توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

رگولاتورها به دنبال استیبل کوین هستند، اما از چه چیزی باید شروع کنند؟

رگولاتورها به دنبال استیبل کوین هستند، اما از چه چیزی باید شروع کنند؟

رگولاتورها به دنبال استیبل کوین هستند و بهترین مکان برای شروع استانداردهای شفافیت برای فعالیت های وثیقه و مالی است.

رگولاتورها به دنبال استیبل کوین هستند، اما از چه چیزی باید شروع کنند؟

رگولاتورها به دنبال استیبل کوین هستند، اما از چه چیزی باید شروع کنند؟

رگولاتورها به دنبال استیبل کوین هستندکه بهترین مکان برای شروع استانداردهای شفافیت وفعالیت های وثیقه و مالی است.

کلمه استیبل کوین “stablecoin” ممکن است یک حلقه خوشایند برای خود داشته باشد – آیا خوب نیست که چیزی پایدار در ارز دیجیتال فرار داشته باشید؟ – اما برای منتقدان، آنها چیزی کمتر از یک بمب ساعتی هستند. چه این درست باشد یا نه، فشار برای تنظیم استیبل کوین ها در حال افزایش است.

ایالات متحده و اتحادیه اروپا در حال نزدیک‌تر شدن به رسمی‌سازی کتاب‌های بازی خود هستند و با توجه به تاریخچه مقررات مالی ناشی از واشنگتن و بروکسل، و همچنین دستورالعمل‌های گروه ویژه اقدام مالی در مورد ارزهای دیجیتال در چند سال گذشته، می‌توان گفت که بقیه جهان نیز از این روند پیروی خواهند کرد.

با این اوصاف، تنظیم استیبل کوین‌ها کار ساده‌ای نیست، زیرا این نوع سکه‌ها در اشکال و اندازه‌های مختلف وجود دارند، که یک راه‌حل یک‌اندازه برای همه را به یک مشکل تبدیل می‌کند.

سه استیبل کوین برتر بر اساس ارزش بازار – تتر (USDT)، (USDC) و (BUSD) – همگی در برابر دلار آمریکا ثابت هستند. به گفته توسعه دهندگان مربوطه، آنها توسط ذخایر ارزهای سبز و سایر ابزارهای مالی مختلف حمایت می شوند تا ارزش خود را همیشه در 1 دلار نگه دارند.

تتر قبلاً خود را تحت نظارت قانونی در مورد قابلیت حیات و منابع ذخیره خود قرار داده است و باعث شده است که دو پروژه دیگر دارایی های حمایتی مربوطه خود را فاش کنند. افشای USDC، به نوبه خود، مقدار قابل توجهی از “کاغذ تجاری” – نه لزوما با کیفیت بالا یا بسیار نقد – در ذخیره مربوطه را روشن کرد. برای بسیاری، این افشاگری به این نتیجه منجر شد که این شرکت مانند یک بانک عمل می کند، نه یک تجارت پرداخت.

سایر استیبل کوین‌های مبهم‌تر ،از انبوهی از رویکردهای جایگزین استفاده می‌کنند. آنها را می توان به کالاهایی مانند طلا یا نفت متصل کرد، مانند پترو بحث برانگیز ونزوئلا. گزینه‌های عجیب‌تر شامل سکه‌های مرتبط با اعتبار کربن، مانند UPCO2، سکه‌هایی با پشتوانه دارایی‌های رمزنگاری شده، مانند دای (Dai)، و شاید نادرتر از همه، استیبل‌کوین‌هایی مانند Terra (UST) هستند که اصلاً وثیقه ندارند و در عوض به الگوریتم‌ها برای حفظ خود متکی هستند.

البته، برخی ممکن است بگویند که مقررات فقط نوآوری را کاهش می‌دهد، بنابراین دولت‌ها باید از مسیر کریپتو دور بمانند، اما این استدلال زمینه تاریخی را ندارد. خیلی زودتر، در عصر بانکداری وحشی، ارزهای خصوصی صادر شده توسط بانک های سرکش اغلب باعث می شد مردم با اوراق بی ارزش خرید کنند، بنابراین دلار به عنوان تنها پول ملی ایالات متحده ثبت شد.

همین منطق در مورد بحران صندوق بازار پول در سال 2008 نیز صدق می‌کند، زمانی که مقامات فدرال قوانین جدیدی را برای محافظت از جو معمولی در برابر سرمایه‌گذاران بزرگ که مبالغ هنگفتی را از آن‌ها دریافت می‌کنند، وضع کردند.

بارها و بارها، ما، به عنوان یک جامعه، به این نتیجه رسیدیم که مصرف کنندگان به محافظت در برابر کلاهبرداری یا قضاوت نادرست توسط کسانی که حضانت، انتقال ارزش یا ارائه خدمات مشابه را دارند، نیاز دارند. ما قوانین و مقرراتی را برای تعیین اینکه چه کسی می‌تواند آنچه را که ما پول در نظر می‌گیریم صادر و بازخرید کند، اجرا کردیم، کتاب بازی را برای کسانی نوشتیم که در مقادیری پول را مدیریت می‌کنند که در صورت استفاده نادرست می‌تواند به اقتصاد ضربه وارد کند.

چرا ما نباید همین کار را با استیبل کوین ها انجام دهیم، بازاری با ارزش کل بیش از 133 میلیارد دلار؟ به سادگی هیچ فایده ای ندارد که شمشیر داموکلس یک بانک رمزنگاری را بر سر سرمایه گذاران و معامله گران آویزان کنیم. پس از کجا شروع کنیم؟

رویکردها

بهترین راه برای شروع تنظیم استیبل کوین ها تنظیم قوانین و پروتکل هایی است که تضمین می کند آنها به ادعاهای خود عمل می کنند. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، در مصاحبه اخیر خود گفت که استیبل کوین ها باید با فیات 1:1 پشتیبانی شوند و افزود که پروژه هایی که پشت انتشار هر گونه استیبل کوین هستند باید بررسی، نظارت، تنظیم شود تا مصرف‌کنندگان و کاربران آن دستگاه‌ها واقعاً در برابر ارائه نادرست احتمالی تضمین شوند.

اتحادیه اروپا دارای سابقه طولانی در موسسات پول الکترونیکی (EMI) است که می توانند یوروهای دیجیتال را صادر و بازخرید کنند، و این موسسات یوروهای دیجیتال خود را با یوروهای واقعی که در یک بانک یا در برخی موارد در بانک مرکزی نگهداری می شوند، پشتیبان می دهند. این می تواند نمونه ای برای تنظیم کننده ها در سایر حوزه های قضایی باشد که به نظر می رسد در همین مسیر حرکت می کنند.

رگولاتورها به دنبال استیبل کوین هستند، اما از چه چیزی باید شروع کنند؟

در اینجا، ما می‌توانیم با الزامات سرمایه برای بانک‌ها یا شرکت‌های پرداخت، مانند EMI ها، موازی کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که کاربران استیبل کوین می‌توانند در هر لحظه از طریق شرکتی که آن‌ها را ضرب کرده، سکه‌های خود را با فیات معامله کنند.

به عنوان مرجع، یکی از راه های کلیدی کسب درآمد بانک ها، وام دادن به پول سپرده شده توسط دیگران است. این فرآیند به تنظیم نیاز دارد تا مطمئن شود بانک به اندازه کافی در انبار خود برای پرداخت به مشتریانی که ممکن است بخواهند پول خود را برداشت کنند، دارد، اما نه لزوما نسبت 1:1 برای هر سپرده فعال.

برای یک صادرکننده استیبل کوین، فروش سکه هایش به قیمت فیات ممکن است از نظر فنی شبیه به سپرده گذاری باشد، اما سوال این است که بعداً با پول چه می کند؟ اگر وام می دهد، پس درگیر فعالیت های بانکی است. اگر یک تراکنش را پردازش کند، در آن صورت فعالیت های پرداخت را مدیریت می کند.

اگر پول را در دارایی‌های با بازده بالا بگذارد، از نظر فنی سفارش‌ها را به یک کارگزاری منتقل می‌کند یا خودش به عنوان دلال کار می‌کند. مجدداً، برای زمینه، ما به عنوان یک جامعه، حاکمیت این فعالیت ها را به تنظیم کننده ها واگذار کردیم.

به طور مناسب، با استیبل کوین‌ها، رگولاتورها باید ابتدا استانداردهای شفافیت را برای ناشران ایجاد کنند، که باید فعالیت‌های مالی که در آن مشغول هستند را شناسایی کنند، تقریباً به همان روشی که بانک‌ها و شرکت‌های پرداخت انجام می‌دهند.

صندوق های بازار پول می توانند معیار خوبی در اینجا باشند. منطقی است که انتظار داشته باشیم هر ناشر استیبل کوین گزارش هایی در مورد دارایی های خود منتشر کند، از جمله، در صورت لزوم، نهادهایی که اوراق بهادار خاصی را منتشر کرده اند و مبالغ آن. بدون این، به سادگی هیچ راهی برای کاربران استیبل کوین وجود ندارد که مطمئن شوند دارایی هایشان ارزش واقعی را حفظ می کند.

برای استیبل‌کوین‌هایی که با دارایی‌های عجیب‌تر متصل می‌شوند، قانون اساسی باید یکسان باشد: آنها باید بتوانند ثابت کنند که هر دارایی که ادعا می‌کنند در پشت سکه وجود دارد، وجود دارد. اما اینجاست که ما درست به داخل یک سوراخ عمیق و عمیق خرگوش می پریم. به عنوان مثال، یک استیبل کوین با پشتوانه کالا، یک قرارداد سرمایه گذاری مبتنی بر کالا است و باید به این صورت تنظیم شود، نه به عنوان «پول» به هیچ وجه. و استیبل کوین‌های الگوریتمی کار سخت‌تری را برای تطبیق با دنیای تنظیم‌شده دارند.

استیبل کوین های الگوریتمی به اندازه آنهایی که با فیات وثیقه شده اند، عظیم نیستند. به گفته کوین مارکت کپ، TerraUSD، متصل به دلار آمریکا، اما از نظر فنی فاقد وثیقه اساسی است، پنجمین استیبل کوین بزرگ است و دای با پشتوانه اتریوم چهارمین استیبل کوین بزرگ است. تتر حدود نیمی از کل ارزش بازار استیبل کوین ها را تشکیل می دهد.

رگولاتورها به دنبال استیبل کوین هستند، اما از چه چیزی باید شروع کنند؟

از دیدگاه نظارتی، استیبل کوین‌های الگوریتمی و دارای پشتوانه رمزنگاری در حال حاضر به اندازه سیستم‌های مالی سنتی که ابزارهای مالی معمولی را در ذخایر خود نگه می‌دارند، در هم تنیده نیستند. چنین سکه هایی معمولاً به طور کامل به اکوسیستم رمزنگاری بزرگتر یا شبکه های آنها متصل می شوند.

گفته می‌شود، با توجه به اندازه و فعالیت‌های این سازمان‌ها – که در اصل، انتقال ارزش را انجام می‌دهند، نه همیشه مطابق با قوانین حوزه قضایی – آنها به اندازه سایر استیبل کوین‌ها ارزش تلاقی قانون‌گذاران را دارند.

به عنوان یک دفتر کل باز و تغییرناپذیر، بلاک چین برای ممیزی باز است و به همین دلیل، اغلب قراردادهای هوشمند قدرت چنین پروژه هایی را تامین می کنند. با فرض اینکه هویت می تواند به کیف پول ها متصل شود، شفافیت لزوماً یک مسئله نیست.

با این حال، حداقل به طور بالقوه، چیزی که یک مسئله است، تحریک تخیل نهادهایی است که با امور مالی سنتی سروکار دارند و همزمان پروژه‌های رمزنگاری را تشویق می‌کنند تا راه‌حل‌هایی برای پیروی از مقررات حاکم بر جامعه ما بیابند.

در تئوری، تنظیم‌کننده‌ها می‌توانند تمام راه‌ها را برای ایجاد استانداردی برای گنجاندن گزارش‌ها و ممیزی‌های خودکار در کدی که سکه‌ها را تامین می‌کند، پیش ببرند. در عمل، انجام چنین کاری سؤال یک چارچوب نظارتی بزرگ‌تر برای ارزهای دیجیتال را مطرح می‌کند.

تنظیم‌کننده‌های متعددی نیز در حال کار بر روی این کتاب بازی هستند، اما هنوز راهی برای تکمیل آن وجود دارد.

با توجه به تمرکز آشکار بر غول‌های دارای وثیقه فیات مانند تتر، اولین کار این است که آنها را بر اساس فعالیت‌ها (پرداخت، بانکداری، سرمایه‌گذاری) دسته‌بندی کنیم و الزامات مجوز لازم را بر این اساس اعمال کنیم. استیبل کوین‌های الگوریتمی به احتمال زیاد در برزخ نظارتی قرار می‌گیرند تا زمانی که قدرت‌ها تعیین کنند که آیا آنها کالا هستند یا نه، یا حتی کاملاً ممنوع شوند – که هر کدام آنها را مجبور به انتخاب بین سازگاری با مقررات می‌کند.

به هر ترتیبی که پیش می‌رود، واضح است که استیبل کوین‌ها از سوی تنظیم‌کننده‌ها در سرتاسر جهان به روز می‌شوند. با افزایش ارزش بازار خود، استیبل کوین ها اکنون یکی از ستون های کلیدی اکوسیستم کریپتو هستند.

خرید و فروش ارزدیجیتال

اینستاگرام

یوتیوپ

صفحه اصلی

رگولاتورها به دنبال استیبل کوین هستند، اما از چه چیزی باید شروع کنند؟رگولاتورها به دنبال استیبل کوین هستند، اما از چه چیزی باید شروع کنند؟رگولاتورها به دنبال استیبل کوین هستند، اما از چه چیزی باید شروع کنند؟رگولاتورها به دنبال استیبل کوین هستند، اما از چه چیزی باید شروع کنند؟

رگولاتورها به دنبال استیبل کوین هستند، اما از چه چیزی باید شروع کنند؟رگولاتورها به دنبال استیبل کوین هستند، اما از چه چیزی باید شروع کنند؟رگولاتورها به دنبال استیبل کوین هستند، اما از چه چیزی باید شروع کنند؟رگولاتورها به دنبال استیبل کوین هستند، اما از چه چیزی باید شروع کنند؟رگولاتورها به دنبال استیبل کوین هستند، اما از چه چیزی باید شروع کنند؟

رگولاتورها به دنبال استیبل کوین هستند، اما از چه چیزی باید شروع کنند؟رگولاتورها به دنبال استیبل کوین هستند، اما از چه چیزی باید شروع کنند؟رگولاتورها به دنبال استیبل کوین هستند، اما از چه چیزی باید شروع کنند؟رگولاتورها به دنبال استیبل کوین هستند، اما از چه چیزی باید شروع کنند؟رگولاتورها به دنبال استیبل کوین هستند، اما از چه چیزی باید شروع کنند؟رگولاتورها به دنبال استیبل کوین هستند، اما از چه چیزی باید شروع کنند؟رگولاتورها به دنبال استیبل کوین هستند، اما از چه چیزی باید شروع کنند؟

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 57,394.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 4,331.85
  • tetherTether (USDT) $ 0.999459
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.205867