توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

رییس بانک مرکزی روسیه؛ رمز ارزها خطرناک‌ترین نوع سرمایه‌گذاری است

رییس بانک مرکزی روسیه؛ رمز ارزها خطرناک‌ترین نوع سرمایه‌گذاری است

الویرا نابیولینا (Elvira Nabiullina) رییس بانک مرکزی روسیه به سرمایه‌گذاران حوزه رمز ارزها در خصوص خطرات این بازار هشدار داد. وی اذعان داشت دارایی‌های دیجیتال...

رییس بانک مرکزی روسیه؛ رمز ارزها خطرناک‌ترین نوع سرمایه‌گذاری است

رییس بانک مرکزی روسیه؛ رمز ارزها خطرناک‌ترین نوع سرمایه‌گذاری است

الویرا نابیولینا (Elvira Nabiullina) رییس بانک مرکزی روسیه به سرمایه‌گذاران حوزه رمز ارزها در خصوص خطرات این بازار هشدار داد. وی اذعان داشت دارایی‌های دیجیتال نوسانات زیادی دارند و سرمایه‌گذاران می‌بایست در مورد ضررهای هنگفت در این حوزه محتاط باشند.

به بازار رمزارزها ورود نکنید

نابیولینا رییس بانک مرکزی روسیه نظر خود را در مورد ورود به بازار ارزهای دیجیتال عنوان کرد. او در مصاحبه با یکی از روزنامه‌های محلی روسیه اعلام کرد به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارزها ریسک بیشتری از هرگونه سرمایه گذاری دیگر داشته باشد. وی در این خصوص گفت:

دارایی‌های رمزنگاری شده قطعا خطرناک‌ترین استراتژی سرمایه‌گذاری هستند. بانک مرکزی هرگز به افراد توصیه نمی‌کند که در چه چیزی سرمایه‌گذاری کنند؛ اما در این مورد بخصوص با اطمینان می‌توان گفت در این حوزه سرمایه‌گذاری نکنید.

عضو ارشد بانک مرکزی روسیه اذعان داشت مشکل اصلی بازار رمز ارزها نوسانات آن است و ممکن است مردم مبالغ سنگینی را در این بازار متضرر شوند.

از سوی دیگر نابیولینا سپرده‌های بانکی را گزینه بهتری برای سرمایه‌گذاران می‌داند. با این حال او نسبت به این استراتژی نیز هشدار داد و گفت:

ضروری است که محصولات را با دقت بررسی کنید و همچنین تبلیغات منتقدانه را در نظر بگیرید. به خصوص زمانیکه به شما می‌گویند این سرمایه‌گذاری بدون ریسک است و سود بالایی در آن وجود دارد.

در گذشته این مقام بانک مرکزی روسیه دارایی‌های دیجیتال را آینده دنیای مالی نامیده بود. به عقیده وی رمز ارز بانک مرکزی (CBDC) و نه تمام ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، همان نوآوری در دنیای اقتصاد خواهد بود. این دارایی‌ها زیر نظر دولت کنترل می‌شوند و هر روبل دیجیتال معادل یک روبل نقد خواهد بود.

بانک روسیه اشتباه می‌کند

بانک مرکزی روسیه دائما در مورد رمزارزها و مقررات معاملات آنها نظرات منفی ارائه می‌دهد. با این حال یکی از ثروتمندترین افراد روسیه به نام اولگ دریپاسکا (Oleg Deripaska) این سازمان دولتی را مقصر اصلی می‌داند و اقدامات آن را در راستای منافع مردم نمی‌بیند.

او که زمانی ثروتمندترین فرد روسیه بود اذعان داشت روسیه بزرگ‌ترین کشور دنیا از لحاظ مساحت است، باید مانند السالوادور عمل کند و بیت کوین را به عنوان پول قانونی کشور بپذیرد.

حتی الساوادور که همه آن را به دلیل مجاورت با هندوراس می‌شناسند نیاز به ارزهای دیجیتال را درک کرده است و راه ساده‌تر را در پیش گرفته است. آنها بیت کوین را به عنوان روش پرداخت پذیرفته‌اند.

علاوه بر آن دریپاسکا ضرورت اجرای موثر قراردادهای خارجی با سایر نقاط جهان را مطرح کرد. او بانک مرکزی روسیه را به پذیرش ابزارهای اقتصادی واقعی تشویق کرد تا به وسیله آنها استقلال در توافقات بین‌المللی ممکن شود.

صفحه اصلی

خرید و فروش ارزدیجیتال

اینستاگرام

رییس بانک مرکزی روسیه؛ رمز ارزها خطرناک‌ترین نوع سرمایه‌گذاری است
رییس بانک مرکزی روسیه؛ رمز ارزها خطرناک‌ترین نوع سرمایه‌گذاری است

رییس بانک مرکزی روسیه؛ رمز ارزها خطرناک‌ترین نوع سرمایه‌گذاری استرییس بانک مرکزی روسیه؛ رمز ارزها خطرناک‌ترین نوع سرمایه‌گذاری استرییس بانک مرکزی روسیه؛ رمز ارزها خطرناک‌ترین نوع سرمایه‌گذاری استرییس بانک مرکزی روسیه؛ رمز ارزها خطرناک‌ترین نوع سرمایه‌گذاری است

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 49,429.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 4,113.73
  • tetherTether (USDT) $ 1.01
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.180223