توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

فناوری بلاک چین پرداخت های خرد را در نهایت ، کاربردی میکند

فناوری بلاک چین پرداخت های خرد را در نهایت ، کاربردی میکند

همانطور که استفاده از کیف پول دیجیتال و ارزهای دیجیتال فراوانتر می شود..

فناوری بلاک چین پرداخت های خرد را در نهایت ، کاربردی میکند

فناوری بلاک چین پرداخت های خرد را در نهایت ، کاربردی میکند

همانطور که استفاده از کیف پول دیجیتال و ارزهای دیجیتال فراوانتر می شود، موارد استفاده جدید برای پرداخت های خرد بیشتر مورد بررسی و توسعه قرار خواهند گرفت.

اخیراً با مقاله مارک آندرسن در سال 2014 در مورد بیت کوین (BTC) برخورد کردم. از بسیاری جهات، رویایی است (جای تعجب نیست). اکنون چهار سال است که در این صنعت هستم و بیشتر تمرکزم روی تأثیر اجتماعی بلاک چین است.

برای من شگفت‌انگیز است که در سال 2014، قبل از اینکه هیچ گونه حضور نهادی در بیت کوین وجود داشته باشد – یا در واقع، درک عمومی از این فناوری جدید – مارک آندرسن توانست تأثیر بالقوه اقتصادی و اجتماعی آن را برای آینده ترسیم کند.

نزدیک به هشت سال پس از اینکه او سخنانش را نوشت، می‌خواهم به یکی از موضوعات مقاله‌اش بپردازم: من بررسی خواهم کرد که چگونه بلاک چین می تواند به تغییر پرداخت های خرد کمک کند و بنابراین نه تنها امکان کسب درآمد از جنبه های خاصی از کسب و کارهایی را که نیاز به راه حل دارند، بلکه می تواند به آسیب پذیرترین افراد جامعه نیز کمک کند.

پرداخت های خرد

پرداخت های خرد مفهوم جدیدی نیست. از اواسط دهه 1990، پرداخت های خرد درجات مختلفی از محبوبیت را تجربه کرده اند. طبق تعریف، پرداخت های خرد، تراکنش هایی با ارزش کمتر از یک آستانه معین هستند. نکته مهم این است که در زیر این آستانه، کارمزد تراکنش انجام شده به بخش قابل توجهی از ارزش کل معامله تبدیل می شود و در نتیجه اقتصادی نیست.

جنبه مهم دیگر این است که با توجه به مبالغ ناچیز پولی، پرداخت های خرد فقط به تراکنش های دیجیتال کالاهای غیر ملموس اطلاق می شود. هر گونه هزینه اضافی برای جابجایی و حمل و نقل ممکن است به معنای افزایش صد برابری ارزش تراکنش اصلی باشد و آن را کاملاً نامربوط کند.

شرکت‌های کارت اعتباری انواع مختلفی از طرح‌های قیمتی را به ازای هزینه‌هایی که دریافت می‌کنند، به بازرگانان ارائه می‌دهند. این طرح‌ها معمولاً شامل مبلغی یکجا برای هر تراکنش و درصدی از آن هستند.

جای تعجب نیست که این اطلاعات به طور آشکار از خود شرکت های کارت در دسترس نیست، بلکه توسط دیگران منتشر شده است که این نرخ ها را به عنوان خدماتی برای بازرگانان مقایسه می کنند. در این زمینه، اجازه دهید بررسی کنیم که چه هزینه‌ای برای پرداخت خرد از یک تاجر دریافت می‌شود.

کمترین کارمزدی که کشف کردیم 1.29 درصد ارزش معامله بود و هیچ کارمزدی یکجا دریافت نشد.

از آنجایی که کوچکترین واحد ساختمانی (بیشتر) ارزهای فیات 1/100 کل است – یعنی 0.01 دلار – این حداقل هزینه ای است که شرکت کارت اعتباری دریافت می کند، صرف نظر از اینکه بالاتر از 1.29٪ باشد.

نمودار نسبت کارمزد تراکنش را به عنوان تابعی از ارزش معامله، نمودار زیر را دریافت می کنیم. به عنوان مثال، یک تراکنش 0.01 دلاری مستلزم کارمزد 100٪ است در حالی که کارمزد تراکنش 0.10 دلار “فقط” 10٪ است. طبیعتاً این امر غیرمنطقی بودن انجام تراکنش‌های پرداخت خرد تحت این بسترهای پرداخت را نشان می‌دهد.

فناوری بلاک چین پرداخت های خرد را در نهایت ، کاربردی میکند

بلاک چین راه حلی دارد

با این حال، اکنون یک جایگزین وجود دارد. فناوری بلاک چین به دلایل زیادی راه حل عالی برای پرداخت های خرد ارائه می دهد. این زیرساخت را برای پرداخت‌های دیجیتالی فراهم می‌کند که روز به روز سریع‌تر می‌شوند، و مهمتر از همه، حداقل واحد پرداخت بیت کوین و اتر (ETH) بسیار کوچک است، همانطور که در جدول زیر نشان داده شده است.

فناوری بلاک چین پرداخت های خرد را در نهایت ، کاربردی میکند

علاوه بر این، کیف پول‌های کریپتو به راحتی در هر دستگاه دیجیتالی، اعم از تلفن همراه، لپ‌تاپ یا هر دستگاه اینترنت اشیا دیگری جاسازی می‌شوند. و در حالی که هزینه ها ممکن است در شبکه های مختلف و در مناسبت های مختلف بسیار متفاوت باشد، کارمزدها در بسیاری از پروتکل ها مشکلی ندارند و ممکن است به کسری از سنت برسد.

مطمئنا نه کم اهمیت، حفظ حریم خصوصی کاربر است. به دلیل رمزگذاری نامتقارن بلاک چین، پرداخت کننده هنگام پرداخت تنها آدرس عمومی خود را نشان می دهد که عملاً هیچ اطلاعاتی برای کسی که به دنبال هک کیف پول خود است ارائه نمی دهد. متأسفانه، این امر در مورد تراکنش کارت اعتباری نیز صدق نمی کند، زیرا پرداخت کننده باید شماره کامل کارت اعتباری خود را به اشتراک بگذارد و امیدوار باشد که بستر پرداخت به درستی ایمن باشد.

موارد استفاده واقعی برای پرداخت خرد

اکنون که جنبه فناوری پوشش داده شده است، تنها یک سوال باقی می ماند: آیا می توانم با یک میلیون دلار چیزی به دست بیاورم؟ خوب، من در مورد یک میلیونیم مطمئن نیستم، اما موارد استفاده زیادی برای پرداخت خرد وجود دارد.

جایگزین مدل اشتراک

تکرار استدلال اقتصادی پشت مدل اشتراک برای مصرف محتوای آنلاین و موفقیت آن در سال‌های اخیر، چه محتوای ویدیویی، موسیقی، روزنامه و غیره، هیچ فایده‌ای ندارد. در حالی که مزایای متعددی برای این مدل وجود دارد، اما از ایده‌آل بودن فاصله زیادی دارد. و همچنان اخطارهای خاصی دارد. به عنوان مثال، اگر کسی بخواهد به جای تعهد به اشتراک، فقط یک کالا بخرد، چه؟

بیایید فرض کنیم که آلیس مشترک دو مجله آنلاین است وقتی مقاله جالبی در مورد سومی پیدا می کند. او برای اشتراک سوم نمی رود، اگرچه او مایل است فقط برای آن مقاله هزینه کند. از دیدگاه مجله، مقاله در حال حاضر وجود دارد، پس چرا هزینه آن را از کسی دریافت نکنید؟ پرداخت های خرد هم به آلیس و هم به مجله اجازه می دهد تا سود اقتصادی خود را به حداکثر برسانند.

حق چاپ دیجیتال، حق امتیاز و ارجاعات

در مورد قبلی، نیازی به توضیح حق چاپ، حق امتیاز یا ارجاع نیست. پرداخت‌های خرد مکانیسم نسبتاً ساده‌ای را برای تسویه‌گاه‌های فوری درگیر فراهم می‌کند، برخلاف راه‌حل‌های پیچیده امروزی، عملاً هیچ محدودیتی برای مبلغی که به ازای هر کدام دریافت می‌شود، وجود ندارد.

تراکنش‌های اینترنت اشیا: این مورد استفاده بسیار رویایی است، اگرچه احتمالاً زودتر از این‌ها به اندازه یک کلید روشنایی پیش پا افتاده و پیش پا افتاده خواهد شد. تا به امروز، اینترنت اشیا به کسری از پتانسیل گسترده خود به سختی بالغ شده است. یکی از دلایل احتمالی این تاخیر، فقدان یک مدل درآمدزایی ساده و آسان برای پیاده سازی است.پرداخت های خرد در بلاک چین می تواند راه حل باشد.

به تمام داده هایی که ممکن است توسط ماشین شما جمع آوری شود، از وضعیت جاده گرفته تا ترافیک و موارد دیگر فکر کنید. به اشتراک گذاری داده های جمع آوری شده توسط کاربران انبوه در زمان واقعی می تواند برای برنامه ریزی ترافیک و تعمیر و نگهداری جاده بسیار ارزشمند باشد. و به این ترتیب، چرا هزینه آن را پرداخت نمی کنید؟ ارزش افزوده بلاک چین یک مکانیسم بهبود یافته برای ناشناس کردن داده ها و محافظت از حریم خصوصی کاربر است .

به طور طبیعی، این می تواند با هر دستگاه اینترنت اشیا دیگری، از کنتورهای هوشمند گرفته تا لوازم خانگی و غیره، کار کند.

تأثیر اجتماعی: این ساده ترین مورد استفاده در این لیست است. پرداخت های خرد در بلاک چین می تواند از دو جنبه انقلابی باشد. اولین مورد این است که دریافت‌کنندگان کمک می‌توانند به راحتی حساب‌هایی را برای دریافت وجوه ایجاد کنند، که به آنها کمک می‌کند و تمام واسطه‌ها و هزینه‌های سربار را کاهش می‌دهد.

با این اوصاف، ذکر این نکته ضروری است که این ویژگی یک شمشیر دو لبه است که ممکن است تله اصلی آن باشد. برای کلاهبرداران ایجاد حساب‌های جعلی و جذب کمک‌کنندگان به همین سادگی است.

نیاز به رتبه‌بندی و حسابرسی، مشابه سرویس‌های آنلاین فعلی وجود دارد که خیریه‌ها را بر اساس معیارهای متعدد (مانند Charity Navigator، Smart Giving، شورای سازمان‌های غیرانتفاعی و دیگران) رتبه‌بندی می‌کنند تا اطمینان حاصل شود و دید بهتری برای اهداکنندگان فراهم شود.

علاوه بر این، از آنجایی که حداقل مبلغ کمک مالی دیگر مشکلی نخواهد بود، ممکن است شاهد کمک‌های مالی خرد باشیم. بانک جهانی کشوری با درآمد ناخالص ملی سرانه کمتر از 1025 دلار را به عنوان “کم درآمد” طبقه بندی می کند.

به عبارت دیگر، این به معنای حقوق روزانه کمتر از 3 دلار است. بر اساس داده های سال 2020، 27 کشور کم درآمد وجود دارد.پرداخت‌های خرد می‌تواند مکانیزم بسیار خوبی را برای اهدای وجوه به افراد نیازمند در آن کشورها فراهم کند، که باید به دقت از نظر کلاهبرداری نظارت شود. من فکر می‌کنم می‌توانید ببینید که چگونه این، اگر به خوبی مدیریت شود، می‌تواند به ارائه کارآمدتر و تأثیر مستقیم‌تر منجر شود.

در چند سال گذشته، پرداخت های خرد بخشی از اعتبار اولیه خود را از دست داده اند. در حالی که این مفهوم جلوتر از زمان خود بود، فناوری عقب ماند و از تحقق آن جلوگیری کرد. مارک آندرسن در برجسته کردن توانایی بلاک چین برای تغییر پرداخت های خرد درست و انقلابی بود. در اینجا، من به سختی سطح را از نظر موارد استفاده و پتانسیل خراشیده ام.

کسب‌وکارها می‌توانند کارآمدتر شوند و بتوانند از پیشنهادات خود درآمد بیشتری کسب کنند. کل جوامع را می توان با کمک مستقیم و شخصی بدون واسطه تغییر شکل داد یا از رکود اقتصادی خارج کرد. قدردانی از آندرسن در چشم انداز هشت سال قبلش – بلاک چین می تواند هوای تازه ای باشد که جهان در انتظارش است.

خرید و فروش ارزدیجیتال

اینستاگرام

یوتیوپ

صفحه اصلی

فناوری بلاک چین پرداخت های خردفناوری بلاک چین پرداخت های خردفناوری بلاک چین پرداخت های خردفناوری بلاک چین پرداخت های خردفناوری بلاک چین پرداخت های خردفناوری بلاک چین پرداخت های خردفناوری بلاک چین پرداخت های خردفناوری بلاک چین پرداخت های خردفناوری بلاک چین پرداخت های خردفناوری بلاک چین پرداخت های خردفناوری بلاک چین پرداخت های خردفناوری بلاک چین پرداخت های خردفناوری بلاک چین پرداخت های خردفناوری بلاک چین پرداخت های خردفناوری بلاک چین پرداخت های خرد

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 57,610.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 4,356.00
  • tetherTether (USDT) $ 1.00
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.207680