توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

محکومیت ۵۷۲ میلیون دلاری

محکومیت ۵۷۲ میلیون دلاری برای پروژه کلاهبرداری بیت کوین

دادگاه ناحیه جنوب نیویورک بعد از گذشت چند سال از تحقیقات و مراحل قانونی، سرانجام رای خود را به سود کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) برای جریمه کردن...

محکومیت ۵۷۲ میلیون دلاری برای پروژه کلاهبرداری بیت کوین

محکومیت ۵۷۲ میلیون دلاری

دادگاه ناحیه جنوب نیویورک بعد از گذشت چند سال از تحقیقات و مراحل قانونی، سرانجام رای خود را به سود کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) برای جریمه کردن مغز متفکر کلاهبرداری بیت کوین به نام بنجامین رینولدز در سال ۲۰۱۷ صادر کرد.

بر اساس گزارش منتشر شده توسط کمیسیون CFTC، دادگاه نیویورک بنجامین رینولدز مالک Control-Finance LTD را به پرداخت ۵۷۲ میلیون دلار جریمه بابت جبران خسارت کلاهبرداری‌اش محکوم کرده است.

کلاهبرداری میلیون دلاری بیت کوین در سال ۲۰۱۷

بر اساس تحقیقات این کمیسیون، بنجامین رینولدز این پروژه را حداقل از تاریخ ۱ ماه می الی ۳۱ اکتبر ۲۰۱۷ اجرا کرده است. این پروژه همانند سایر پروژه‌های کلاهبرداری به مشتریان وعده داده بود که در ازای سپرده‌گذاری بیت کوین خود در این سایت، سود ثابتی دریافت خواهند کرد.

Control-Finance به مشتریان خود وعده داده بود که سرمایه آنها توسط اپراتورهای تریدر متنوع مدیریت می‌شود. علاوه بر آن به مشتریان اطمینان داده بود که با ذخیره شدن بیت کوین آنها در کیف پول این شرکت، از سرمایه آنها در مقابل تورم محافظت می‌شود.

محکومیت ۵۷۲ میلیون دلاری

بنجامین رینولدز برای رشد کسب و کار خود از تکنیک‌های هرمی و طرح پانزی استفاده کرده بود.

او به کسانی که مشتری جدیدی معرفی کرده باشند وعده جایزه داده بود. کمیسیون CFTC در این باره توضیح داد رینولدز برای اختصاص دادن جایزه به کسانی که با استفاده از لینک مخصوص خود مشتری جدید اضافه کنند از طرح کدهای معرف استفاده کرده است. کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا اینگونه توضیح داد:

متهمان کلاهبرداری خود را از طریق یک طرح هرمی با نام برنامه معرف Control-Finance بازاریابی و به اجرا درآورده‌اند. در این برنامه، متهمان به مشتریان وعده داده‌اند که در ازای معرفی مشتریان جدید به این پروژه به آنها به عنوان پاداش بیت کوین اهدا خواهد شد.

وعده‌های این پروژه کلاهبرداری بسیار جذاب بوده‌اند. در این طرح‌ها با استفاده از مدیریت ریسک بر اساس تحلیل‌های بنیادی و سرمایه‌گذاری‌های استراتژیک به مشتریان وعده سود روزانه ۱.۵٪ و یا سود ماهانه تا ۴۵٪ داده شده است.

اما در واقعیت بنجامین رینولدز پول سرمایه‌گذاران را دریافت می‌کرد و آن را تنها بین چند کیف پول مختلف جابجا می‌کرد. زمانیکه مشتری درخواست برداشت وجه ارائه می‌کرد او به سادگی و با استفاده از سرمایه سایر مشتریان سود او را پرداخت می‌کرد.

اما زمانیکه مشتریان تقاضای بازپرداخت سرمایه خود را داشتند، او وعده داده بود که تا اواخر اکتبر ۲۰۱۷ پول آنها را پرداخت می‌کند. با این حال رینولدز نتوانست این وعده را عملی کند و از سرمایه آنها به سود خود استفاده می‌کرد.

بنجامین رینولدز کیست؟

بنجامین رینولدز با استفاده از این پروژه کلابرداری توانست از بیش از ۱۰۰۰ مشتری در سراسر جهان مقدار ۲۲،۱۹۰.۵۴۲ بیت کوین معادل تقریبا ۱۴۳ میلیون دلار در آن زمان دریافت کند. کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا CFTC بر اساس شکایت ۱۶۹ شخص ساکن آمریکا پیگیر این موضوع شد.

کمیسیون CFTC به دنبال این تحقیقات رینولدز را به کلاهبرداری متهم کرد. دادگاه بنجامین رینولدز را به پرداخت ۱۴۳ میلیون دلار خسارت به مشتریان و ۴۲۹ میلیون دلار جریمه محکوم کرد.

به نظر می‌رسد بنجامین رینولدز یک شخصیت فراری باشد و یا حداقل در خارج از آمریکا زندگی کند. کمیسیون CFTC در مورد مکان دقیق او اطلاعاتی منتشر نکرده است و به نظر می‌رسد در مورد ملیت او نیز بی‌اطلاع باشد.

با توجه به موقعیت مجهول بنجامین رینولدز، مردم در مورد او نظریه‌های متفاوتی ارائه داده‌اند. با این حال هیچ کدام از این نظریه‌ها توسط مقامات ذیربط تایید نشده است.

با اینکه این پرونده کلاهبرداری تقریبا به پایان رسیده است، اما قربانیان آن باید برای بازگشت سرمایه خود منتظر بمانند.

خرید و فروش ارزدیجیتال

اینستاگرام

یوتیوب

صفحه اصلی

محکومیت ۵۷۲ میلیون دلاری

محکومیت ۵۷۲ میلیون دلاریمحکومیت ۵۷۲ میلیون دلاریمحکومیت ۵۷۲ میلیون دلاریمحکومیت ۵۷۲ میلیون دلاریمحکومیت ۵۷۲ میلیون دلاریرمحکومیت ۵۷۲ میلیون دلاری

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 49,499.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 4,133.84
  • tetherTether (USDT) $ 1.00
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.181601