توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

معرفی زنجیره هوشمند بایننس (BSC) و ویژگی‌های منحصر‌ به فرد آن!

زنجیره هوشمند بایننس (BSC) توسط تیم صرافی بایننس (Binance)، که محبوب‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان است و در سال ۲۰۱۷ توسط چانگ پنگ ژائو تاسیس شده، به وجود آمده است...

معرفی زنجیره هوشمند بایننس (BSC) و ویژگی‌های منحصر‌ به فرد آن!

معرفی زنجیره هوشمند بایننس
نویسنده : جـوان

زنجیره هوشمند بایننس (BSC) توسط تیم صرافی بایننس (Binance)، که محبوب‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان است و در سال ۲۰۱۷ توسط چانگ پنگ ژائو تاسیس شده، به وجود آمده است. زنجیره هوشمند بایننس دارای یک معماری دو زنجیره‌ای است که کاربران را ترغیب می‌کند تا از بلاک چین برای ساختن دارایی‌های دیجیتال و برنامه‌های غیر‌متمرکز استفاده کنند تا بتوانند ترید سریع‌تری داشته باشند.

این معماری در کنار زنجیره قبلی بایننس، که یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) است، اجرا خواهد شد و یک سیستم سریع و ایمن را به وجود می‌آورد که از قراردادهای هوشمند پشتیبانی کند.

ما در اینجا به بررسی برخی از ویژگی های هیجان انگیز زنجیره هوشمند بایننس پرداخته و به بررسی نحوه کار سیستم امنیتی و پاداش آن خواهیم پرداخت.

ویژگی های زنجیره هوشمند بایننس

سازگاری با اتریوم

همانطور که می‌دانید، اتریوم یکی از عملی‌ترین و محبوب‌ترین پلتفرم‌ها برای قراردادهای هوشمند است. از این رو، زنجیره هوشمند بایننس سازگاری را با چندین ابزار و نود اتریوم امکان پذیر کرده است تا در این معماری زنجیره‌ای دوگانه استفاده شوند (اجزای اکوسیستم و dAppها).

ارتباطات بین زنجیره‌ای

برای انتقال دارایی‌های دیجیتال کاربران، ارتباطات بین زنجیره بایننس و زنجیره هوشمند بایننس پشتیبانی خواهد شد (توکن‌های BEP2)، و همچنین در آینده از توکن‌های BEP نیز پشتیبانی خواهد شد. این کار بیشتر برای مقیاس پذیری dAppها به کار می‌رود تا بهترین تجربه کاربری ممکن را ایجاد کند.

این بدان معنی است که توسعه‌دهندگان زنجیره هوشمند بایننس دیگر نیازی به اختصاص ماه‌ها وقت برای ایجاد زیرساخت‌های اوراکل خود ندارند.

آنها می‌توانند به طور مستقیم برنامه‌های قرارداد هوشمندی بسازند که بتوانند به اطلاعات مربوط به دنیای واقعی از طریق چین ‌لینک متصل شوند. از این طریق، توسعه‌دهندگان می‌توانند برنامه‌های قدرتمندی برای دیفای ایجاد کنند که از اوراکل چین لینک برای بازیابی داده‌ها از داده‌های جمع آوری شده یا اطلاعات قیمت مستقیما از صرافی غیرمتمرکز بایننس یا صرافی بایننس استفاده کند.

طبق گفته بایننس، این امر امنیت و قابلیت اطمینان بیشتری را در رابطه با قیمت‌های برنامه‌های دیفای به ارمغان می‌آورد. این امر سبب اعتماد بیشتر به محصولات مالی که در زنجیره هوشمند بایننس ساخته شده است، به کاربران می‌دهد.

بلاک چین مستقل

زنجیره هوشمند بایننس شامل یک راه حل لایه ۲ نیست و آن را به یک سیستم مستقل تبدیل می‌کند؛ این یعنی در صورت بروز نقص فنی در زنجیره بایننس، اکثر کارکردهای زنجیره هوشمند بایننس به صورت جداگانه کار می‌کنند از این رو آنها در صورت وجود چنین اتفاقاتی، به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

اجماع و اداره بر پایه استیکینگ

برای ارتقا محیط و افزایش کارایی شبکه، زنجیره هوشمند بایننس از یک اجماع مبتنی بر استیکینگ استفاده می‌کند. علاوه بر این امکان انتخاب گزینه‌های انعطاف‌پذیر که در اداره بهتر انجمن‌های آن کمک می‌کند را هم فراهم می‌کند.

زمان کوتاه بلاک

یکی از نکات برجسته ذکر شده در وب سایت مدت زمان تقریباً پنج ثانیه برای هر بلاک است که تجربه ترید خوبی برای کاربران را تضمین می‌کند.

تفاوت بین زنجیره بایننس با زنجیره هوشمند بایننس

معرفی زنجیره هوشمند بایننس

زنجیره هوشمند بایننس به وجود آمد زیرا زنجیره بایننس تنها به عنوان یک DEX با کارایی بالا معرفی شده بود. اما زنجیره هوشمند یک زنجیره سفارش در نظر گرفته شده است که بسیار سریع باشد و قادر است حدود ۱۰۰ هزار سفارش در ثانیه را تایید کند. اما برای رسیدن به این سطح عملکرد، زنجیره بایننس مجبور بود قابلیت‌های قرارداد هوشمند خود را قربانی کند.

چون این یک ویژگی بسیار محبوب در بین کاربران بود، بنابراین زنجیره هوشمند بایننس به عنوان یک زنجیره موازی که از قراردادهای هوشمند سازگار با اتریوم پشتیبانی می‌کند، منتشر شد.

بنابراین، یکی از ویژگی‌های مهم زنجیره هوشمند بایننس این است که با قراردادهای هوشمند مبتنی بر اتریوم سازگار است. بنابراین، اگر شما یک قرارداد دیفای دارید که در اتریوم اجرا می‌شود، می توانید آن را به زنجیره هوشمند بایننس منتقل کنید زیرا در آنجا نیز اجرا خواهد شد.

این به معنای راهی آسان است که کاربران برای استقرار قراردادهای هوشمند در زنجیره بایننس نیازی به یادگیری موارد اضافی نخواهند داشت. همچنین این پروژه کاملاً متن باز خواهد بود تا هر کسی بتواند قراردادها را روی این پلتفرم مستقر کند.

در آخر، از نظر عملکرد، زنجیره هوشمند بایننس عملکرد پایین‌تری نسبت به زنجیره بایننس دارد، اما همچنان عملکردش بالاتر از اتریوم ۱.۰ است.

چگونه دارایی‌های کریپتو را وارد BSC کنیم

برای اینکار ۲ راه اصلی وجود دارد. استفاده از صرافی بایننس و انتقال داریی از درون صرافی به بایننس اسمارت چین و راه دوم استفاده از بایننس بریج (Binance Bridge) برای اینکار است. اما قبل از اینکه توضیح دهیم که چگونه از این روش‌ها استفاده کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که استاندارد زنجیره بایننس که برای صرافی غیرمتمرکز بایننس است BEP-2‌ بوده و استانداردهای توکن‌های بر روی بایننس اسمارت چین BEP-20 است.

خرید و فروش ارزدیجیتال

اکانت بایننس

اگر شما در بایننس اکانت دارید، آسانترین گزینه این است که به راحتی از حساب بایننس خود داریی‌های خود را به یک کیف پول BSC وارد کنید. و تنها باید کمی دقت کنید که بین انتخاب زنجیره بایننس و زنجیره هوشمند بایننس گزینه درست را انتخاب کنید.

بایننس بریج

یک روش دیگر برای آوردن دارایی به بایننس اسمارت چین استفاده از بایننس بریج است. با استفاده از Binance Bridge شما براحتی می‌توانید توکن‌های بلاک چین اتریوم و ترون را به صورت Wrapped وارد زنجیره هوشمند بایننس کنید. و این قابلیت به صورت دو طرفه انجام می‌گیرد.

پاداش و مزایای استفاده از بایننس اسمارت چین

بزرگ‌ترین پاداش اجرا شده برای کاربران، کارمزد تراکنش‌ها است که به وسیله توکن بایننس (BNB) پرداخت می‌شود و افراد همچنین می‌توانند برای ارتباطات بین زنجیره‌ای پاداش دریافت کنند.

توکن BNB برای استکینگ در معماری زنجیره دوتایی استفاده می‌شود و از تورم جلوگیری می‌کند؛ زیرا این توکن تورم‌زا نیست. اگرچه این توکن ممکن است به اندازه بیت کوین یا اتریوم محبوب نباشد، اما کاربردهای بسیاری دارد. بنابراین اعتبار‌دهندگان می‌توانند از مزایای آن بهره مند شوند.

اختیارات گواه اثبات سهام (PoSA)

زنجیره هوشمند بایننس برای اینکار از ۲۱ اعتبار دهنده استفاده می‌کند که اجازه می‌دهد کارمزدها کمتر و زمان بلوک کوتاه‌تر باشد. PoSA یک روش در بلاک چین است که امکان تحویل و میزان تراکنش‌ها را افزایش می‌دهد و آن را به یک الگوریتم ارزشمند برای افزایش تجربه کاربری مثبت تبدیل می‌کند.

همانطور که در وایت پیپر ذکر شده است، زنجیره هوشمند بایننس از ترکیبی از گواه اثبات سهام خصوصی شده (DPoS) و گواه اثبات اعتبار (PoA) استفاده می‌کند. این بدان معناست که به مدیریت انجمن آن اجازه می‌دهد تا فقط تعداد محدودی از اعتبارسنج‌ها برای هر بلوک استفاده شود و سیستمی شبیه به موتور اجماع Clique اتریوم را دنبال می‌کند که به موجب آن اعتبارسنج‌ها از طریق پروتکل PoA برای تولید بلوک عمل می‌کنند. ترکیب این موارد احتمالا کارایی، امنیت، شفافیت و رضایت از زنجیره هوشمند را بهبود می‌بخشد.

امنیت

اگرچه سیستم‌های PoA معمولاً امنیت کاربران را تضمین می‌کنند، اما هنوز خطراتی از طرف اعتبارسنج‌های بیزانس وجود دارد که ممکن است شبکه را با استفاده از روش‌هایی مانند “Clone Attack” نقض کند.

بایننس اقداماتی را برای جلوگیری از بروز چنین حملاتی با تشویق کاربران به انتظار برای بسته شدن بلوک پس از مدت زمان مشخص انجام می‌دهد تا بتواند امنیت نهایی را تضمین کند.

زنجیره هوشمند بایننس علاوه بر این، منطق Slashing را اجرا می‌کند، که برای مجازات اعتبار‌سنج‌های بیزانس به دلیل بی‌ثباتی یا استفاده از چند امضا استفاده می‌شود. این کار احتمال ” Clone Attack” را کاهش می‌دهد و اعتبار سنج‌های مخرب را خیلی سریع در معرض خطر قرار می‌دهد.

کیف‌پول‌های زنجیره‌ هوشمند بایننس

این کیف‌پول در واقع یک افزونه بوده و یک کیف‌پول تحت وب است. با افزونه مرورگر زنجبره بایننس می‌توانید وجهی را در زنجیره بایننس، زنجیره هوشمند بایننس و اتریوم انتقال دهید و همچنین انتقال بین زنجیره‌ای بین هر دو بلاک چین بایننس نیز امکان پذیر است.

این افزونه همچنین می‌تواند با سایر محصولات زنجیره بایننس برای احراز هویت و امضای تراکنش بدون دسترسی به کلیدهای خصوصی شما ادغام شود که به صورت ایمن در فضای ذخیره سازی برنامه شما ذخیره می‌شوند و با رمز ورود شما رمزگذاری می‌شوند. برای امکان ایجاد اینکار، باید به افزونه خود یک کد اضافه کنید تا ارتباط بین برنامه‌های وبی که شما از آنها استفاده می‌کنید و خود افزونه را برقرار کند. به همین دلیل این افزونه برای دسترسی به هر صفحه وب نیاز به مجوز دارد.

ازکیف پول های معروف دیگر هم نیز میتوان در بایننس اسمارت چین استفاده کرد:

متامسک (Metamask)

معرفی زنجیره هوشمند بایننس

متامسک کیف پول اتریوم است پس چگونه می‌توان به آن در زنجیره BEP-20 متصل شد؟ در جواب این سوال باید گفت که معماری زنجیره هوشمند بایننس (BSC) به گونه‌ای است که می‌توانید از MetaMask برای تعامل با برنامه‌های غیرمتمرکز مبتنی بر BSC استفاده کنید. برای دانستن نحوه استفاده از متامسک بر روی زنجیره هوشمند بایننس اینجا کلیک کنید.

تراست ولت (TrustWallet)

معرفی زنجیره هوشمند بایننس

برخی از برنامه‌های غیر متمرکز مانند PancakeSwap بر روی بایننس اسمارت چین به شما امکان اتصال با استفاده از TrustWallet را می‌دهند. تراست ولت یکی از ساده‌ترین کیف پول‌های موبایل برای استفاده است، بنابراین اگر دوست دارید از موبایل خود از BSC استفاده کنید، این یکی از بهترین گزینه‌ها است.

معرفی برترین برنامه‌های غیر متمرکز (dApps) بر روی بایننس اسمارت چین

پنکیک سواپ

پنکیک سواپ یک بازار ساز اتوماتیک بر روی بایننس اسمارت چین است. نحوه کار بار آن مشابه با Uniswap و سوشی سواپ است. با این تفاوت که مخصوص مبادله توکن‌های BEP-20 است. همچنین می‌توانید با تأمین نقدینگی به یکی (یا بیشتر) از استخرهای نقدینگی، درآمد منفعل کسب کنید.

ونوس (Venus)

ونوس پروتکل وام‌دهی مشابه کامپوند یا Aave در اتریوم است. در واقع یک بازار پول غیر‌متمرکز است که در آن می‌توانید توکن‌های BEP-20 را با نرخ بهره الگوریتمیکی وام گرفته و وام دهید.ونوس همچنین دارای یک استیبل کوین به نام VAI است، که توسط یک سبد از رمز ارزها پشتیبانی می‌شود. به این ترتیب‌، می‌توانید ونوس را به عنوان ترکیبی از کامپوند و MakerDAO در BSC تصور کنید.

Autofarm

Autofarm یک تجمیع کننده ییلد فارمینگ در بایننس اسمارت چین است. شما می‌توانید آن را شبیه به پروژه Yearn در اتریوم بدانید. این پلتفرم به طور خودکار سعی می‌کند بهینه ترین راه را برای کسب بازده از سپرده‌های شما پیدا کند.

پروتکل اسپارتان (Spartan)

پروتکل Spartan یک پروتکل دارایی مصنوعی در BSC است. که به کاربران اجازه می‌دهد تا استخرهای نقدینگی را برای توکن‌های BEP-20، درست مثل بسیاری از AMM‌های دیگر ایجاد کنند. با این حال، هدف آن این است که در آینده امکانات بیشتری، مانند ایجاد دارایی‌های مصنوعی وثیقه‌ای توسط استخرهای نقدینگی و همچنین وامها و مشتقات زنجیره ای فراهم کند.

صندوق پشتیبانی ۱۰۰ میلیون دلاری

معرفی زنجیره هوشمند بایننس

بایننس در حال تأسیس یک صندوق سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیون دلاری برای توانمندسازی پروژه‌های نوظهور و ایجاد همکاری بین امور مالی متمرکز (CeFi) و مالی غیرمتمرکز (DeFi) است. چانگ پنگ ژائو بنیانگذار و مدیرعامل بایننس در اجلاس World of DeFi از ایجاد یک صندوق سرمایه‌گذاری به ارزش ۱۰۰ میلیون دلار برای دیفای خبر داد. این صندوق و ابتکارات دیگر بایننس با هدف حمایت بیشتر از اکوسیستم دیفای و راه حل‌های ارتباطی بین اکوسیستم‌های DeFi و CeFi انجام می‌شود.

چگونه می‌توان از صندوق ۱۰۰ میلیون دلاری بهره مند شد!

بایننس به زودی پروژه‌های DeFi را فرا می‌خواند تا پیشنهادات خود را ارائه دهند تا یکی از ذینفعان این صندوق باشند. جامعه غیرمتمرکز سازنده زنجیره هوشمند بایننس، به عنوان یک سرمایه گذار اولیه و حزب حاکم برای تأمین بودجه عمل خواهد کرد.

پروژه‌های قوی می‌توانند تا ۱۰۰ هزار دلار بودجه دریافت کنند. معیارهای انتخاب از همان استانداردهای استفاده شده برای بایننس X ، آزمایشگاه‌های بایننس و بایننس Launchpad پیروی خواهند کرد.

بایننس برنامه‌های شما را برای صندوق جدید زنجیره هوشمند بایننس، پیش‌بینی می‌کند. شما می‌توانید برنامه‌های دیفای بیشتری را در زنجیره هوشمند بایننس ایجاد کنید. برای درخواست این فرم را پر کنید.

جمع بندی

به طور کلی، این معماری زنجیره ای دوگانه برای کسانی که می‌خواهند ترید سریع را در حین ساختن برنامه‌های غیرمتمرکز خود بر روی یک پلتفرم تجربه کنند، بسیار جذاب است. قطعا کاربران زیادی منتظر شروع به کار این زنجیره هستند.

به طور روزافزون تعداد کسانی که از این زنجیره استفاده می‌کنند در حال افزایش است و همچنین به طور مداوم در حال بروزرسانی و توسعه است. بایننس نشان داده است که اهداف بسیار زیادی را به وسیله راه‌اندازی زنجیره هوشمند بایننس در سر دارد.

صفحه اصلی

خرید و فروش ارزدیجیتال

معرفی زنجیره هوشمند بایننسمعرفی زنجیره هوشمند بایننسمعرفی زنجیره هوشمند بایننسمعرفی زنجیره هوشمند بایننسمعرفی زنجیره هوشمند بایننسمعرفی زنجیره هوشمند بایننسمعرفی زنجیره هوشمند بایننسمعرفی زنجیره هوشمند بایننسمعرفی زنجیره هوشمند بایننسمعرفی زنجیره هوشمند بایننسمعرفی زنجیره هوشمند بایننسمعرفی زنجیره هوشمند بایننسمعرفی زنجیره هوشمند بایننسمعرفی زنجیره هوشمند بایننسمعرفی زنجیره هوشمند بایننسمعرفی زنجیره هوشمند بایننسمعرفی زنجیره هوشمند بایننسمعرفی زنجیره هوشمند بایننسمعرفی زنجیره هوشمند بایننسمعرفی زنجیره هوشمند بایننس

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 49,120.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 4,162.74
  • tetherTether (USDT) $ 1.00
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.170700