توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

فعال‌ترین پروژه‌های دیفای در یک ماه اخیر را بشناسید!

فعال‌ترین پروژه‌های دیفای در یک ماه اخیر را بشناسید!

رشد و پیشرفت پروژه‌های دیفای به فعالیت توسعه‌دهندگان و کدنویسان فعال روی آن پروژه وابسته است. عموما زمانی که توسعه‌دهندگان بر روی یک پروژه به صورت مداوم...

فعال‌ترین پروژه‌های دیفای در یک ماه اخیر را بشناسید!

فعال‌ترین پروژه‌های دیفای در یک ماه اخیر را بشناسید!

رشد و پیشرفت پروژه‌های دیفای به فعالیت توسعه‌دهندگان و کدنویسان فعال روی آن پروژه وابسته است. عموما زمانی که توسعه‌دهندگان بر روی یک پروژه به صورت مداوم کار می‌کنند، شاهد رشد آن پروژه هستیم. در این مقاله فعال‌ترین پروژه‌های دیفای در یک ماه اخیر را معرفی خواهیم کرد.

دیفای چیست؟ همه چیز درباره امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) به زبان ساده

دارندگان توکن‌ها می‌توانند در خصوص تایید یا رد پروپوزال‌های مختلف رای دهند. این پروپوزال‌ها پیشنهادهایی برای هرگونه تغییر در ساختار پروتکل است. کاربران می‌توانند در مدیریت این شبکه دیفای رای داده و در آن مشارکت کنند.

فعال‌ترین پروژه‌های دیفای کدامند؟

در این مقاله با مهم‌ترین تغییرات پروتکل‌های دیفای در ماه می (خرداد) آشنا می‌شوید. رصد و پیگیری این تغیرات برای نهنگ‌های توکن‌ها اهمیت ویژه‌ای دارد زیرا این تغییرات بر فاندامنتال پروتکل موردنظر و ارزش بالقوه آنها تاثیرگذار است. افرادی که توکن‌های کمتری دارند نیز می‌توانند تغییرات خاصی از پروتکل‌‌ها را معرفی و تبلیغ کنند تا سایر افراد به ارائه رای خود برای تایید تغییرات موردنظر بپردازند.

به علاوه، کاربرانی که به تغییرات ویژگی‌های پروتکل علاقمند هستند می‌توانند مشاهده کنند که چه تغییراتی برای پروتکل دیفای در راه است، زیرا بسیاری از به‌روزرسانی ها باید در فرایند نظارت، به رای‌گیری گذاشته شوند. کاربران فعال می‌توانند بر این موضوع تاثیرگذار باشند که چه ویژگی‌هایی در آینده پروتکل موردنظر حضور داشته باشند. به طور کلی فعال‌ترین پروژه‌های دیفای کدامند؟

با توجه به مطالب ذکر شده، در ادامه به بیان خلاصه‌ای از تغییرات برتر نظارتی در ماه گذشته می‌پردازیم.

سینتتیکس (Synthetix) – فعال‌ترین پروژه‌های دیفای

فعال‌ترین پروژه‌های دیفای در یک ماه اخیر را بشناسید!

از بین تمام پروتکل‌ها، سینتتیکس فعال‌ترین پروتکل در میان پروژه‌های دیفای بوده است. هر هفته، چندین به‌روزرسانی برای این شبکه عرضه می‌شود که پارامترهای مختلف مرتبط با صدور دارایی‌های سینتتیک (Synthetic) را بر اساس وثیقه‌ ارائه‌شده، تغییر می‌دهد.

به علاوه، سینتتیکس اغلب کارمزد استفاده از دارایی‌های سینتتیک را تغییر می‌دهد. در آخر، سینتتیکس دارایی‌های جدیدی را تایید می‌کند که کاربران می‌توانند نسخه سینتتیک آن را از طریق فرایند نظارت ایجاد کنند.

تغییرات مهم سینتتیکس در ماه گذشته عبارتند از:

پروپوزال درون زنجیره‌ای SCCP-116 که نرخ سود صدور وام‌های اتر را از ۵۰ به ۲۵ bp کاهش می‌دهد.

پروپوزال درون زنجیره‌ای SCCP-99 که سقف وام‌ها و فروش استقراضی را از ۹۰ میلیون به ۱۱۰ میلیون sUSD افزایش می‌دهد.

پروپوزال درون زنجیره‌ای SCCP-103 که نرخ سود صدور وام‌های اتر را به ۲ درصد افزایش می‌دهد.

پروپوزال درون زنجیره‌ای SIP-125 که ETF های شاخص بورس آمریکا، S&P، نزدک و RUSSEL را به فهرست دارایی‌ها اضافه می‌کند.

پروپوزال درون زنجیره‌ای SIP-136 که به تنظیم نرخ بدهی می‌پردازد.

پروپوزال درون زنجیره‌ای SIP-117 که از تبادل دارایی‌های سینتتیک در لایه دوم پشتیبانی می‌کند.

پروپوزال درون زنجیره‌ای SIP-115 که sMSFT را به فهرست دارایی‌ها اضافه می‌کند.

پروپوزال درون زنجیره‌ای SIP-114 که FAANG را به فهرست دارایی‌ها اضافه می‌کند.

پروتکل آوه (Aave)

فعال‌ترین پروژه‌های دیفای در یک ماه اخیر را بشناسید!

در حالی که سینتتیکس یکی از فعال‌ترین پروژه‌های دیفای است، نظارت آوه معمولا با پروپوزال‌های بزرگتر نظیر به‌روزرسانی سیستم بیمه هنگام سقوط شدید قیمت سروکار دارد. اسم این سیستم، ماژول امنیتی آوه (Aave Safety Module) است.

تغییر مهم آوه عبارت است از:

پروپوزال درون زنجیره‌ای AIP-18 که به‌روزرسانی سه ماهه اقتصاد آوه در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ است.

یونی‌سواپ (Uniswap)

فعال‌ترین پروژه‌های دیفای در یک ماه اخیر را بشناسید!

همانند آوه، یونی‌سواپ نیز سیستم نظارتی بسیار فعالی ندارد. عدم وجود سیستم نظارتی منسجم می‌تواند به دلیل این نکته باشد که تایید یک رای به پشتوانه ۴۰ میلیون توکن UNI نیاز دارد و کاربران باید ۱۰ میلیون توکن UNI داشته باشند تا پروپوزال خود را ثبت کنند.

با این حال، یونی‌سواپ در خصوص پیاده‌سازی و اجرای نسخه سوم بر بستر آربیتروم (Arbitrum) دارای سیستم رای‌گیری نظارتی است. آربیتروم یک راهکار مقیاس‌پذیری لایه دوم است. در نتیجه، کاربران می‌توانند شاهد کاهش چشمگیر کارمزد گس در خصوص استفاده از آربیتروم باشند.

تغییر مهم یونی‌سواپ عبارت است از:

سیستم Snapshot Vote که نسخه سوم یونی‌سواپ را بر بستر آربیتروم اجرا می‌کند.

یرن (Yearn)

همانند آوه و یونی‌سواپ، پروتکل یرن نیز سیستم نظارتی فعالی ندارد. هرچند، این پروتکل در ماه گذشته شاهد تغییرات چشمگیری در سیستم نظارتی خود بوده است. به علاوه، یرن پارامترهایی در خصوص نحوه توزیع ایردراپ‌ها برای تیم‌های توسعه‌دهنده تعیین کرده است. در آخر، یرن تغییری در امضاکنندگان چندامضایی (Multisig Signers) ارائه داده است و هم‌چنین ساختار نظارتی جدیدی برای پروتکل خود تصویب کرده است. امضاکنندگان چندامضایی همانند هیاتی از افراد قابل اعتماد برای این پروتکل هستند. این افراد فعالیت روزانه پروتکل را مدیریت نمی‌کنند، بلکه باید تصمیمات مهم را تایید کنند.

تغییرات مهم یرن عبارتند از:

پروپوزال YIP-62 که دو امضاکننده چندامضایی را تغییر می‌دهد.

پروپوزال YIP-61 که شامل نسخه دوم سیستم نظارتی است.

پروپوزال YIP-60 که در خصوص ایردراپ به صندوق‌های یرن (Yearn Vaults) است.

کامپوند (Compound)

فعال‌ترین پروژه‌های دیفای در یک ماه اخیر را بشناسید!

کامپوند نیز همانند سینتتیکس سیستم نظارتی بسیار فعالی دارد. به‌روزرسانی‌های بزرگ کامپوند شامل انتقال به قرارداد هوشمند نظارتی جدیدی است که دائما در دیفای به‌روزرسانی می‌شود، از دارایی‌های جدید نظیر LINK پشتیبانی می‌کند و روزهایی که کاربران باید پروپوزال را بررسی کنند و سپس به آن رای بدهند را افزایش می‌دهد.

تغییرات مهم کامپوند عبارتند از:

پروپوزال درون زنجیره‌ای CIP 045 که TUSD را به فهرست دارایی‌های تحت پشتیبانی اضافه می‌کند.

پروپوزال درون زنجیره‌ای CIP 046 که LINK را به فهرست دارایی‌های تحت پشتیبانی اضافه می‌کند.

پروپوزال درون زنجیره‌ای CIP 043 که شامل دوره تحلیل سیستم نظارت است.

سوشی‌سواپ (SushiSwap)

فعال‌ترین پروژه‌های دیفای در یک ماه اخیر را بشناسید!

سوشی‌سواپ نیز همانند سایر پروتکل‌های دیفای دارای سیستم نظارتی فعال نیست. در نتیجه، سوشی‌سواپ به تخصیص منابع به هکاتون، رای مثبت داده است و هکاتون نیز از محصول وام‌دهی جدید سوشی‌سواپ به اسم Kashi Lending پشتیبانی خواهد کرد. به علاوه، سوشی‌سواپ به افزودن مشوق‌های استخراج نقدینگی به محصولات خود بر بستر زنجیره‌های فرعی نظیر پولیگان (Polygon) و xDAI رای مثبت داده است.

تغییرات مهم سوشی‌سواپ عبارتند از:

رای مثبت به Kashi Hackathon

رای مثبت به مشوق‌های پولیگان و xDAI

سخن پایانی

بررسی روند پروتکل‌های دیفای و وضعیت فعالیت آن پروژه کمک بسیار زیادی در انتخاب بهتر ما در زمان سرمایه‌گذاری بر روی این نوع دارایی‌ها می‌کند. ما در این مقاله سعی کردیم تا فعالیت پروژه‌های مطرح در حوزه دیفای را مورد بررسی قرار دهیم. زمانی که توسعه‌دهندگان هر پروژه به صورت مداوم بر روی پروژه فعالیت دارند، این اتفاق در بلند مدت باعث بهبود آن پروتکل و قوی‌تر شدن آن خواهد شد.

صفحه اصلی

خرید و فروش ارزدیجیتال

فعال‌ترین پروژه‌های دیفای در یک ماه اخیر را بشناسید!فعال‌ترین پروژه‌های دیفای در یک ماه اخیر را بشناسید!فعال‌ترین پروژه‌های دیفای در یک ماه اخیر را بشناسید!فعال‌ترین پروژه‌های دیفای در یک ماه اخیر را بشناسید!فعال‌ترین پروژه‌های دیفای در یک ماه اخیر را بشناسید!فعال‌ترین پروژه‌های دیفای در یک ماه اخیر را بشناسید!فعال‌ترین پروژه‌های دیفای در یک ماه اخیر را بشناسید!فعال‌ترین پروژه‌های دیفای در یک ماه اخیر را بشناسید!فعال‌ترین پروژه‌های دیفای در یک ماه اخیر را بشناسید!فعال‌ترین پروژه‌های دیفای در یک ماه اخیر را بشناسید!

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 49,429.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 4,113.73
  • tetherTether (USDT) $ 1.01
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.180223