توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

پایان کدنویسی میمبل ویمبل

پایان کدنویسی میمبل ویمبل و قابلیت هایی که به لایت کوین اضافه خواهد شد ؟!

بنیاد لایت کوین مراحل کدنویسی بلاک توسعه یافته میمبل ویمبل (MimbleWimble)را به پایان رسانده است. MimbleWimble به مقیاس پذیری بیشتر و حفظ حریم کمک می‌کند...

پایان کدنویسی میمبل ویمبل و قابلیت هایی که به لایت کوین اضافه خواهد شد ؟!

پایان کدنویسی میمبل ویمبل
نویسنده : جوان

بنیاد لایت کوین مراحل کدنویسی بلاک توسعه یافته میمبل ویمبل (MimbleWimble)را به پایان رسانده است. MimbleWimble به مقیاس پذیری بیشتر و حفظ حریم کمک می‌کند.

بگفته دیوید برکت مدیر برنامه نویسی لایت کوین، بعد ازیک سال توسعه مداوم بالاخره کدهای این برنامه تکمیل شد.

او در ادامه توضیح داد که هم‌اکنون سایر توسعه دهندگان می‌توانند تست‌های امنیتی را روی این کدها انجام دهند. این فرآیند ممکن است از چند هفته تا چند ماه به طول انجامد.

بعد از اتمام کار این کدها به سورس لایت کوین اضافه می‌شوند. پس از آن نودها و ماینرها قادر خواهند بود از این ویژگی استفاده کنند. شروع به کار میمبل ویمبل توسعه یافته به جامعه طرفداران لایت کوین بستگی خواهد داشت.

به‌روزرسانی میمبل ویمبل چه قابلیت‌هایی به لایت کوین اضافه می‌کند؟

به‌روزرسانی میمبل ویمبل توسعه یافته کمبودهای لایت کوین را جبران خواهد کرد. شبکه آزمایشی WMEB در اکتبر ۲۰۲۰ راه‌اندازی شد و کدهای آن در ۵ ماه گذشته آزمایش شده‌اند.

این پروتکل که نام خود را از داستان هری پاتر گرفته است از تراکنش‌های محرمانه استفاده می‌کند. این قابلیت به فرستنده تراکنش‌ها اجازه می‌دهد تا با استفاده از عامل‌هایی تعداد کوین‌های ارسالی را رمزنگاری کنند. این قابلیت به شدت روی بهبود حریم خصوصی و مقیاس پذیری شبکه تاثیر می‌گذارد.

چارلی لی موسس بنیاد لایت کوین، در چند سال گذشته روی حریم خصوصی، مقیاس پذیری و انعطاف پذیری شبکه کار کرده است. او این طرح را مرحله کلیدی در انقلاب ارز دیجیتال لایت کوین (LTC) می‌داند.

قابلیت تبدیل شدن به این معناست که موارد خاصی در بلاک چین بتوانند با یکدیگر تبدیل شوند. به عنوان مثال هر ۱ USD معادل یک دلار ارزش دارد. اما در دنیای ارزهای دیجیتال به دلیل اینکه تمام تراکنش‌ها روز بلاک چین ذخیره می‌شوند این قابلیت وجود ندارد.

میمبل ویمبل این مشکل را با بلاک‌های توسعه یافته برطرف می‌کند. در واقع این روش زنجیره‌هایی به هم پیوسته و موازی با زنجیره اصلی لایت کوین تشکیل می‌دهند. این قابلیت برای کاربرانی مناسب است که در تراکنش‌های لایت کوین به حریم خصوصی بیشتر و انعطاف پذیری بیشتر نیاز دارند.

قیمت ارز دیجیتال لایت کوین

ممکن است که لایت کوین به اندازه سایر آلتکوین‌ها تحسین نشده باشد اما این ارز دیجیتال یک کوین قوی در بازار است. LTC به عنوان جانشین بیت کوین، از سال ۲۰۱۱ تا کنون در لیست ۱۰ ارز دیجیتال برتر و یا در رتبه‌های نزدیک به آن قرار داشته است.

در تمام دوره‌هایی که بیت کوین در روند صعودی قرار داشته است، لایت کوین نیز به دنبال آن روند صعودی را تجربه کرده است. در زمان نگارش این خبر قیمت ارز دیجیتال LTC برابر ۱۹۸ دلار است و در رتبه نهم لیست ارزهای دیجیتال بر اساس ارزش بازار قرار دارد.

لایت کوین تا رسیدن به رکورد بالاترین قیمت خود معادل ۳۵۰ دلار در سال ۲۰۱۷، راه زیادی در پیش دارد. با این حال توانست در ۲۰ فوریه سال جاری رکورد سه سال گذشته خود را تا ۲۳۸ دلار جابجا کند. رمز ارز LTC از ابتدای سال ۲۰۲۱ حدود ۶۰٪ رشد داشته است.

خرید و فروش ارزدیجیتال

اینستاگرام

یوتیوب

صفحه اصلی

پایان کدنویسی میمبل ویمبل

پایان کدنویسی میمبل ویمبلپایان کدنویسی میمبل ویمبلپایان کدنویسی میمبل ویمبلپایان کدنویسی میمبل ویمبلپایان کدنویسی میمبل ویمبل

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 57,655.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 4,565.80
  • tetherTether (USDT) $ 1.00
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.221921