توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

ریگ ماینینگ یا دستگاه ماینر (ASIC) چیست؟

ریگ ماینینگ و دستگاه ماینر (ASIC) چیست؟

برای دانستن اینکه ریگ و ماینر (ASIC) چه تفاوتهایی باهم دارند . لازم است ابتدا با هر کدام از این مفاهیم به خوبی آشنا شوید...

ریگ ماینینگ و دستگاه ماینر (ASIC) چیست؟

ریگ ماینینگ یا دستگاه ماینر (ASIC) چیست؟
نویسنده : اسماعیل زاده زنجان

ریگ و ماینر چه تفاوتی با هم دارند؟

برای دانستن اینکه ریگ و ماینر (ASIC) چه تفاوتهایی باهم دارند . لازم است ابتدا با هر کدام از این مفاهیم به خوبی آشنا شوید.

بهتر است بدانید منظور از ماینر، سخت ‌افزاری است که در فرآیند استخراج ارزهای دیجیتال مورد استفاده کاربران قرار می گیرد. همچنین منظور از ریگ، تجهیزات استخراج ارزدیجیتال می باشد که یک پک از سخت افزارها را شامل می شود.

ریگ و ماینر چه تفاوتی با هم دارند؟ این یکی از سوالاتی است که ذهن بسیاری از افرادی را که به دنبال استخراج ارزهای دیجیتالی هستند. را به خود در گیر کرده است.

بهتر است بدانید امروزه کاربران از سخت افزارهای مختلفی جهت استخراج ارزهای دیجیتال استفاده می کنند. همچنین استخراج ارزهای دیجیتال با استفاده از پردازنده گرافیکی، پردازنده مرکزی و تراشه های اِی سیک انجام می شود.

ریگ ماینینگ و دستگاه ماینر (ASIC) چیست؟

آشنایی کامل با ماینر در استخراج ارزهای دیجیتال

برای اینکه بدانید ریگ و ماینر چه تفاوتی با هم دارند لازم است ابتدا با هر کدام از این مفاهیم به خوبی آشنا شوید.

بهتر است بدانید منظور از ماینر سخت ‌افزاری است که در فرآیند استخراج ارزهای دیجیتال مورد استفاده کاربران قرار می گیرد. در واقع این نوع سخت افزارها توان پردازشی بالایی در شبکه دارند. لازم به ذکر است که ارزهای دیجیتال جهت استخراج به توان پردازشی بالایی نیاز دارند.

خرید و فروش ارز دیجیتال

بهتر است بدانید منظور از ماینر سخت ‌افزاری است که در فرآیند استخراج ارزهای دیجیتال مورد استفاده کاربران قرار می گیرد. در واقع این نوع سخت افزارها توان پردازشی بالایی در شبکه دارند. لازم به ذکر است که ارزهای دیجیتال جهت استخراج به توان پردازشی بالایی نیاز دارند.

از اینرو ماینرها یکی از بهترین استخراج کننده ارزهای دیجیتالی به شمار می آیند. استخراج کنندگان معمولا به ازای قدرت پردازشی که در حین فعالیت در شبکه ایجاد می کنند پاداش دریافت خواهند کرد. یک ماینر ابتدا روش استخراج را انتخاب سپس معاملات موجود در استخرهای دیجیتال را تایید و آن ها را در شبکه بلاک چین ثبت می کند.

بهتر است بدانید به دستگاه ماینر اسیک (ASIC) نیز گفته می شود. لازم به ذکر است که اسیک خلاصه شده کلمه مدارهای مجتمع با کاربرد خاص است. هر دستگاه ماینر تنها جهت استخراج ارزهایی با یک یا چند الگوریتم خاص کاربرد دارد. با استفاده از دستگاه ماینر اسیک یا ASIC می توانید بیت کوین کش، بیت کوین زی‌‌ کش و لایت کوین را استخراج کنید.

در ادامه بحث اینکه ریگ و ماینر چه تفاوتی با هم دارند بهتر است بدانید استخراج ارز دیجیتال با استفاده از این دستگاه با سرعت بالایی صورت می گیرد. لازم به ذکر است که دستگاه ماینر اسیک یا ASIC به دنبال افزایش سختی شبکه و بزرگ ‌ترشدن شبکه بلاک چین‌ ها ایجاد شده است.

یکی دیگر از دلایل ایجاد این دستگاه سود آور نبودن کارت های گرافیکی برای استخراج برخی ارزهای بیان شده است.

آشنایی کامل با ریگ برای دستیابی به مفهوم اینکه ریگ و ماینر چه تفاوتی با هم دارند؟

برای اینکه بدانیم ریگ و ماینر چه تفاوتی با هم دارند بهتر است با مفهوم ریگ در استخراج ارزهای دیجیتالی آشنا شوید.

منظور از ریگ تجهیزات استخراج ارز دیجیتال می باشد که یک پک از سخت افزارها را شامل می شود. در واقع ریگ ماینینگ تجهیزات قدرتمندی محسوب می شوند که با استفاده از آن ها می توان رمز ارزها را به خوبی استخراج کرد.

لازم به ذکر است ، ارزهایی که ماینینگ ریگ استخراج می کند می تواند از هر نوعی باشد.
به نوعی می توان گفت کامپیوتر دسکتاپ یا لپ تاپ. که بر روی آن نرم افزار استخراج بیت کوین نصب شده باشد یک ریگ ماینینگ محسوب می شوند.

بد نیست بدانید منظور از استخراج فرآیندی است که طی آن تراکنش‌ های انجام شده در شبکه توسط ماینرها تایید و پردازش می‌شوند، و به عنوان پاداش از شبکه به صورت ارز دیجیتال پاداش دریافت می‌کنند. در واقع ریگ یک سیستم مخصوص جهت استخراج ارزهای دیجیتال می باشد، که به صورت نیمه وقت جهت استخراج مورد استفاده قرار گرفته یا استفاده چندگانه دارد.

لازم به ذکر است که ریگ‌ ماینینگ را می توانید هم به شکل آماده، و یک جا از شرکت‌ های تولید کننده خریداری کنید و یا خودتان اسمبل و جمع آوری کنید. در واقع ریگ ماینینگ از قطعات مختلفی همچون شاسی یا قاب، مادربرد، پردازنده، حافظه، ابزار ذخیره‌ سازی یا هارد و منبع تغذیه تشکیل شده است که بدون وجود هر کدام از این قطعات فرآیند استخراج ارزهای دیجیتال امکانپذیر نخواهد بود.

ریگ ماینینگ و دستگاه ماینر (ASIC) چیست؟

در ادامه آشنایی با اینکه ریگ و ماینر چه تفاوتی با هم دارند، بهتر است بدانید استخراج ارز با استفاده از دستگاه های ASIC برق زیادی را مصرف می کند. همچنین این روش استخراج منجر به تولید گرمای زیادی خواهد شد.

بد نیست بدانید که کارت‌ های گرافیک جهت استخراج در مقایسه با دستگاه های اسیک برق کمتری را مصرف می کنند. همچنین ماینر در بیشتر موارد تنها قادر است از یک الگوریتم رمزنگاری پشتیبانی کند.

شاید امروزه برخی از دستگاه های ماینر از تعدادی الگوریتم پشتیبانی بهره ببرند ، اما استفاده از آن ها در بین کاربران رایج و عمومی نیست.

مقایسه بازگشت سرمایه در ریگ و ماینر

بهتر است بدانید با استفاده از دستگاه ماینر یا ASIC به طور قابل توجهی می توان شاهد بازگشت سرمایه بود، زیرا این نوع دستگاه قدرت بسیار بیشتری نسبت به کارت های گرافیکی داشته و خریدن آن ها ارزان تر می باشد.

ریگ ماینینگ یا دستگاه ماینر (ASIC) چیست؟

هزینه بازگشت سرمایه GPU نسبت به ASIC بسیار طولانی است. زیرا هزینه جمع‌آوری قطعات ریگ ماینینگ بسیار بالا است. دستگاه های ماینر را به سختی می توان خرید کرد، زیرا به تعداد محدود تولید می شوند. این در حالی است که ریگ ماینینگ دارای محدودیت نبوده و در مدل‌ های گوناگون و با کیفیت به وفور در بازار پیدا می شود. از دیگر معایب دستگاه های ماینر می توان به ایجاد صدا و گرمای زیاد در آن ها اشاره کرد.

هزینه ساخت ریگ و ماینر

جهت ایجاد ریگ استخراج نیاز به مادربرد مناسب است. لازم به ذکر است که امروزه تولید کنندگان معروف، اقدام به تولید مادربردهایی با هدف استخراج ارزهای دیجیتال می کنند. همچنین هزینه برق مصرفی در ریگ ماینینگ بسیار بالا می باشد. از دیگر معایب ریگ ماینینگ تولید گرمای زیاد در حین فعالیت است.

می توان گفت ریگ ماینینگ معمولا به‌ شکل قطعات به کاربر داده می شود. و این در حالی است که ماینر به مونتاژ کامپیوتر می پردازد.

جمع بندی

مطابق با نظریه تئوری، تمامی ارزهای دیجیتال را می توان با استفاده از ریگ ماینینگ به راحتی استخراج کرد اما این امر ممکن است از نظر اقتصادی به صرفه نباشد. در واقع می توان ارزهای دیجیتالی بزرگی همچون بیت کوین گلد، گرین، مونرو و ارزهای دیجیتال آینده‌ دار را با استفاده از کارت گرافیک استخراج کرد.

بر خلاف دستگاه های ایسیک فروش ریگ ماینینگ، بسیار راحت و آسان می باشد و به جز کار استخراج در زمینه های دیگری همچون گیمینگ و گرافیک کاربردهای بسیاری دارد.

خرید و فروش ارزدیجیتال

اینستاگرام

یوتیوپ

صفحه اصلی

ریگ ماینینگ و دستگاه ماینر (ASIC) چیست؟ریگ ماینینگ و دستگاه ماینر (ASIC) چیست؟ریگ ماینینگ و دستگاه ماینر (ASIC) چیست؟ریگ ماینینگ و دستگاه ماینر (ASIC) چیست؟ریگ ماینینگ و دستگاه ماینر (ASIC) چیست؟ریگ ماینینگ و دستگاه ماینر (ASIC) چیست؟ریگ ماینینگ و دستگاه ماینر (ASIC) چیست؟ریگ ماینینگ و دستگاه ماینر (ASIC) چیست؟

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 57,399.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 4,334.87
  • tetherTether (USDT) $ 1.00
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.206662