توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

کیف پول ترزور وان

نقد و بررسی کیف پول ترزور ؛ Trezor یکی از انواع کیف پول سخت افزاری بیت کوین است که در آگوست سال 2011 به بازار عرضه شد. این کیف پول، اولین کیف پول سخت افزاری...

کیف پول ترزور وان

کیف پول ترزور : بررسی و آموزش تصویری نصب کیف پول سخت افزاری ترزور Trezor ؛ نقد و آموزش نصب و ساخت و استفاده و امنیت کیف پول ترزور

کیف پول ترزور وان

نقد و بررسی کیف پول ترزور ؛ Trezor یکی از انواع کیف پول سخت افزاری بیت کوین است که در آگوست سال 2011 به بازار عرضه شد. این کیف پول، اولین کیف پول سخت افزاری بیت کوین بود که امنیت یک کیف پول سرد و قابلیت و راحتی های یک کیف پول گرم را بهمراه داشت.

کیف پول ترزور وان
کیف-پول-ترزور-768×512-1

ترزور یک دستگاه کوچک است که از طریق کابل USB به کامپیوتر وصل میشود. کیف پول ترزور کلیدهای خصوصی بیت کوین و ارزهای دیجیتال را به صورت آفلاین ذخیره و تراکنش های شما را امضا میکند. این کیف پول را با خیال راحت میتوانید به کامپیوترهای آلود به بدافزار هم وصل کنید.

در هنگام نصب و ارسال ارزدیجیتال در این کیف پول، به یک رمزعبور نیاز دارید. بعد از هربار که رمزعبور را اشتباه وارد کنید، زمان انتظار برای امتحان کردن رمز بعدی، به توان دو میرسد. مثلا اگر بخواهید 30 بار رمزهای مختلف را امتحان کنید، 17 سال زمان میبرد.

برای افزایش امنیت کیف پول ترزو میتوانید یک رمزعبور دیگر را به عنوان کلمه 25ام به عبارت بازیابی 24 کلمه ای اضافه کنید. این رمزعبور امنیت بیشتری را به کیف پول شما اضافه میکند و بدون آن امکان بازیابی کیف پول‌تان را نخواهید داشت.

صفحه نمایش ترزور به شما این امکان را میدهد که آدرس گیرنده را تائید کنید اما در مقابل حملات فیشینگ از شما محافظت نمیکند.

کیف پول ترزور وان
کیف-پول-سخت-افزاری-ترزور-768×512-1

همانطور که در عکس بالا میبینید، دکمه های تعبیه شده روی کیف پول سخت افزاری ترزور این قابلیت را ایجاد میکند که هکرها به صورت خودکار نتوانند از دستگاه شما پولی را بفرستند.

بنابراین برای اینکه بتوانید وجهی را برای کسی ارسال کنید، باید به صورت دستی دکمه روی ترزور را فشار داده و هریک از تراکنش های خروجی را تائید کنید.

محتویات داخل جعبه کیف پول trezor

اولین و مهمترین کار این است که مطمئن شوید برچسب امنیتی جعبه این کیف پول دستکاری نشده باشد. در صورتی که متوجه مخدوش شدن این لیبل شدید با بخش پشتیبانی ترزور تماس بگیرید.

کیف پول ترزور وان
جعبه-کیف-پول-ترزرو-768×505-1

محتویات داخل جعبه را هم در تصویر زیر میبینید:

کیف پول ترزور وان
محتویات-داخل-جعبه-trezor-wallet

نصب و ساخت کیف پول ترزور

در کل سه راه برای نصب و ساخت کیف پول ترزور دارید: از طریق myTREZOR.com و افزونه گوگل کروم و Command line.  

myTREZOR.com یک کیف پول وب برای ترزور است و افزونه کروم آن یک برنامه است که روی مرورگرتان نصب میشود.

روند نصب و ساخت کیف پول ترزور در هردوی اینها یکسان است و تنها تفاوت این است که نصب با استفاده از myTREZOR.com به صورت آنلاین و از طریق افزونه کروم به صورت آفلاین صورت میگیرد. اگر نگران حریم شخصی هستید، بهتر است از افزونه کروم استفاده کنید.

در این آموزش و بررسی کیف پول ترزور ما نحوه نصب از طریق افزونه کروم را به شما آموزش میدهیم. این کار نزدیک به 10 تا 15 دقیقه زمان میبرد.

ترزور را به کامپیوتر متصل کنید

با استفاده از کابل USB داخل جعبه، کیف پول ترزور را به کامپیوتر متصل کنید. روی صفحه نمایش ترزور نماد و آیکن قفل ظاهر میشود و از شما میخواهد به سایت trezor.io/start مراجعه کنید.

خرید و فروش ارزدیجیتال

کیف پول ترزور وان
صفحه-نمایش-ترزور

مراجعه به سایت trezor.io/start

بعد از مراجعه به سایت، از بین دو مدل Trezor One و Trezor Model T باید مدل دستگاهی که خریداری کردید را انتخاب کنید. بعد از انتخاب مدل مورد نظر صفحه زیر باز میشود که باید روی “Continue to wallet” کلید کنید.

کیف پول ترزور وان
صفحه-سایت-ترزور

نصب کیف پول ترزور

حالا به صفحه ای منتقل میشوید که برای نصب آن یا باید افزونه کروم و یا ترزور بریج مختص سیستم عامل کامپیوترتان را نصب کنید. همانطور که پیشتر گفتیم، در این مقاله بررسی کیف پول ترزرو ، نحوه نصب و ساخت کیف پول Trezor با استفاده از افزونه گوگل کروم را به شما آموزش میدهیم.

کیف پول ترزور وان
افزونه-کروم-کیف-پول-ترزرو

نصب آخرین نسخه های firmware

به دلایل امنیتی، ترزور بدون هیچ فریموری برای شما ارسال میشود. روی “Yes, Install” کلیک کرده و اجازه دهید فریمور روی دستگاه نصب شود.

firmware fingerprint یا اصطلاحا اثرانگشتی که روی صفحه نمایش کامپیوتر و ترزور ظاهر میشود را باهم مقایسه کرده و از یکی بودن آنها مطمئن شوید. سپس “Continue” را در ترزور انتخاب کنید.

کیف پول ترزور وان
نصب-فریمور

اتصال مجدد ترزور

کیف پول ترزرو را از درگاه USB خارج کرده و دوباره متصل کنید و به سایت wallet.TREZOR.io بروید.

دستگاه را نام گذاری کنید

کیف پول ترزور وان
نام-گذاری-کیف-پول-سخت-افزاری-ترزور

انتخاب پین‌کد

تعیین پین‌کد کیف پول Trezor برای بار اول ممکن است کمی سخت باشد. اما همین که نحوه کار را یاد بگیرید، ساده میشود. روی مروگر یه صفحه 3 × 3 مشاهده میکنید.

کیف پول ترزور وان
پین-کد-مرورگر

حالا یک چنین صفحه ای که بجای نقطه روی آن عدد قرار دارد را روی کیف پول ترزرو هم مشاهده میکنید.

کیف پول ترزور وان

حالا مثلا فرض کنید که میخواهید عدد 6789 را به عنوان رمزعبور انتخاب کنید. برای اینکار باید محل دقیق اعداد روی ترزور را، به ترتیبی که میخواهید، روی صفحه مرورگر انتخاب کنید.

کیف پول ترزور وان
انتخاب-پین-کد

برای نهایی شدن پین‌کد، باید این کار را دوبار انجام دهید.

یادداشت عبارت بازیابی

بعد از انتخاب پین، 24 کلمه به عنوان عبارت بازیابی برای شما نمایش داده میشود، که بهنگام مفقودی، آسیب یا سرقت کیف پول ترزور مورد استفاده قرار میگیرد.

این عبارت بازیابی مهمترین دارایی شما برای کیف پول‌تان است و امکان دسترسی به وجوه بدون آن وجود ندارد. پس در حفظ آن کوشا باشید.

همانطور که پیشتر گفتیم، در جعبه ترزور یک کاغذ برای نوشتن عبارت بازیابی وجود دارد.

کیف پول ترزور وان
کاغذ-عبارت-بازیابی-768×1024-1

تمام این 24 کلمه را با دقت و به ترتیب روی کاغذ نوشته و سپس “Finish” را روی صفحه نمایش ترزور انتخاب کنید.

کیف پول ترزور وان

قدم آخر: وارد کردن پین‌کد برای ورود به ترزور

دوباره وارد wallet.TREZOR.io شوید و پین انتخابی را وارد کرده و برای اولین بار وارد کیف پول ترزورتان شوید. صفحه باز شده در مرورگر باید شکل زیر را داشته باشد:

کیف پول ترزور وان
صفحه-اول-کیف-پول-ترزرو-768×471-1

1-از این قسمت میتوانید به ارز دیجیتالی که دارید دسترسی داشته باشید. ترزرو در حال حاضر از بیت کوین، بیت کوین کش، دش، لایت کوین، زی کش، اتریوم و اتریوم کلاسیک پشتیبانی میکند.

2-از این قسمت میتوانید صفحه هوم ترزور را مدیریت کنید.

3-از این قسمت میتوانید قابلیت هایی نظیر فعال و غیرفعال کردن رمزعبور و پین را تعیین کنید.

4-از این قسمت میتوانید تنظیمات اولیه مانند اسم و پین را تغییر دهید.

5-با این گزینه میتوانید دستگاه ترزور را قفل کنید.

6-با این گزینه میتوانید از ترزور لاگ اوت کنید.

7-از این قسمت میتوانید ارز فیات، ارز پشتیبان و URL سرور بیت‌کور را تغییر دهید.

8-از این قسمت میتوانید ترزور را به دراپ‌باکس وصل کنید. مثلا حساب‌ها و آدرس‌های دریافتی را تغییر نام دهید و برای تراکنش ها کامنت بگذارید.

9-از این قسمت میتوانید یک حساب جدید اضافه کنید.

10-از این قسمت هم میتوانید حساب های قدیمی که سگویت نیستند را اضافه کنید.

حریم خصوصی کیف پول ترزور

خود ترزرو به تنهایی حریم خصوصی خیلی خوبی دارد. شرکت Satoshi Labs به هیچ عنوان فعالیت های بعد از دریافت کیف پول شما را دنبال و ردیابی نمیکند. کل برنامه این کیف پول متن باز است.

تطبیق ترزور با دیگر کیف پول‌ها

ترزور با تعدادی از کیف پول‌های دیگر نظیر الکتروم، مالتی‌بیت‌اچ‌دی، گرین آدرس دسکتاپ، گرین‌بیتز و مایسلیوم اندروید و وب myTREZOR.com سازگاری دارد. برای مدیریت دستگاه از افزونه کروم ترزور استفاده کنید.

امنیت کیف پول Trezor

ترزور برای بیت کوین امنیت فوق العاده ای دارد و از دزدی های فیزیکی و مجازی محافظت میکند.

ترزور یک کیف پول سخت افزاری است که از کلیدهای خصوصی شما محافظت میکند، بنابراین کل کیف پول را میتوانید از طریق یک عبارت بازیابی 24 کلمه ای بک آپ گیری کنید.

این عبارت بازیابی به صورت آفلاین روی صفحه نمایش ترزور ایجاد میشود و این اطمینان را به شما میدهد که هیچ گاه روی دستگاهی که متصل به اینترنت است ساخته نمیشود.

خرید و فروش ارزدیجیتال

صفحه اصلی

کیف پول ترزور وانکیف پول ترزور وانکیف پول ترزور وانکیف پول ترزور وانکیف پول ترزور وانکیف پول ترزور وانکیف پول ترزور وانکیف پول ترزور وانکیف پول ترزور وانکیف پول ترزور وانکیف پول ترزور وانکیف پول ترزور وانکیف پول ترزور وان

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 57,655.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 4,565.80
  • tetherTether (USDT) $ 1.00
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.221921