توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

معدنچیان بیت کوین پس از خروج از چین درمکان جدید مستقر می شوند

معدنچیان بیت کوین پس از خروج از چین درمکان جدید مستقر می شوند

با حرکت معدنچیان چینی به مراتع سبزتر ، کشورها برای تجارت معدنچیان ارزهای رمزپایه رقابت می کنند...

معدنچیان بیت کوین پس از خروج از چین درمکان جدید مستقر می شوند

معدنچیان بیت کوین پس از خروج از چین درمکان جدید مستقر می شوند

با حرکت معدنچیان چینی به مراتع سبزتر ، کشورها برای تجارت معدنچیان ارزهای رمزپایه رقابت می کنند.

چند ماه پیش با خروج دسته جمعی معدنچیان از چین ، صنعت رمزنگاری متزلزل شد. در پایان ماه می 2021 ، مشخص شد که مقامات چینی قصد دارند استخراج بیت کوین (BTC) را ممنوع کنند و فشارهای نظارتی موجود در حال حاضر بر معدنچیان را به نقطه شکست برساند.

لیست عملیات ممنوعه شامل خرید ارزهای رمزنگاری شده و همچنین هرگونه فعالیت سرمایه گذاری مرتبط ، تجارت و مبادله رمزنگاری است. بانک خلق چین رایزنی های اساسی با بانک ها و سیستم های پرداخت انجام داده بود و سپس به بزرگترین موسسات مالی چین گفته شد که معاملات سفته بازانه ،به ویژه با BTC ، را متوقف کنند.

در نتیجه ، نرخ هش بیت کوین یکی از بزرگترین افت ها را در تاریخ خود نشان داد. سهم چین در استخراج BTC از ابتدای سال 55 درصد کاهش یافت ، زیرا بسیاری از شرکت کنندگان در شبکه بیت کوین تجهیزات خود را خاموش کردند.

این به عنوان بازار ثانویه چین پر از کارت های GPU تأیید شده است. معدنچیان فعالانه کارت هایی از جمله GeForce RTX 3090 و Radeon RX 6900 XT را با قیمت های کمتر از بازار می فروختند.

البته همه معدنچیان تسلیم نشدند ، مخصوصاً استخرهای بزرگ. راه منطقی خروج از وضعیت مهاجرت معدن به کشورهای دیگر بود. اما معدنچیان چینی به کجا نقل مکان کردند و کدام کشورها می توانند مکه معدن جدید شوند؟

آیا استخراج ارز واقعاً برای چین مضر است؟

قبل از تلاش برای پیدا کردن محل کار معدنچیان ، باید بدانید که چرا دولت چین استخراج را ممنوع کرده است و چنین تصمیمی چه عواقبی بر صنعت رمزنگاری و حتی برخی از بخش های اقتصاد کشور خواهد داشت.

معدنچیان بیت کوین پس از خروج از چین درمکان جدید مستقر می شوند

پس از وضع ممنوعیت ، بزرگترین استخرهای معدنی اولین واکنش رانشان دادند، Huobi ، BTC.TOP و HashCow فعالیت خود را به طور کامل یا جزئی متوقف کرده اند. یکی از بزرگترین مبادلات رمزنگاری در کشور ، Huobi ، هم استخراج رمزنگاری و هم برخی خدمات تجاری را برای مشتریان جدید از سرزمین اصلی چین به حالت تعلیق درآورد.

شرکت معدنی BTC.TOP اعلام کرد که فعالیت خود را در چین به دلیل خطرات متوقف می کند ، در حالی که HashCow اعلام کرده است که خرید ایستگاه های جدید استخراج BTC را متوقف می کند.

Bitmain ، بزرگترین تولید کننده تجهیزات استخراج بیت کوین در جهان ، فروش خود را در پایان ژوئن 2021 به طور موقت متوقف کرد. این شرکت پس از کاهش 75 درصدی قیمت این تصمیم را گرفت. این تعلیق فقط معدنچیان BTC را تحت تأثیر قرار داد ، در حالی که Bitmain به فروش تجهیزات استخراج آلتکوین ادامه می دهد.

به گفته دولت چین ، مشکل معدن ، مصرف زیاد برق بود. چین ، که بیشتر استخرهای معدن BTC را در خود جای داده بود ، عمدتاً به نیروی زغال سنگ متکی است که آلودگی زیادی تولید می کند.

اما به گفته برخی از مفسران در صنعت رمزنگاری ، انگیزه واقعی مقامات چینی حفظ محیط زیست این کشور نبود بلکه ترویج ارز رمزنگاری شده خود و یوان دیجیتال بود ، یعنی با ممنوعیت استخراج بیت کوین ، دولت چین فضا را برای ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC)”پاکسازی” می کند.

در حال حاضر توسعه یوان دیجیتال در نوسان کامل است. در پایان ژوئن 2021 ، مسافران مترو در پکن توانستند با استفاده از یوان دیجیتال بلیط بخرند. و دو هفته قبل ، بانک کشاورزی چین اولین بانک در این کشور بود که به مشتریان خود اجازه داد یوان دیجیتال را به پول نقد تبدیل کنند و بالعکس.

در همان زمان ، به نظر می رسد دولت به طور فعال رقبای CBDC را سرکوب می کند. در سال 2020 ، عرضه اولیه Ant Financial ، تجارت فین تک علی بابا ، عمدتاً به دلیل ترس مقامات چینی مبنی بر رقابت سیستم پرداخت Alipay با یوان دیجیتال خنثی شد.

بنابراین ، آیا این امکان وجود دارد که معدنچیان صرفاً در راه رسیدن به هدف کشور برای حمایت از پول رایج ملی دیجیتال به طور گسترده آسیب ببینند؟ به هر حال ، آخرین ممنوعیت رمزنگاری هیچ چیز جدیدی را ممنوع نکرد ، زیرا محدودیت های موجود قبلاً در سال 2017 وضع شده بود.

مراکز جدید معدنی

چین ، جایی که قبلاً سه چهارم کل BTC درآن استخراج می شد ، مدت ها قبل از اعمال اقدامات ممنوعیت در ماه می ، سهم خود را در استخراج جهانی کاهش داد.

طبق تحقیقات مرکز کمبریج ، چین به تدریج برای علاقه مندان به ارزهای دیجیتال جذابیت کمتری پیدا کرد. این می تواند تأییدی بر سیاست سخت دولت ایالت باشد. با این وجود ، سهم این کشور از استخراج بیت کوین بالا است و حدود 46 درصد است. با این حال ، همانطور که فی کائو ، مدیرعامل Huobi Pool ، به Cointelegraph گفت:

“امسال ، روندهای کلیدی برای استخراج دیجیتال افزایش انطباق و نیازهای سرمایه است و این دو روند در منطقه آمریکای شمالی ، که معادن تحت مقررات محلی قانونی است ، امیدوار کننده تر به نظر می رسد.”

کلمات Cao توسط آمار تأیید می شود زیرا ایالات متحده در حال حاضر بیش از چهار برابر سهم خود را در معدن BTC جهان ، از 4.1٪ به 16.8٪ – رسانده است.

در طول سالها ، ایالات متحده ظرفیت میزبانی خود را مدت ها قبل از ممنوعیت چین افزایش داده است ، حتی زمانی که بازار ارزهای دیجیتال با افت جدی روبرو بود. شرکت های معدنی آمریکایی به ویژه زمانی فعال بودند که مزارع بزرگ BTC تقاضای زیادی نداشتند ، به عنوان مثال ، در سال 2017.

علاوه بر این ، ایالات متحده دارای ارزان ترین منابع انرژی روی کره زمین است که بسیاری از آنها قابل تجدید است. علاوه بر این ، سرمایه گذاران آمریکایی خود علاقه مند به همکاری با معدنچیان هستند. در نشست اخیر در تگزاس ، مدیران نفت و گاز ایالات متحده به معدنچیان پیشنهاد کردند از مازاد گاز طبیعی برای تولید برق استفاده کنند.

برق ارزان نیز برای تولیدکنندگان بزرگ تجهیزات معدن بسیار جذاب است. به عنوان مثال ، در سال 2020 ، Bitmain با شرکت فرعی Foundry که زیرمجموعه گروه ارزهای دیجیتال است ، قرارداد همکاری منعقد کرد که به مشتریان Bitmain از آمریکای شمالی کمک مالی می کند و دسته بزرگی از دستگاه ها را برای استخراج BTC تأمین می کند.

قزاقستان همچنین رشد چشمگیری در سهم خود در دنیای استخراج بیت کوین در سال جاری نشان داده است که از 1.4 درصد به 8.6 درصد افزایش یافته است.

این کشور با چین هم مرز است ، بنابراین هزینه حمل تجهیزات ارزان تر از حمل آن از طریق اقیانوس به آمریکای شمالی است. علاوه بر این ، قانونگذاران قزاقستان با اجازه دادن به بانک های محلی برای باز کردن حساب برای معاملات ارزهای رمزنگاری شده ، این کشور را برای معدنچیان جذاب تر می کنند. علاوه بر این ، یک شرکت معدن می تواند به طور رسمی در کشور ثبت شود زیرا ارز دیجیتال به طور رسمی در سال 2020 قانونی شد.

شرکت های چینی قبلاً از این مزیت استفاده کرده اند. ارائه دهنده بزرگ استخراج کننده ارزهای رمزنگاری شده کنعان در ماه ژوئن اعلام کرد که استخراج بیت کوین را در قزاقستان آغاز کرده است. شرکت استخراج Crypto BIT Mining ، که اخیراً اعلام کرد از بازار چین توسعه می یابد ، قصد دارد 2500 معدنچی BTC را برای استقرار در قزاقستان خریداری کند. به گفته کارشناسان ، معدنچیان چینی حدود 4000 دستگاه معدن را به قزاقستان ارسال کردند.

یکی دیگر از عوامل مهم برای محبوبیت قزاقستان به عنوان مقصد معدنچیان ، قیمت نسبتاً پایین برق است که 1 کیلووات آن 0.03 دلار هزینه دارد. با این حال ، سیستم انرژی این کشور به اندازه ایالات متحده نیست.

روسیه همچنین سهم خود را در معادن جهانی به 6.5 درصد افزایش داده است. همانطور که در مورد قزاقستان ، روسیه دارای مرز مشترک با چین است ، که هنگام حمل تجهیزات معدن مناسب است. انجمن صنایع رمزنگاری و بلاک چین روسیه (RACIB) در ژوئیه 2021 مزایای استخراج معادن در این کشور را مشخص کرد .

با توجه به آب و هوای متنوع کشور ، مزارع معدنی را می توان در مناطقی با آب و هوای سرد نصب کرد که هزینه های سرمایش را کاهش داده و سودهای مورد انتظار را به حداکثر می رساند.

معدنچیان بیت کوین پس از خروج از چین درمکان جدید مستقر می شوند

علاوه بر این ، RACIB با یک کنسرسیوم از بزرگترین شرکت های معدنی چین قرارداد همکاری امضا کرد ، که تا همین اواخر 25 درصد از نرخ هش بیت کوین را کنترل می کرد.

معدنچیان حرکت می کنندامامعدنکاری باقی می ماند

کمتر از شش ماه پس از ممنوعیت چینی ها ، معدنچیان خانه جدیدی پیدا کرده اند ، شاید حتی بهتر از خانه قبلی ، و نرخ هش بیت کوین در حال بهبود است.

بنابراین ، معدنچیان چینی ناپدید نمی شوند بلکه فقط مکان خود را تغییر می دهند. کائو گفت: “به دلیل تأثیر تغییر سیاست ها و مقررات در سراسر جهان ، صنعت معدن BTC در حال حاضر در مرحله تحول است.”

“ماشین های معدنی قدیمی در صنعت بازنشسته شده اند ، اما در عین حال ، ماشین های جدید معدن پیشرفته تر به بازار عرضه می شوند تا عرضه از دست رفته را جبران کنند.”

منبع خبر:سایت www.cointelegraph.com

خرید و فروش ارزدیجیتال

اینستاگرام

صفحه اصلی

معدنچیان بیت کوین پس از خروج از چینمعدنچیان بیت کوین پس از خروج از چینمعدنچیان بیت کوین پس از خروج از چینمعدنچیان بیت کوین پس از خروج از چینمعدنچیان بیت کوین پس از خروج از چینمعدنچیان بیت کوین پس از خروج از چینمعدنچیان بیت کوین پس از خروج از چینمعدنچیان بیت کوین پس از خروج از چینمعدنچیان بیت کوین پس از خروج از چینمعدنچیان بیت کوین پس از خروج از چینمعدنچیان بیت کوین پس از خروج از چینمعدنچیان بیت کوین پس از خروج از چینمعدنچیان بیت کوین پس از خروج از چینمعدنچیان بیت کوین پس از خروج از چینمعدنچیان بیت کوین پس از خروج از چینمعدنچیان بیت کوین پس از خروج از چین

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 49,376.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 4,224.34
  • tetherTether (USDT) $ 0.997197
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.175031