توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

روند صعودی کاردانو! آشنایی با چند پروژه برتر شبکه کاردانو…

روند صعودی کاردانو! آشنایی با چند پروژه برتر شبکه کاردانو…

شبکه کاردانو با عرضه اولین مجموعه از برنامه‌های غیر متمرکز (DApp) در سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ (پائیز ۱۴۰۰)، اتفاقات جذابی را تجربه کرده است...

روند صعودی کاردانو! آشنایی با چند پروژه برتر شبکه کاردانو…

روند صعودی کاردانو! آشنایی با چند پروژه برتر شبکه کاردانو…
نویسنده : م.کمالی

شبکه کاردانو با عرضه اولین مجموعه از برنامه‌های غیر متمرکز (DApp) در سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ (پائیز ۱۴۰۰)، اتفاقات جذابی را تجربه کرده است. سرمایه گذاران و تحلیلگران حوزه ارزهای دیجیتال بر این باور هستند که، این اتفاقات به سود شبکه کاردانو می باشد .

در این مقاله ، به چند پروژه مهم با هدف راه‌اندازی روی شبکه کاردانو و نگاهی به آینده آن و گفته های مدیر کاردانو ( هاسکینسون ) درباره برنامه توسعه مقیاس پذیری و تاثیر آن روی شبکه کاردانو خواهیم کرد خواهیم کرد .

برنامه غیر متمرکز Occam X در شبکه کاردانو

روند صعودی کاردانو! آشنایی با چند پروژه برتر شبکه کاردانو…

این بخش را با پروژه امور مالی Occam و صرافی غیرمتمرکز آن با نام Occam x شروع می کنیم. بیشتر رشد کاردانو در رشد افزایش همین Dappها است. کسانیکه کاردانو را دنبال می‌کنند، از مسئله‌ای موسوم به همزمانی مطلع هستند.

اساسا به این دلیل که شبکه کاردانو از همان سیستم UTXO استفاده می‌کند، تقریبأ مانند بیت کوین است؛ کاردانو آنرا UTXO گسترش یافته یا E-UTXO می‌نامد. با وجود مجموعه‌ای از ولیدیتورها که در لایه بالایی این سیستم قرار دارند و امکان اجرای قراردادهای هوشمند را فراهم می‌کنند،‌ از این نظر می‌تواند مشکل آفرین باشد که بیش از یک بار، قادر به سواپ یا معامله در هر بلوک نباشید.

برای یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) این ایده‌آل نیست. در هر صورت، این چیزی است که توسعه دهندگان کاردانو باید آن را درک کرده و توسعه دهند تا بتوان روی این شبکه اقدام به پیاده سازی DEX کرد. توسعه دهندگان پروژه اوکام مطمئن هستند پلتفرم آنها آماده ارائه خدمات است و راه‌حلی برای این کار دارند و امکان انجام همزمان دو معامله را فراهم می‌کنند.

تراکنش‌ها در واقع در همان بلوک در بلاک چین انجام می‌شوند که با استفاده از مرورگر بلاک چینی کاردانو موسوم به کاردانو اسکن قابل بررسی است. Occam اولین راه حل کارآمد برای مسئله همزمانی است و از آنجا که هر دکسی که اول راه‌اندازی شود، ممکن است به یک گزینه ترجیحی تبدیل شود، بدیهی است که استفاده از این صرافی مخاطراتی نیز در پی خواهد داشت.

همچنان که می‌بینیم، دکس‌های برتر در زنجیره‌های دیگر مانند یونی سواپ در اتریوم و پنکیک سواپ در بایننس به ارزش چندین میلیارد دلاری دست یافته‌اند.

دسترسی به توکن بومی صرافی Occam X در شبکه کاردانو

روند صعودی کاردانو! آشنایی با چند پروژه برتر شبکه کاردانو…

درست مانند پلتفرم‌های نام برده شده، Occam توکن صرافی خود را به صورت بومی بر روی بلاک چین کاردانو ساخته است. این توکن OCX نام دارد. با این حال، این توکن متفاوت از توکن OCC یا توکن مالی Occam است که در حال حاضر در اتریوم به عنوان یک توکن ERC20 در گردش است.

روند صعودی کاردانو! آشنایی با چند پروژه برتر شبکه کاردانو…

تنها راهی که کاربران می‌توانند به این توکن دسترسی پیدا کنند، استفاده از خود DEX است. لذا، احتمالا توکن را به عنوان پاداش دریافت خواهید کرد. همچنین، با استیک کردن (Staking) مقداری توکن آدا در استخر pocc پلتفرم Occam، پاداشی در قالب OCX به کاربران پرداخت می‌شود.

همچنین این پروژه با Coti همکاری می‌کند تا از استیبل کوین Djed آینده در دکس جدید Occam استفاده کند. به طوری که سرمایه‌گذاران بتوانند به راحتی توکن‌ها را با استیبل‌کوین معامله کنند. مطمئن باشید که USDC و USDT نیز نسخه‌هایی از استیبل کوین‌های متمرکز خود را در کاردانو در دسترس قرار خواهند داد.

باید دید آیا کاربران نهایی ترجیح می‌دهند از چیزی مانند USDC استفاده کنند یا نوع دیگری از استیبل کوین‌های غیرمتمرکز مانند djed را ترجیح می‌دهند.

برنامه غیر متمرکز Sundaeswap

روند صعودی کاردانو! آشنایی با چند پروژه برتر شبکه کاردانو…

پروژه Sundaeswap به طور مرتب سرمایه‌گذاران را از برنامه‌هایشان مطلع می‌سازد. با اینکه آنها در ابتدا به دنبال راه‌اندازی دکس‌های خود در اکتبر بودند، در حال حاضر این اتفاق نیفتاده است. البته با اینکه هیچ تاریخ رسمی اعلام نشده، ولی همه برای رشد کاردانو و شروع استفاده از dappها در شبکه کاردانو هیجان‌زده هستند.

خرید و فروش ارزدیجیتال

اما با توجه به اینکه این نرم افزارها برای اولین بار راه‌اندازی می‌شوند، بدیهی است در برنامه‌هایشان برای راه‌اندازی دچار مشکل شوند. Sundaeswapper به دنبال‌کنندگان خود در توییتر اعلام کرده است که توکن‌های Sundaeswap و عرضه اولیه عمده آنها دقیقا در همان زمان در دکس راه‌اندازی می‌شود.

این بدان معناست که به محض راه‌اندازی رسمی صرافی، می‌توانید از ADA برای سواپ توکن‌های Sundae در پلتفرم استفاده کنید یا در همان زمان، می‌توانید از آدا برای استیکینگ در یکی از استخرهای سهام Sundaeswaps استفاده کرده و پاداش خود را در قالب توکن Sundae دریافت کنید.

آنها در حال ایجاد یک استخر نقدینگی روی بلاک چین کاردانو هستند و تراکنش‌ها را با کیف پول Nami امضا می‌کنند. هر دکس به استخری از یک جفت رمز ارز نیاز دارد که افراد دیگر بتوانند از آن برای ترید استفاده کنند. هر کسی می‌تواند یک جفت توکن ایجاد کند یا توکن‌های خود را به استخر اضافه کند تا از تریدرها کارمزد دریافت کند.

بنابراین این یک روش عالی برای کسب درآمد منفعل از توکن‌هایی است که در اختیار دارید.

پروژه Meld؛ پروتکل وام‌دهی بر بستر شبکه کاردانو

پروژه ملد (Meld) به نظر می‌رسد یک پروتکل وام‌دهی معمولی مانند آوه یا کامپوند است که روی کاردانو ایجاد شده است و تاثیر زیادی روی رشد شبکه کاردانو خواهد داشت. در حال حاضر، می‌توانید از دیفای برای قرض دادن دارایی کریپتویی خود استفاده کنید یا حتی ارز دیجیتال خود را به عنوان وثیقه برای وام گرفتن در پلتفرم‌ها قفل کنید.

اما در امور مالی غیر متمرکز، فقط می‌توانید رمزارز قرض کنید.

به عنوان یک مثال ساده، استفاده از نسخه رپد شده (Wrapped) بیت کوین را برای قرض گرفتن USDC در پلتفرمی مانند آوه می‌توان ذکر کرد. پلتفرم‌های وام‌دهی متمرکز به شما این امکان را می‌دهند که بیت‌کوین واریز کنید و ارز فیات قرض کنید. اما سیستم‌های متمرکز، کنترل وجوه شما را در اختیار می‌گیرند؛ چراکه مجبورید کریپتو خود را به کیف پول آنها ارسال کنید.

روند صعودی کاردانو! آشنایی با چند پروژه برتر شبکه کاردانو…

Meld قصد دارد یک گام فراتر بردارد و از کاردانو و سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) استفاده کند تا به کاربران اجازه دهد درآمد منفعل از ارزهای فیات داشته و بتوانند ارز فیات وام بگیرند؛ با این تفاوت که کنترل رمزارزهای خود را در اختیار نهادهای متمرکز قرار نمی‌دهند.

آنها این کار را از طریق قراردادهای هوشمند در شکبه کاردانو انجام می‌دهند که به حساب‌های بانکی در سوئیس متصل هستند. مطمئن نیستیم که فقط در سوئیس حساب‌های بانکی داشته باشند، اما این چیزی است که در مستندات نوشته شده است.

تمام دارایی‌های کریپتویی در صندوق‌های غیر متمرکز نگهداری می‌شوند که نمی‌توانند توسط شخص خاصی کنترل شوند و فقط قراردادهای هوشمند به این دارایی‌ها دسترسی دارند. سپرده‌گذاران مجبور نیستند سرمایه خود را به یک پلتفرم متمرکز ارسال کنند.

کنترل وجوه با قراردادهای هوشمند در پروژه Meld

روند صعودی کاردانو! آشنایی با چند پروژه برتر شبکه کاردانو…

قراردادهای هوشمند، به منظور خودکارسازی فرآیند وام‌های فیات و پرداخت سود به کسانی که ارز فیات در بانک‌های سوئیس ارسال کرده‌اند، با برنامه Meld در تعامل خواهند بود. درست است که این فرآیند پیچیده‌ای است، اما بهتر از پلتفرم‌های وام‌دهی متمرکز مانند blockfi یا celsius است که از شما می‌خواهند توکن‌های خود را برایشان ارسال کنید.

Meld دارایی‌های شما را در صندوق‌های غیر متمرکز قرار می‌دهد و همه چیز با قراردادهای هوشمند کنترل خواهد شد. کسانی که نمی‌خواهند رمزارز خود را به یک صندوق متمرکز واگذار کنند، می‌توانند از این برنامه استفاده کنند. البته، اگر می‌خواهید ارز فیات وام یا قرض بگیرید، به بانک نیاز دارید.

هیچ راهی برای دور زدن این موضوع وجود ندارد و به نظر می‌رسد که این بانک، یک بانک از سوئیس خواهد بود.
برای قرار دادن وثیقه در سیستم، کاربران می‌توانند از دارایی‌های Wrapped شده بیت کوین، اتریوم و کاردانو که دارایی‌های M نامیده می‌شوند، استفاده کنند. این دارایی‌ها با حرف M شروع شده و به دنبال آن نماد دارایی واقعی قرار می‌گیرد.

بازدهی (سود) از طریق برنامه غیر متمرکز Meld به اضافه پاداش‌های اضافی در قالب توکن‌های پلتفرم Meld پرداخت می‌شود. تمام این ویژگی‌ها در حال حاضر در حال پیاده‌سازی‌ هستند و در سه ماهه اول سال بعد ارائه خواهند شد.

پروژه توکن‌های غیر قابل تعویض CNFT در شبکه کاردانو
در حال حاضر رویدادهای زیادی در بلاک چین کاردانو و به طور کلی در صنعت کریپتوها در حال وقوع است. اسپیس باد (Spacebud) احتمالا یکی از پروژه‌های مورد علاقه کاربران کاردانو خواهد بود. عکس زیر، یک میلیون دلار یا حدود ۵۱۰،۰۰۰ آدا قیمت دارد.

روند صعودی کاردانو! آشنایی با چند پروژه برتر شبکه کاردانو…

با توجه به تجزیه و تحلیل cNFT، معاملات ‌توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در شبکه کاردانو به‌شدت رو به رشد است؛ همانطور که از حجم معاملات نیز مشخص است، روزانه تا حدود یک میلیون آدا معامله می‌شود.

روند صعودی کاردانو! آشنایی با چند پروژه برتر شبکه کاردانو…
آمار رشد توکن‌های غیر قابل تعویض شبکه کاردانو

این میزان در مقایسه با حجم معاملات NFT در اتریوم و opensea هنوز بسیار بسیار پایین است. اما جامعه کاردانو بسیار قوی کار می‌کند و NFTها شاهد رشد عظیمی هستند و هر روز پروژه‌های جدیدی در این حوزه راه‌اندازی می‌شوند.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد چند پروژه کلیدی روی شبکه کاردانو صحبت کردیم. با رشد این پروژه‌ها، اول از همه شاهد افزایش فعالیت در این بلاک چین خواهیم بود و رشد شبکه کاردانو سیگنال مثبتی برای سرمایه‌گذاران محسوب می‌شود. ثانیا، می‌توانیم کاردانو را با سایر پروژه‌ها از نظر ارزش کل قفل شده (TVL) در تراکنش‌ها و فعالیت‌های مرتبط با امور مالی غیر متمرکز (DeFi) بهتر مقایسه کنیم.

خرید و فروش ارزدیجیتال

اینستاگرام

یوتیوب

صفحه اصلی

روند صعودی کاردانو! آشنایی با چند پروژه برتر شبکه کاردانوروند صعودی کاردانو! آشنایی با چند پروژه برتر شبکه کاردانوروند صعودی کاردانو! آشنایی با چند پروژه برتر شبکه کاردانوروند صعودی کاردانو! آشنایی با چند پروژه برتر شبکه کاردانوروند صعودی کاردانو! آشنایی با چند پروژه برتر شبکه کاردانوروند صعودی کاردانو! آشنایی با چند پروژه برتر شبکه کاردانوروند صعودی کاردانو! آشنایی با چند پروژه برتر شبکه کاردانوروند صعودی کاردانو! آشنایی با چند پروژه برتر شبکه کاردانوروند صعودی کاردانو! آشنایی با چند پروژه برتر شبکه کاردانوروند صعودی کاردانو! آشنایی با چند پروژه برتر شبکه کاردانوروند صعودی کاردانو! آشنایی با چند پروژه برتر شبکه کاردانو

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 57,394.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 4,331.85
  • tetherTether (USDT) $ 0.999459
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.205867