توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

3 دلیل که بعید است اتریوم به این زودی بیت کوین را تغییر دهد

3 دلیل که بعید است اتریوم به این زودی بیت کوین را تغییر دهد

سالهاست تحلیلگران پیش بینی کرده اند که سرمایه بازاراتریوم ،بیت کوین را تغییر خواهد داد ، اما داده ها نشان می دهد...

3 دلیل که بعید است اتریوم به این زودی بیت کوین را تغییر دهد

3 دلیل که بعید است اتریوم به این زودی بیت کوین را تغییر دهد

سالهاست تحلیلگران پیش بینی کرده اند که سرمایه بازاراتریوم ،بیت کوین را تغییر خواهد داد ، اما داده ها نشان می دهد که این بازی چیزی بیش از یک بازی حدسی نیست.

پس از افزایش 13 درصدی در دو روز ، ارزش بازار بیت کوین (BTC) از مرز 800 میلیارد دلار گذشت تا به بالاترین ارزش خود در 79 روز برسد. در همان بازه زمانی ، اتر (ETH) در دو هفته 45 درصد افزایش یافت و سرمایه بازار شبکه را 340 میلیارد دلار اعلام کرد.

انتظارات مثبت از هارد فورک لندن و اثر تورمی احتمالی آن بدون شک نقش مهمی ایفا کرده است ، اما برخی از سرمایه گذاران همچنان این سوال را مطرح می کنند که ارزش اتر چگونه در برابر بیت کوین قرار می گیرد. برخی ، از جمله دان مورهد ، مدیرعامل Pantera Capital ، انتظار دارند که اتر از بیت کوین به عنوان بزرگترین ارز رمزنگاری شده پیشی بگیرد.

ممکن است شرکت کنندگان در بازار پس از آنکه نیل کشکاری ، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس پیشنهاد داد، که فدرال رزرو ممکن است کمی بیشتر به برنامه خرید دارایی پایبند باشد ، هیجان زده شوند. دلیل ذکر شده گسترش نوع دلتا و آسیب احتمالی آن به بازار کار بود.

کشکاری گفت:

“دلتا می تواند افراد را از بازگشت به مشاغلی که نیاز به تعامل حضوری دارند منصرف کند و بچه ها را از تحصیل باز دارد.”

تمدید محرک برای مدت طولانی خطر تورم را افزایش می دهد ، که جذابیت دارایی های کمیاب مانند املاک ، کالاها ، سهام و ارزهای رمزنگاری شده را افزایش می دهد. با این حال ، تأثیر این تغییرات کلان اقتصادی باید به یک اندازه بر بیت کوین و اتر تأثیر بگذارد.

آدرس های فعال بیت کوین را  پیشتاز به صورت واضح  ارائه می کند

مقایسه برخی از استانداردهای اتریوم می تواند مشخص کند که آیا نزول 58 درصدی اترموجه است یا خیر. اولین قدم باید درجه بندی تعداد آدرس های فعال ، به استثنای مقادیرکم باشد.

3 دلیل که بعید است اتریوم به این زودی بیت کوین را تغییر دهد
آدرسهایی با موجودی 1000 دلار یا بالاتر. منبع: CoinMetrics

همانطور که در بالا نشان داده شد ، بیت کوین دارای 6 میلیون آدرس به ارزش 1000 دلار یا بالاتر است که 3.67 میلیون آدرس از سال 2020 ایجاد شده است. در همین حال ، اتر کمتر از نصف آن با 2.7 میلیون آدرس 1000 دلار است. رشد آلتکوین کندتربوده و 2.4 میلیون آن از سال 2020 ایجاد شده است.

این معیار برای اتر 55 درصد کمتر است و این شکاف سرمایه بازار را تأیید می کند. با این حال ، این تجزیه و تحلیل شامل سرمایه گذاری مشتریان بزرگ  را شامل نمی شود. اگرچه روش خوبی برای برآورد این عدد وجود ندارد ، اما اندازه گیری محصولات قابل معامله با ارزهای رمزنگاری شده می تواند یک نماینده خوب باشد.

اتر از محصولات قابل معامله در بورس عقب می ماند

3 دلیل که بعید است اتریوم به این زودی بیت کوین را تغییر دهد
محصولات رمزنگاری شده معامله عمومی می شوند. منبع: بلومبرگ و Investing.com

پس از جمع آوری داده ها ، نتیجه مشخص است. بیت کوین با 32.3 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت ، در حالی که اتر 11.7 میلیارد دلار سرمایه دارد. GBTC مقیاس خاکستری، نقش مهمی در این اختلاف دارد زیرا محصول آن در سپتامبر 2013 عرضه شد.

در همین حال ، اولین محصول قابل معامله با اتر در اکتبر 2017 ، زمانی که XBT Provider Ether Tracker راه اندازی شد ، ارائه شد. این تفاوت تا حدی نشان میدهد دهد که چرا مجموع اتر 64 درصد کمتر از بیت کوین است.

سود آتی شکاف قیمت را توجیه می کند

در نهایت ، باید داده های بازارهای آتی را مقایسه کرد. سود باز بهترین معیارواقعی برای سرمایه گذاران حرفه ای است زیرا تعداد کل قراردادهای شرکت کنندگان در بازار را اندازه گیری می کند.

یک سرمایه گذار می توانست 50 میلیون دلار آینده خریداری کند و چند روز بعد کل موقعیت را بفروشد. این حجم معاملاتی 100 میلیون دلاری در حال حاضر هیچ گونه بازاری را نشان نمی دهد. بنابراین ، باید نادیده گرفته شود.

3 دلیل که بعید است اتریوم به این زودی بیت کوین را تغییر دهد
سود آتی بیت کوین جمع می شود. منبع: Bybt

سود باز معاملات آتی بیت کوین در حال حاضر بالغ بر 14.2 میلیارد دلار است که نسبت به اوج 27.7 میلیارد دلار در 13 آوریل کاهش یافته است. صرافی Binance با 3.4 میلیارد دلار پیشتاز است و پس از آن FTX با 2.3 میلیارد دلار دیگر.

3 دلیل که بعید است اتریوم به این زودی بیت کوین را تغییر دهد
اترهای آتی سود باز را جمع می کنند. منبع: Bybt

از سوی دیگر ، سود باز برای قراردادهای آتی اتر حدود یک ماه بعد به 10.8 میلیارد دلار رسید و این شاخص در حال حاضر 7.6 میلیارد دلار است. بنابراین ، 46 تا کمتر از بیت کوین است ، که تخفیف ارزش گذاری را بیشتر توضیح می دهد.

معیارهای دیگر مانند داده های درون زنجیره ای و درآمد ماینر وضعیت متعادل تری را نشان می دهند ، اما هر دو ارز موارد استفاده متفاوتی دارند. به عنوان مثال ، 54 درصد از عرضه بیت کوین برای بیش از یک سال دست نخورده باقی مانده است.

حقیقت این است که هر شاخصی دارای جنبه منفی است و هیچ معیار ارزشیابی قطعی برای تعیین اینکه آیا یک ارز رمزنگاری شده بالاتر یا پایین تر از ارزش منصفانه آن است وجود ندارد. با این حال ، سه معیار مورد تجزیه و تحلیل نشان می دهد که صعود اتر ، زمانی که در بیت کوین قیمت گذاری می شود ، به زودی نشان دهنده “ورق زدن” نیست.

خرید و فروش ارزدیجیتال

اینستاگرام

صفحه اصلی

3 دلیل که بعید است اتریوم به این زودی بیت کوین3 دلیل که بعید است اتریوم به این زودی بیت کوین3 دلیل که بعید است اتریوم به این زودی بیت کوین3 دلیل که بعید است اتریوم به این زودی بیت کوین3 دلیل که بعید است اتریوم به این زودی بیت کوین3 دلیل که بعید است اتریوم به این زودی بیت کوین3 دلیل که بعید است اتریوم به این زودی بیت کوین3 دلیل که بعید است اتریوم به این زودی بیت کوین3 دلیل که بعید است اتریوم به این زودی بیت کوین

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 57,558.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 4,355.91
  • tetherTether (USDT) $ 1.00
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.207299