 روش استفاده سرمایه گذاران از سطح حمایت و مقاومت برای انجام معاملات بهتر
نمودار روزانه ETH / USDT. منبع: TradingView

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می شود ، جفت ارز ETH / USDT در چندین نوبت از روند صعودی پشتیبانی می کند. با این حال ، وقتی جفت ارز زیر خط ترند صعودی شکست ، روند نزولی جدیدی را شروع نکرد. قیمت قبل از شروع مجدد صعود ، برای چند روز در یک محدوده ادغام شد.

در صورت افت و ادامه قیمت در زیر روند صعودی ، ممکن است معامله گران موقعیت های طولانی خود را ببندند اما باید از موقعیت های کوتاه مدت جدید جلوگیری شود. اگر قیمت پس از ادغام روند صعودی خود را از سر بگیرد ، معامله گران ممکن است دوباره به دنبال فرصت های خرید باشند.

برای پشتیبانی مقاومت می کند

هنگامی که قیمت مقاومت می کند ، گاوها سعی می کنند مقاومت قبلی را به سطح حمایت تبدیل کنند. اگر این اتفاق بیفتد ، روند صعودی جدید آغاز می شود یا از سر می گیرد. اگر این اتفاق چندین بار رخ دهد ، ممکن است فرصت خوبی برای خرید فراهم کند.

4 روش استفاده سرمایه گذاران از سطح حمایت و مقاومت برای انجام معاملات بهتر
نمودار روزانه BTC / USDT. منبع: TradingView

بیت کوین از آگوست 2019 تا ژوئیه سال 2020 بین منطقه 10.500 تا 11.000 دلار گیر کرده بود. پس از شکست از منطقه مقاومت ، قیمت دوباره به زیر 10.500 دلارکاهش یافت ، اما گاوها با فروپاشی پرشور ، سطح را پشتیبانی کردند. این فرصت جدید خرید را به معامله گران ارائه می داد زیرا روند صعودی جدید تازه شروع شده بود.

تلنگر پشتیبانی برای مقاومت

4 روش استفاده سرمایه گذاران از سطح حمایت و مقاومت برای انجام معاملات بهتر
نمودار روزانه DOT / USDT. منبع: TradingView

نمودار Polkadot( (DOT در بالا نشان می دهد که منطقه بین 28.90 دلار تا 26.50 دلار از 14 فوریه تا 18 مه سال جاری به عنوان منطقه پشتیبانی عمل می کرد. با این حال ، هنگامی که خرس ها قیمت خود را به زیر منطقه حمایت رساندند ، منطقه به مقاومت تبدیل شد و از آن زمان اجازه شکست قیمت بالاتر از آن را نداد. این نمونه ای است که یک منطقه پشتیبانی به مقاومت تبدیل می شود.

نکات کلیدی

ضمن تجزیه و تحلیل هر سکه ، معامله گران باید به دنبال سطح حمایت و مقاومت باشند زیرا می توانند به عنوان فرصت های خوب ورود و خروج عمل کنند.

در یک روند صعودی ، معامله گران باید به دنبال خرید در سطح پشتیبانی و روند نزولی باشند ، معامله گران باید کوتاه بیایند در خط مقاومت.

سطح پشتیبانی و مقاومت در سنگ تعیین نشده است و بازرگانان حرفه ای سعی می کنند سفارشات توقف را شکار کنند. از این رو ، معامله گران باید توقف ها را طوری حفظ کنند که توسط سازندگان بازار متضرر نشوند.

صفحه اصلی

خرید و فروش ارزدیجیتال

اینستاگرام

4 روش استفاده سرمایه گذاران از سطح حمایت و مقاومت برای انجام معاملات بهتر4 روش استفاده سرمایه گذاران از سطح حمایت و مقاومت برای انجام معاملات بهتر4 روش استفاده سرمایه گذاران از سطح حمایت و مقاومت برای انجام معاملات بهتر4 روش استفاده سرمایه گذاران از سطح حمایت و مقاومت برای انجام معاملات بهتر4 روش استفاده سرمایه گذاران از سطح حمایت و مقاومت برای انجام معاملات بهتر4 روش استفاده سرمایه گذاران از سطح حمایت و مقاومت برای انجام معاملات بهتر

4 روش استفاده سرمایه گذاران از سطح حمایت و مقاومت برای انجام معاملات بهتر4 روش استفاده سرمایه گذاران از سطح حمایت و مقاومت برای انجام معاملات بهتر4 روش استفاده سرمایه گذاران از سطح حمایت و مقاومت برای انجام معاملات بهتر4 روش استفاده سرمایه گذاران از سطح حمایت و مقاومت برای انجام معاملات بهتر4 روش استفاده سرمایه گذاران از سطح حمایت و مقاومت برای انجام معاملات بهتر4 روش استفاده سرمایه گذاران از سطح حمایت و مقاومت برای انجام معاملات بهتر4 روش استفاده سرمایه گذاران از سطح حمایت و مقاومت برای انجام معاملات بهتر4 روش استفاده سرمایه گذاران از سطح حمایت و مقاومت برای انجام معاملات بهتر

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 57,983.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 4,603.04
  • tetherTether (USDT) $ 0.998823
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.223214