توسعه دهنده: اسماعیل زاده، رحیم زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

همبستگی بیت کوین با طلا و سهام، در حال رشد است

همبستگی بیت کوین با طلا و سهام، در حال رشد است

BTC قبلاً یک دارایی غیر مرتبط بود ، اما دیگر اینطور نیست. چه طلا و چه سهام، می توانند دررابطه با بازارهای رمزنگاری پیشنهاد شوند؟...

همبستگی بیت کوین با طلا و سهام، در حال رشد است

همبستگی بیت کوین با طلا و سهام در حال رشد است

BTC قبلاً یک دارایی غیر مرتبط بود ، اما دیگر اینطور نیست. چه طلا و چه سهام، می توانند دررابطه با بازارهای رمزنگاری پیشنهاد شوند؟

بیت کوین (BTC) یک دارایی غیرمرتبط است ، یا تقریباً روایت گذشته است. در بیشتر عمر بیت کوین ، برای گروه بسیار کمی از افراد به عنوان دارایی با ارزشی بود.

اکنون آگاهی و تقاضا به سرعت در حال تسریع است. بنابراین ، این برای وضعیت BTC به عنوان یک دارایی که ظاهراً بی ارتباط است، به چه معناست؟

اینکه بیت کوین یک دارایی غیر مرتبط بود ، فقط حدس نیست ، اعداد نشان دهنده این موضوع هستند. براساس داده های جمع آوری شده توسط VanEck در اوایل سال 2021 ، تقریباً هیچ الگوی قابل تمایزی بین حرکت Bitcoin و سایر بازارها ، از جمله S&P 500 ، اوراق قرضه ، طلا ، املاک و مستغلات و سایر بازارها برای دوره 2013 تا 2019 وجود ندارد.

اما همانطور که نمودار زیر نشان می دهد ، از سال 2020 تغییر آشکاری در الگوهای همبستگی در طبقات مختلف دارایی وجود دارد ، به ویژه در بازارهای سهام و طلا.

همبستگی بیت کوین با طلا و سهام، در حال رشد است

علاوه بر این ، طبق داده های جمع آوری شده توسط بانک سنگاپوری DBS ، ارتباط Bitcoin با بازارهای سهام در طول سال 2021 همچنان افزایش می یابد.

شایان ذکر است که همبستگی فزاینده بیت کوین با سهام و طلا ناهنجاری نیست.

به طور کلی این بازارها به دلیل وضعیت طلا به عنوان یک ابزار پوشش دهنده در دوره های نوسان بازار سهام دارای رابطه معکوس هستند.
با این حال ، بدون شک بخشی از آن به دلیل آشفتگی بازار ناشی از عوامل اقتصادی کلان ، سهام و طلا در بیشتر سالهای 2020 و 2021 در بازارها صعودی بوده است.

همبستگی بیت کوین با طلا و سهام، در حال رشد است

این الگو توضیح می دهد که چگونه BTC می تواند با هر دو دارایی همبستگی نشان دهد. با این حال ، به نظر می رسد این روایت که بیت کوین می تواند بیشترین ارتباط را با طلا داشته باشد ، در حال لرزش است.
برای شروع ، این نظریه تنها بر این تصور بود که سرمایه گذاران ممکن است در صورت رکود گسترده تر بازار ، BTC را به عنوان ذخیره ارزش تلقی کنند و آن را به همان وضعیت “پناهگاه امن” طلا تبدیل کنند. با این حال ، در بیشتر عمر بیت کوین ، حداقل در اقتصادهای پیشرفته تر ، در دوران رونق اقتصادی وجود داشته است ، بنابراین این تئوری هرگز آزمایش نشده است.

طلا دیجیتال نیست؟

اولیور رنیک ، تحلیلگر TD Ameritrade استدلال کرده است که ارتباط BTC با رویدادهای اقتصاد کلان بسیار بیشتر از طلا است.

رئیس تحقیقات کالاهای Goldman Sachs اخیراً با رکورد بیان کرد که بیت کوین بیشتر شبیه “مس دیجیتال” است تا طلای دیجیتال.

موضع او این است که بیت کوین بیشتر شبیه مس به عنوان یک دارایی “خطر پذیر” رفتار می کند ، در حالی که طلا به عنوان یک پرچین “خطرپذیر” عمل می کند.

براندون دالمن ، مدیر ارشد بازاریابی اپراتور اکوسیستم مبادلات Unizen ، فکر می کند بیت کوین یک دارایی طلا مانند نیست و به Cointelegraph گفت: “نوسانات فعلی بیت کوین در واقع مانع از آن می شود که یک منبع با ارزش ثابت باشد.

همچنین ، با کاهش ارزش دارایی های دیگر ، قیمت طلا افزایش می یابد و بیت کوین چنین روند صعودی ثابتی را نشان نمی دهد. “

اگر بیت کوین خصوصیات طلا مانند به خود بگیرد ، دارای متغیرهای بی ثبات است زیرا مطمئناً توانایی تجارت آن کاهش می یابد. اخیراً به نظر می رسد تقاضای بازار ارتباط منفی بیشتری بین بیت کوین و طلا را نشان می دهد. فروش ماه مه در بازارهای رمزنگاری می تواند سرمایه گذاران فراری را بر آن داشته باشد تا به یک خرید فلز زرد بپردازند.

به نظر می رسد همبستگی بیت کوین با بازارهای بورس روند دیگری به خود گرفته است. حوادث طی 18 ماه گذشته یا بیشتر اعتبار بیشتری به این استدلال داده اند که بیت کوین با بازارهای سهام ارتباط دارد و پیوند می تواند قوی تر شود.

در مارس 2020 ، هنگامی که بازارهای سهام در میان عدم اطمینان گسترده در مورد COVID-19 شروع به سقوط کردند ، یک ارز رمزنگاری شده پنجشنبه سیاه به سرعت دنبال شد.

اخیراً ، اقدام ناپایدار قیمت Bitcoin می تواند با عدم اطمینان سرمایه گذار در مورد سهام فناوری همراه باشد. باری سیلبرت در توئیتر خود بیان کرده است که بازارهای رمزنگاری با سهام ارتباط دارند.

چه چیزی BTC را به قیمت سهام گره می زند؟

چندین عامل توضیح می دهد که چرا به نظر می رسد بیت کوین به طور فزاینده ای به بازارهای سهام گره خورده است. در مرحله اول ، حرکت سهام میم که با GameStop در ماه فوریه آغاز شد و اخیراً در اطراف سهام AMC باعث ایجاد موج هایی در دنیای تجارت سهام شده است.
ظهور نسل جدیدی از سرمایه گذاران باهوش دیجیتال که شکاف بین رمزنگاری و سهام را پر می کنند می تواند دلیل افزایش همبستگی بین این دو دارایی را توضیح دهد.

با این حال ، عامل مهم دیگر باید ورود بودجه نهادی به رمزنگاری باشد.
در حالی که دریک استدلال غیرمرتبط سرمایه گذاران خرده فروشی تحت سلطه رمزنگاری قرار داشتند ، اما به طور فزاینده ای دیگر وجود ندارد.
از نظر منطقی ، اگر به جایی برسد که هر دو بازار از یک شرکت کننده تشکیل شده باشد ، این ارتباط اجتناب ناپذیر می شود.

این الگوی مرتبط در هنگام جستجوی داده های همبستگی با سطح شاخص ها یا حتی سهام شرکت ها نیز منطقی است. در حالی که ارتباط بیت کوین با شاخص های S&P 500 و Nasdaq در 0.2 به نسبت کم است ، شرکت های سرمایه گذاری شده در بیت کوین همبستگی بسیار بالاتری را نشان می دهند ، با تسلا در حدود 0.55 ، میکرواستراتژی بالاتر از 0.7 و Grayscale’s Bitcoin Trust بالای 0.8 است.

برآوردن معنای این امر در صورت ادامه روند نهادی ، قابل قبول است که همبستگی بیت کوین با بورس سهام تا زمانی که شرکت ها بخواهند BTC را در ترازنامه خود نگه دارند ، همچنان افزایش خواهد یافت. با این حال ، Igneus Terrenus ، رئیس ارتباطات Bybit Exchange معتقد است که این کار مدت زمان زیادی طول خواهد کشید.

قبل از این اتفاق ، به Cointelegraph می گویید:

“ممکن است اوضاع در دراز مدت تغییر کند ، زمانی که تصویب نهادی واقعاً به سرعت چرخش می یابد ، و بیشتر از 40000 شرکت معامله گر عمومی شروع به قرار دادن BTC در ترازنامه خود می کنند. اما در حال حاضر ، اکثر سرمایه گذاران نهادی از بیت کوین به عنوان یک نهادمتنوع در کارنامه خود استفاده می کنند. ما هنوز هیچ نشانه عمده ای از همگرایی را در حرکات قیمت مشاهده نمی کنیم. “

یک رابطه دو طرفه

رابطه بیت کوین با بورس وسهام یک طرفه نیست. در حالی که وقایع در بازارهای سهام می تواند باعث ایجاد حرکات بازار BTC شود ، آیا عکس این قضیه نیز می تواند صادق باشد؟ به نظر می رسد ، به ویژه با ادامه علاقه نهادی به BTCرمزارزهای برجسته نسبت به روزهای سایپرپانک بیشتر در معرض عوامل اقتصادی کلان قرار می گیرند.

هنوز هم بیت کوین نیروهای بازار خاص خود را دارد و در صورت نوسان ارزش ترازنامه های شرکتی ، این در نهایت می تواند بر بازارهای سهام جهانی تأثیر بگذارد. به عنوان مثال ، وقایع نصف شدن بیت کوین با چرخه های قیمت آن پیوندی جذاب دارد.

البته می تواند عوامل دیگری نیز در این زمینه نقش داشته باشد. صرف نظر از آینده ، اکنون غیرقابل بحث است که BTC با بازارهای جهانی پیوندی ناگسستنی دارد به روشی که در طول عمر خود بی سابقه بوده است.

صفحه اصلی

خرید و فروش ارزدیجیتال

اینستاگرام

همبستگی بیت کوین با طلا و سهام، در حال رشد استهمبستگی بیت کوین با طلا و سهام، در حال رشد استهمبستگی بیت کوین با طلا و سهام، در حال رشد استهمبستگی بیت کوین با طلا و سهام، در حال رشد استهمبستگی بیت کوین با طلا و سهام، در حال رشد استهمبستگی بیت کوین با طلا و سهام، در حال رشد استهمبستگی بیت کوین با طلا و سهام، در حال رشد استهمبستگی بیت کوین با طلا و سهام، در حال رشد استهمبستگی بیت کوین با طلا و سهام، در حال رشد است

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,261.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 4,232.75
  • tetherTether (USDT) $ 1.00
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.335819