توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

مقاومت بیت کوین در60 هزار دلار - 5 نکته برای تماشای بیت کوین در این هفته

مقاومت بیت کوین در60 هزار دلار – 5 نکته برای تماشای بیت کوین در این هفته

دردسر گاوهای بیت کوین با افزایش شدید دلار آمریکا ...

مقاومت بیت کوین در60 هزار دلار – 5 نکته برای تماشای بیت کوین در این هفته

مقاومت بیت کوین در60 هزار دلار - 5 نکته برای تماشای بیت کوین در این هفته
نویسنده: جوان

دردسر گاوهای بیت کوین با افزایش شدید دلار آمریکا تشدید می شود، زیرا سرمایه گذاران انتظارمیکشندکه بازار به کدام سمت می رود.

بیت کوین (BTC) هفته جدیدی را با یک ناامیدی نادر برای روند صعودی خود در سه ماهه چهارم آغاز می کند – شکست در حمایت قبلی.

پس از یک آخر هفته امیدوارکننده، BTC/USD در نهایت دو بار با رد 60000 دلار مواجه شد و از آن زمان با کاهش شتاب بازار به زیر 57000 دلار رسیده است.

مخاطرات زیاد است: برخی معتقدند که اهداف قیمت بیت کوین بسیار بالا هنوز هم می تواند تا پایان ماه برآورده شود، در حالی که برخی دیگر معتقدند که این بازار صعودی نسبت به بازارهای قبلی بیشتر طول می کشد.

با توجه به اینکه ماه نوامبر به احتمال زیاد سنت شکنی و عرضه کم به نظر می رسد – چه در مقایسه با ماه های اخیر و چه در مقایسه با سال های گذشته بازار گاو نر – معامله گران و تحلیلگران خود را برای یک بسته ماهیانه اعصاب گیر اما بالقوه جالب آماده می کنند.

کوین تلگراف نگاهی به پنج عاملی می‌اندازد که می‌توانند عملکرد قیمت بیت‌کوین را در هفته پایانی یک «Moonvember» منحصربه‌فرد شکل دهند.

60000 دلار به سمت مقاومت تغییر می کند

در بیشتر روزهای آخر هفته، حال و هوای تحلیلگران ساده بود: “می توانست بدتر باشد.

BTC/USD پس از رسیدن به پایین‌ترین سطح پنج هفته‌ای 55650 دلاری توانست برخی از زیان‌های خود را جبران کند و حتی در روز شنبه «بالاتر» شد و به 60000 دلار رسید.

این در نهایت ناموفق بود، اما روز یکشنبه شاهد تلاش دیگری بودیم، بیت کوین از چند دقیقه در محدوده 60000 دلار لذت برد قبل از اینکه رد قاطعانه باعث سقوط مجدد بازار شد.

در زمان نگارش مقاله در روز دوشنبه، 57000 دلار در حال شکل گیری تمرکز است، با این انگیزه واضح که آنچه زمانی حمایت مستحکم بود، به مقاومت تبدیل شده است.

معامله گر محبوب پنتوشی، این وضعیت را خلاصه کرد و خواستار بازپس گیری 61000 دلار به عنوان حمایت از ادامه روند صعودی شد.

نوامبر 2021 تاکنون بازدهی منفی 6.5 درصدی را برای دارندگان سهام به همراه داشته است.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، سال‌های دیگر شاهد تغییرات قیمتی بوده‌اند، مخصوصاً در سال 2020، زمانی که بیت کوین/دلار آمریکا تقریباً 43 درصد در نوامبر افزایش یافت.

با این وجود، رکود یکشنبه موفق شد آخرین شکاف معاملات آتی CME ایجاد شده در روز جمعه را پر کند، چیزی که دوباره به یکی از ویژگی‌های قیمت لحظه ای این ماه تبدیل شده است.

برای معامله‌گر و تحلیلگر دیگر کریپتو اد، این چیزی است که باید اتفاق بیفتد تا شانس بازگشت مجدد صعودی در هفته جدید را افزایش دهد.

او در بخشی از نظرات توییتری یکشنبه خود گفت: “در انتظار یک مرحله دیگر برای پر کردن CME امشب و دوباره از آنجا در روزهای آینده هستم.”

مقاومت بیت کوین در60 هزار دلار - 5 نکته برای تماشای بیت کوین در این هفته
نمودار شمعی 1 ساعته معاملات آتی CME بیت کوین که شکاف را نشان می دهد. منبع: TradingView

شباهت های عجیب و غریب

با وجود تمام ناامیدی از اصلاح بیت کوین درست زمانی که کمترین استقبال از آن وجود دارد، همه شگفت زده نمی شوند .

بازه‌های زمانی کوتاه می‌توانند تصویری کاملاً متفاوت از سلامت بازار نسبت به دوره‌های طولانی‌تر ارائه دهند، و مفسران به دنبال حمایت از یک تز گاو نر پایدار در این هفته هستند.

«اگر شک دارید، کوچک‌نمایی کنید» – در مقایسه با عملکرد آن در دو سال گذشته پس از نصف شدن یارانه‌های بلوکی، بیت‌کوین همچنان در مسیر درست خود باقی می‌ماند.

تحلیلگر TechDev یکشنبه تایید کرد: “ساختارهای اصلاحی بسیار مشابه تا کنون در BTC 8H”موجود بوده است.

TechDev به داده هایی اشاره کرد که نشان می دهد نه تنها بیت کوین عملکرد سال 2017 خود را در سال جاری تکرار کرده است، بلکه عملاً بازه های زمانی هر مرحله از بازار صعودی خود را نیز کپی کرده است.

اگر این روند ادامه یابد، مرحله پیش‌بینی‌شده ارتقابه بالا نیز باید ظاهر شود – به جز این بار، مرتبه‌ای بالاتر از 20000 دلار در سال 2017.

مقاومت بیت کوین در60 هزار دلار - 5 نکته برای تماشای بیت کوین در این هفته
مقایسه نمودار مشروح BTC/USD با RSI برجسته شده است. منبع: TechDev/ Twitter

نمودار بیشتر نشان می دهد که چگونه شاخص قدرت نسبی بیت کوین (RSI) عملکرد سال 2017 خود را در ماه نوامبر کپی پیست می کند.

به طور معمول، بالای چرخه گاو نر با قرائت RSI 90 یا بیشتر همراه است، که با قرائت فعلی در بازه‌های زمانی پایین‌تر فاصله دارد.

بودجه در مسابقه مجدد 60000 دلاری افزایش می یابد

علیرغم شکست در نبرد برای 60000 دلار، روند تلاش برای خروج از سطوح پایین تر، تأثیر نامطلوبی بر بازارهای مشتقه داشته است، جایی که معامله گران بار دیگر اهرم را افزایش می دهند.

پس از “بازنشانی” به حالت خنثی در طی پایین‌ترین سطح هفته گذشته، نرخ‌های تامین مالی دوباره در حال حرکت هستند.

بیش از حد مثبت بودن، مانند caseon Bybit، OKEx و دیگران در زمان نگارش، نشان دهنده یک سوگیری صعودی است – به این انتظار که دستاوردهای بیشتر در کار باشد.

این اغلب می‌تواند نتایج نامطلوبی داشته باشد، زیرا رکود قیمت شروع به آشکار کردن تعداد زیادی از موقعیت‌ها می‌کند و اثر سرعت بالارفتن قیمت‌ها را حتی بیشتر کاهش می‌دهد.

با این حال، تا کنون، انحلال‌ها کم‌کم باقی مانده‌اند – 70 میلیون دلار برای بیت‌کوین و 219 میلیون دلار در سراسر بازارهای کریپتو در 24 ساعت گذشته.

وبلاگ نویس 52skew دوشنبه در توییتر با اشاره به آنچه در آزمایش مجدد 60,000 دلار اتفاق افتاد، گفت: ” سؤال این است که کدام سمت بازار در این هفته اجرا می‌شود.”

در همین حال، علاقه باز به معاملات آتی بیت کوین هنوز به بالاترین حد خود که قبل از سقوط در 10 نوامبر ثبت شده بود، نرسیده است.

دلار ستاره نمایش است

در بازارهای کلان، عصبانیت نسبت به اقدامات کرونا – و اعتراضات در پاسخ به آنها – همچنان در یک وضعیت متفاوت است.

با توجه به اینکه تورم به شدت قرار دارد، اکنون صحبت ها به سمت افزایش سرعت خرید دارایی های خود توسط فدرال رزرو ایالات متحده در ماه آینده تغییر می کند.

جیسون شنکر، رئیس‌جمهور و اقتصاددان ارشد پیش‌بینی‌کننده Prestige Economics، «اگر این ایده مطرح شود و مکرراً بر آن تأکید شود، این احتمال را افزایش می‌دهد که کاهشی که در ماه دسامبر اعلام شد سریع‌تر از سرعتی که در اوایل نوامبر اعلام شد، باشد». به بلومبرگ گفت.

با این حال، دلار آمریکا در کانون توجه این هفته قرار دارد.

بر اساس شاخص دلار آمریکا (DXY)، دلار آمریکا مقاومت طولانی مدت را در این ماه شکست داده و به قوی‌ترین خود از جولای 2020 رسیده است.

به طور معمول، سودهای برجسته DXY تأثیر معکوس بر بیت کوین دارد که در چنین دوره هایی با مشکل مواجه می شود. ماه نوامبر نیز از این قاعده مستثنی نبوده است، زیرا مبادلات DXY در حال افزایش است .

مقاومت بیت کوین در60 هزار دلار - 5 نکته برای تماشای بیت کوین در این هفته
نمودار شمع 1 روزه DXY. منبع: TradingView

مشکل؟ هلن میسلر، تحلیلگر در آخر هفته هشدار داد که احساسات در سرزمین های FX بسیار شدید می شود.

یک چرخش برای DXY غیرعادی فرار، برعکس، آزمونی از همبستگی معکوس با BTC را ارائه می دهد.

احساس می گوید “صبر کن و ببین”

در موضوع حال و هوای بازار، در کریپتو، سرمایه گذاران در محدودیت هستند.

آخرین مطالعه از شاخص ترس و طمع کریپتو نشان می دهد که علیرغم رفتار کوتاه مدت قیمت، بازار در واقع کاملاً خنثی است.

در 50/100، ترس و طمع دقیقاً در وسط محدوده احتمالی ارزش‌های خود قرار دارد و فقدان احساسات «افراطی» را برجسته می‌کند.

این ممکن است به نفع بیت کوین عمل کند، تکان هفته گذشته احساسات را به منطقه “ترس” بازگرداند که اکنون از آن بهبود یافته است.

شاخص ترس و طمع رمزنگاری شده منبع: Alternative.me

در مقایسه با شاخص ترس و طمع بازارهای سنتی و دوگانگی مشخص است: “طمع افراطی” مشخصه دومی در بسته شدن قبلی بود، و اکنون، “طمع” همچنان باقی مانده است.

خرید و فروش ارزدیجیتال

اینستاگرام

یوتیوب

صفحه اصلی

مقاومت بیت کوین در60 هزار دلارمقاومت بیت کوین در60 هزار دلارمقاومت بیت کوین در60 هزار دلارمقاومت بیت کوین در60 هزار دلارمقاومت بیت کوین در60 هزار دلارمقاومت بیت کوین در60 هزار دلارمقاومت بیت کوین در60 هزار دلارمقاومت بیت کوین در60 هزار دلارمقاومت بیت کوین در60 هزار دلارمقاومت بیت کوین در60 هزار دلارمقاومت بیت کوین در60 هزار دلارمقاومت بیت کوین در60 هزار دلارمقاومت بیت کوین در60 هزار دلار

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 57,446.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 4,336.75
  • tetherTether (USDT) $ 1.00
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.207017