توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

پذیرش بیت کوین توسط تسلا

پذیرش بیت کوین توسط تسلا چه تاثیری روی بازار می‌گذارد؟

ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا در توییتر اعلام کرد که بیت کوین به عنوان ابزار پرداختی توسط این شرکت پذیرفته می‌شود...

پذیرش بیت کوین توسط تسلا چه تاثیری روی بازار می‌گذارد؟

پذیرش بیت کوین توسط تسلا

ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا در توییتر اعلام کرد که بیت کوین به عنوان ابزار پرداختی توسط این شرکت پذیرفته می‌شود.

وی در این خصوص گفت:

اکنون می‌توانید با استفاده از بیت کوین، خودروهای تسلا را خریداری کنید.

این توییت بلافاصله مورد توجه قرار گرفت و طی چند دقیقه بیش از ۱۵,۰۰۰ بار بازنشر شد.

در حال حاضر این شیوه پرداخت فقط مختص شهروندان آمریکایی است، اما تا پایان سال در کشورهای بیشتری در دسترس قرار خواهد گرفت.

ساده‌ترین مدل خودروهای تسلا به اسم Model S به قیمت ۷۸,۴۹۰ دلار است، یعنی برای خرید ارزانترین خودرو از این شرکت باید بیش از یک بیت کوین با قیمت کنونی ۵۵,۱۴۹ دلار پرداخت کنید.

پرداخت‌های تسلا به صورت بیت کوین باقی می‌ماند

پذیرش بیت کوین توسط تسلا

اگرچه شاید این موضوع، جلب توجه از جانب تسلا به نظر برسد، اما ایلان ماسک مدعی شده است که پرداخت‌های بیت کوین برای خریداری خودروهای این شرکت به ارز فیات تبدیل نمی‌شوند و به صورت بیت کوین باقی می‌مانند.

وی در این خصوص گفت:

تسلا فقط از نرم‌افزار داخلی و متن باز استفاده می‌کند و مستقیما نود بیت کوین را اجرا می‌کند. بیت کوین پرداختی به تسلا به صورت بیت کوین حفظ می‌شود و به ارز فیات تبدیل نمی‌شود.

این تعهدی جدی از جانب ایلان ماسک است، زیرا به معنای آن است که تسلا با همان قیمت بیت کوین به پذیرش این ارز دیجیتال می‌پردازد و در صورتی که قیمت آن کاهش یابد یا با ریزش شدید مواجه شود، پرداخت‌های انجام‌شده بی‌ارزش خواهند شد.

هرچند، از آنجایی که تسلا قبلا نیز به خرید بیت کوین پرداخته است، این اقدام برای افزایش سرمایه‌گذاری در بیت کوین به حساب می‌آید.

سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری تسلا در بیت کوین در اوایل سال تاثیرات بسزایی بر روی این شرکت داشته است. تحلیلگران خاطرنشان کرده‌اند که قیمت سهام این شرکت به قیمت بیت کوین مرتبط شده است.

ایلان ماسک هم‌چنان طرفدار سرسخت بیت کوین است

این اقدام از جانب تسلا تعجب‌برانگیز نیست. ایلان ماسک چندین بار درباره پشتیبانی و حمایت از بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال صحبت کرده است.

اگرچه ایلان ماسک در ابتدا طرفدار بیت کوین نبود و به دوج کوین علاقه داشت، اما در ماه ژانویه، نظر او به سمت این ارز دیجیتال جلب شد.

از آن زمان تاکنون، وی ادعاها و پیش‌بینی‌های باورنکردنی بیان کرده است که نه تنها باعث هیجان در جامعه ارزهای دیجیتال، بلکه باعث نوسان در بازار بیت کوین نیز شده است.

وی اخیرا گفته است که بیت کوین ارز آینده جهان است و هرگز از دریافت بیت کوین دست نمی‌کشد.

به لطف رفتار شگفت‌انگیز هودلرها، بیت کوین در مسیر دستیابی به قیمت ۱۰۰,۰۰۰ دلار مشکل جدی ندارد. تحلیلگران Decentrader اذعان داشته‌اند که روند صعودی بیت کوین هنوز پایان نیافته است.

موج‌های هودل هم‌چنان در روند صعودی است

تحلیلگران گفته‌اند که اطلاعات نشان می‌‌دهد سرمایه‌گذاران بیشتری در حال هودل کردن بیت کوین برای بلندمدت هستند.

این موضوع با بهره بردن از اندیکاتور “موج هودل” نشان می‌دهد که اشتیاق کمی نسبت به فروش بیت کوین با قیمت مشخص وجود دارد. این موضوع گویای ایجاد اساس و قدم مستحکم‌تری برای رشد بیشتر بیت کوین است.

تحلیلگران Decentrader گفته‌اند:

موج هودل بیش از یک سال نشان می‌دهد که بیت کوین برای دستیابی به قیمت ۱۰۰,۰۰۰ دلار در روند کنونی مسیری هموار پیش‌روی خود دارد.

در ادامه افزودند:

هرچه بیت کوین‌های بیشتری به مدت یک سال یا بیشتر نگهداری شوند، نقدشدن موجودی این ارز دیجیتال و هم‌چنین فشار فروش آن کمتر خواهد شد. معمولا اگر ۵۰ درصد یا بیشتر بیت کوین‌ها هودل شود، روند صعودی بازار ادامه می‌یابد.

موج‌های هودل به رصد و بررسی این موضوع می‌پردازد که بیت کوین‌های موجود آخرین بار در چه زمانی در تراکنش حضور داشته‌اند. کوین تلگراف قبلا نیز خاطرنشان کرده است اکثر کسانی که طی روند صعودی سال ۲۰۱۷ بیت کوین خریده‌اند، علیرغم افزایش قیمت چشمگیر آن هم‌چنان به حفظ آن مشغول‌اند.

مسدودسازی موجودی بیت کوین

طبق گزارش کوین تلگراف در روز دوشنبه، تقریبا ۳۶ درصد موجودی بیت کوین در گردش شامل کوین‌های جوانی (کوین‌هایی که به تازگی استخراج شده‌اند) هستند که طی ۶ ماه گذشته انتقال یافته‌اند. 

اطلاعات صرافی‌ها نیز ذهنیت هودل در میان سرمایه‌گذاران را تایید می‌کند، زیرا علیرغم رکوردشکنی بیت کوین، ذخیره کلی صرافی‌ها هم‌چنان در حال کاهش است.

حتی به نظر می‌رسد که ماینرها نیز به حفظ بیت کوین‌های خود علاقمند شده‌اند. اطلاعات گلس‌نود نشان می‌‌دهد موجودی ماینرها در ماه جاری مثبت شده است.

طبق اطلاعات Bitcointreasuries.org، در حال حاضر شرکت تسلا تقریبا ۴۸,۰۰۰ بیت کوین در اختیار دارد. این عدد با خرید خودروهای این شرکت با استفاده از بیت کوین، افزایش می‌یابد.

ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا در  توییت خود بیان کرد که با پرداخت بیت کوین می توان خودرو های این شرکت را خریداری کنید.

با ورود ایلان ماسک و توییت او، اصلاح قیمت طی یک شب در بازار بیت کوین پس از اظهارنظر جروم پاول رییس فدرال رزرو متوقف شد.

ایلان ماسک روز چهارشنبه در توییتر اعلام کرد که شرکت تسلا به پذیرش بیت کوین به عنوان واسطه پرداختی برای خرید خودروهای این شرکت می‌پردازد.

افزایش قیمت بیت کوین

اعلان اخیر شرکت تسلا بار دیگر انتظارات برای تکرار روند صعودی بیت کوین را به وجود آورد. کارل اریک مارتین (Carl Eric Martin) یوتیوبر معروف سوئدی در حوزه ارزهای دیجیتال گفته است که وی به شدت، به طور باورنکردنی و خارق‌العاده به عملکرد بیت کوین در ادامه سال ۲۰۲۱ خوش‌بین است.

پس از توییت ایلان ماسک، کندل سبز رنگی در نمودار قیمت بیت کوین به وجود آمد. قیمت این ارز دیجیتال بیش از یک درصد افزایش یافت و به ۵۵,۶۰۰ دلار رسید و تاثیر اظهارنظر جروم پاول در خصوص کاهش علاقه او به دارایی‌های پرریسک را خنثی کرد.

منحنی پذیرش

در این بین، چشم‌انداز و پیش‌بینی کاهش ارزش دلار هم‌چنان پابرجاست، زیرا کابینه جو بایدن برنامه ۳ تریلیون دلاری برای بهبود زیرساخت‌ها، انرژی پاک، رفاه کودکان و آموزش را در نظر دارد.

این موضوع به نفع بیت کوین تمام می‌شود زیرا این ارز دیجیتال دارای ویژگی‌های ضدتورمی و کمیاب بودن است و همانند طلا یک دارایی امن به شمار می‌رود. تحلیلگران معتقدند که شرکت‌های بیشتری همانند تسلا به سرمایه‌گذاری در بیت کوین خواهند پرداخت.

ویجی بویاپاتی (Vijay Boyapati) نویسنده کتاب “پرونده صعودی بیت کوین” در این خصوص گفته است:

اگر شرکت‌های مایکروسافت، اپل، گوگل و فیسبوک حداقل یک درصد از صدها میلیارد دلار سرمایه خود را در بیت کوین سرمایه‌گذاری نکنند اقدامی غیرعقلانی انجام داده‌اند.

خرید و فروش ارزدیجیتال

اینستاگرام

یوتیوب

صفحه اصلی

پذیرش بیت کوین توسط تسلا

پذیرش بیت کوین توسط تسلاپذیرش بیت کوین توسط تسلاپذیرش بیت کوین توسط تسلاپذیرش بیت کوین توسط تسلاپذیرش بیت کوین توسط تسلاپذیرش بیت کوین توسط تسلاپذیرش بیت کوین توسط تسلاپذیرش بیت کوین توسط تسلاپذیرش بیت کوین توسط تسلاپذیرش بیت کوین توسط تسلا

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 57,655.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 4,565.80
  • tetherTether (USDT) $ 1.00
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.221921