توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

گزارش هفتگی

گزارش هفتگی

در حالی که بازار همچنان در جهت گیری کلان سردرگم است و سرمایه گذاران بلند مدت و کوتاه مدت ،در حال ستیز با یکدیگرهستند، ارز دیجیتال بیت کوین در السالوادور قانونی شد...

گزارش هفتگی

گزارش هفتگی

در حالی که بازار همچنان در جهت گیری کلان سردرگم است و سرمایه گذاران بلند مدت و کوتاه مدت ،در حال ستیز با یکدیگرهستند، ارز دیجیتال بیت کوین در السالوادور قانونی شد.

بیت کوین بار دیگر وارد قلمرو ناشناخته ای شده است. این ارز دیجیتالی در هفته اخیر، رسماً بعنوان ارز قانونی در السالوادور به رسمیت شناخته شد،که لحظه ای تاریخی برای این صنعت بوده است. همچنین به نظر می رسد منبع اصلی انرژی استخراج آن،بوسیله انرژی زمین گرمایی آتشفشان ها تأمین خواهد شد.

این هفته قیمت عملکرد نسبتاً آرومی داشت و کمترین قیمت این دارایی دیجییتال 31185 دلار بود.با این حال، بازار با تاثیر پذیرفتن از خبر تصویب بیتکوین در در السالوادور،به به محدوده قیمتی 39399 دلار رسید.

بیتکوین پس از تبدیل شدن به دارایی برجسته در اقتصاد کلان سال 2020 ، اکنون به نظر می رسد در سردرگمی بسر میبرد. در این هفته ، ما رفتارهای زنجیره ای معامله گران کوتاه مدت و بلند مدت را در رویدادهای هفتگی بررسی می کنیم.

گزارش هفتگی

نوسان های سودساز

نوسانات بالا در بازار بیت کوین، آن را به یک آهنربا برای معامله گران تبدیل کرده، که می توانند نوسانات قیمت را از هر دو جهت به دست آورند. همزمان، ویژگی های بنیادی قدرتمند بیت کوین، آن را به یک ذخیره مطلوب و با ارزش،برای سرمایه گذاری بلند مدت تبدیل می کند. در طول ساختار پرنوسان بازار،می توان بینشی در مورد توازن عرضه و تقاضا و میزان انباشت توسط دارندگان کوتاه مدت و بلند مدت را بدست آورد.

بیت کوین، اولین بار پس از رأی السالوادور به لایحه قانونی ، و باردیگر در بعد از ظهر یکشنبه این هفته،شاهد رالی قیمتی بود. در طول هر دو این نوسانات، ارزش نگهداری شده در UTXO (مقدار ارز دیجیتال باقیمانده)های سودآور، حدود 1.5 میلیون BTC افزایش یافت. بین هر دو حرکت صعودی، که بین 31.7 هزار دلار و 39.2 هزار دلار بود، در مجموع 1.985 میلیون دلار BTC به سود نحقق نیافته اختصاص یافت.

در حالی که برخی از این کوین ها به احتمال زیاد توسط معاله گرانی در ماه ژانویه خریداری شده، همچنان فروخته نشده اند، بنابراین می توان تخمین زد، دست کم 1.985BTC (5 تا 10 درصد از چرخه کل) از بیتکوین های خریداری شده، بین قیمت های 31.7 هزار و 39.2 هزار دلار،بوده است.

گزارش هفتگی

به طور منطقی می توان فرض کرد که این چرخه جدید سودآور، به طور گسترده توسط سه گروه مختلف انجام شده است:

-هولدرهایی که در اوایل ژانویه 2021 خریداری کرده اند و آنها را نفروخته اند.این کوین ها در حال حاضر در آستانه نگهداری بلند مدت 155 روزه (LTH)هستند.

-هولدرهای جدیدی که در محدوده کف قیمتی خرید انجام دادند می کنند و در نوسانات دارایی های خودشان را نگهداری می کنند.(در حال حاضر جدا کردن داده ها دشوار است).

-معامله گران و دارندگان کوتاه مدت (STH) که در حال معاملات نوسان قیمتی هستند و به احتمال زیاد کف و سقف ها از معامله خارج می شوند.این گروه به احتمال زیاد از بازارهای مشتقه و اهرمی استفاده می کنند.

تریدرهایی که سود خود را بیرون می کشند و پوزیشن های فروش(short selling)

بیایید با آخرین گروه معامله گران و STH ها که به احتمال زیاد فشار فروش ایجاد می کنند، شروع کنیم. نمودار زیر مقدار STH عرضه شده در سود (سبز) و STH-SOPR را به عنوان معیاری برای میزان سودگیری نشان می دهد (صورتی).

در اینجا دو نگرش اصلی وجود دارد:

1- به دنبال هر جهش در عرضه سودآوری STH در هنگام جمع شدن قیمت ها (سبز 1 ، 2 ، 3 ، 4) ، STH-SOPR افزایش می یابد و بلافاصله پس از آن سطح بالاتری را حفظ می کند (مطابق با صورتی 1 ، 2 ، 3 ، 4).این نشان می دهد که بخشی از این گروه STH به احتمال زیاد،از نوسانات سود می گیرند یا در اثر نوسانات قیمت روزانه ،دچار ضرر می شوند.

2- در طی افزایش قیمت پس از خبر السالوادور، حدود 737 هزار BTC متعلق به STHs ،وارد سود شدند. (که نشان دهنده حدود 37 درصد از 1.985M آخرین نمودار است).

به همین ترتیب، می توان تخمین زد که حدود 63٪ از کوین های خریداری شده در این بازه قیمت، در واقع کوین های متعلق به LTH ها هستند که در ژانویه 2021 خریداری شده اند و 37٪ نیز اخیراً جمع شده اند.

گزارش هفتگی

تجزیه و تحلیل معامله گران کوتاه مدت، می بینیم که سودهای معاملات آتی در حال افزایش است، البته به آرامی، به ویژه در مقایسه با Q1 2021.

سود کل، طی ماه گذشته بین 10 تا 12 میلیارد دلار در نوسان بوده و در حدود 8 میلیارد دلار (40٪) نسبت به اوج قبلی در اواسط ماه می کاهش یافته است.

گزارش هفتگی

حجم معاملات آتی نیز به طور مشابه کم شده است، به خصوص نسبت به حجم 120 میلیارد دلاری که در حین رویداد ریزش در ماه می رخ داد. بلافاصله در روزهای پس از رای گیری در السالوادور، حجم اضافی در حدود 15 میلیارد دلار معامله شد.

حجم معاملات در نیمه دوم این هفته مجدداً آغاز شده است. قطعاً به نظر می رسد که معامله گران در بازارهای مشتقه به جهت بازار اطمینان ندارند، بنابراین سطح و حجم اهرم را نسبتاً پایین نگه می دارند.

گزارش هفتگی

در مورد نرخ تأمین مالی معاملات آتی، پس از ریزش زیاد و منفی شدن بازار، نسبت به ماه گذشته نسبتاً بی حرکت مانده است. و نرخ بودجه بین 0.005٪ + و -0.010٪ نوسان داشته است. جالب اینجاست که در دو رالی قیمت یاد شده، نرخ بودجه منفی شده است و این نشان می دهد که نگرشی وجود دارد که ترجیح می دهد در تجمعات قیمتی بفروشند، که این دید نزولی قوی تری را نوید می دهد.

گزارش هفتگی

با این حال، معمولاً نرخ های زیاد بودجه،شاخص مخالف را ارائه می دهند ، زیرا نشان می دهد که بسیاری از معامله گران اهرمی به همان جهت متمایل هستند. در حالی که نرخ منفی بازار در چند روزه اخیر زیاد نبوده، اما حجم حساب هایی که در معاملات فروش(short selling) از بین رفته اند در هر سه مورد بسیار زیاد شده است.

هر بار که نرخ تأمین مالی (آبی) طی حرکات ماه های گذشته منفی شده، قیمت افزایش یافته و تعداد بیشتری از موقعیت های فروش از بین رفته اند (نارنجی).

گزارش هفتگی

هولدر ها همچنان به نگهداری ادامه می دهند

بیایید اکنون توجه خود را به گروه دارندگان بلند مدت (LTHs) معطوف کنیم که شامل کلیه خریداران بیتکوین، قبل از 10 ژانویه 2021 است. تغییر موقعیت خالص LTH ،نرخ خالص ماهیانه کوین های در آستانه هولد 155 روزه را نشان می دهد.

نمودار زیر با بازه قیمتی 155 روز پیش (13 هزار دلار تا 42 هزار دلار) مشخص شده است که با نرخ تسریع آن کوین های کنونی مشخص شده اند.

آنچه که نشان می دهد این است که حجم بسیار زیادی کوین در بازار صعودی خریداری شده و تا حد زیادی فروش نرفته اند.نرخ بیش از 400هزار BTC در ماه است که بسیار بزرگتر از BTC 160k است که ما تخمین زده ایم، که بیشتر توسط STH ها، در ریزش ماه می، فروخته شده است.

گزارش هفتگی

همچنین می توانیم این کوین ها را در امواج HODL واقع شده مشاهده کنیم، که نسبت نسبی عرضه کوین تشکیل شده از ظرفیت تحقق یافته را ارائه می دهند. نه تنها به دلیل حجم کم زنجیره ای اخیر شاهد کاهش کوین های بسیار جوان( خریداری شده کمتر از یک ماه) هستیم، بلکه این اتفاق در حال گسترش بین کوین های 3 تا 12 ماهه نیز است.این همان کوین های هولد شده ای هستند که در طول بازار صعودی 2020 تا ژانویه 2021 انباشته شده اند.

گزارش هفتگی

برخی از LTH ها از کوین های خود سود می برند و سود خواهند گرفت. آنچه در تمام چرخه های بیتکوین متداول است این است که LTH ها بیشتر دارایی های خود را در روند صعودی بازار میفروشند و با بازگشت روند، فروش دارایی های خود را کاهش میدهند. این رفتار را می توان در LTH-SOPR مشاهده کرد که سود کل حاصل شده توسط LTH را ردیابی می کند.

پس از رسیدن به حداکثر 7.5 برابر (LTH ها با تحقق 750٪ سود) در مارس آوریل، می توان دریافت که LTH ها در حین این اصلاح قیمت در حال کاهش فروش کوین های خود هستند، حتی اگر قیمت به صورت رنج حرکت کند.

LTH ها در حال حاضر با ضریب 3.2 برابر، سود کسب می کنند که میانگین کل فرروش در حدود 11.3 هزار دلار/کوین بوده است (قیمت متوسط 7 روزه 36.2 هزار دلار / 3.2 = 11.3 هزار دلار).

گزارش هفتگی

دیدگاه های مشابه را می توان در معیار CDD-90 مشاهده کرد که مجموع فروش روز کوین ها را در طی 90 روز گذشته ترسیم کرده است. کاهش CDD-90 نشان می دهد که کوین های قدیمی (با طول عمر انباشته زیاد) هنوز بفروش نرسیده اند. این نشان می دهد که LTH ها در طی این نوسان های فروش متزلزل نمیشوند، بنابراین احتمال نگهداری دارایی ها نسبت به فروش انها بیشتر است.

گزارش هفتگی

برای تأیید بیشتر این موضوع، ما با استفاده از میانگین متحرک 7 روزه ، معیار باینری CDD را بررسی می کنیم. معیار اصلی CDD باینری هنگامی که حجم روزانه کوین های بفروش رفته بیشتر یا کمتر از متوسط بلند مدت باشدa 1 یا a 0را تغییر میدهد. با میانگین متحرک، می توانیم ببینیم روند کوین های بلند مدتی تمام شده و یا بی حرکت باقی مانده اند.

معیار CDD دودویی(باینری) در کل ماه ژوئن، همزمان با آغاز روند صعودی در اوایل سال 2020 ، به مقدار بسیار کمی رسیده است. این نشان می دهد که دارندگان بلند مدت کوین های خود را نمیفروشند.

گزارش هفتگی

صفحه اصلی

خرید و فروش ارزدیجیتال

گزارش هفتگیگزارش هفتگیگزارش هفتگیگزارش هفتگیگزارش هفتگیگزارش هفتگیگزارش هفتگیگزارش هفتگیگزارش هفتگیگزارش هفتگیگزارش هفتگیگزارش هفتگیگزارش هفتگیگزارش هفتگیگزارش هفتگی

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 57,983.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 4,603.04
  • tetherTether (USDT) $ 0.998823
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.223214