توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

تورچین Thorchain اولین صرافی غیرمتمرکز

تورچین Thorchain اولین صرافی غیرمتمرکز میان زنجیره ای ؛ گامی بزرگ در صنعت ارزهای دیجیتال

غاز به کار تورچین برای روز سه‌شنبه، ۱۳ ام آپریل برنامه ریزی شده است. و این اولین باری خواهد بود که دارایی‌های رمزارز بومی، قابلیت معامله شدن روی یک صرافی غیرمتمرکز...

تورچین Thorchain اولین صرافی غیرمتمرکز میان زنجیره ای ؛ گامی بزرگ در صنعت ارزهای دیجیتال

تورچین Thorchain اولین صرافی غیرمتمرکز
نویسنده : جـوان

تورچین (Thorchain)، اولین صرافی غیرمتمرکز میان زنجیره‌ای و بومی، به زودی فعالیت خود را شروع خواهد کرد.

اریک ورهیز (Erik Voorhees)، مدیرکل شیپ شیفت (ShapeShift) و حامی صنعت رمزارزها، فعال شدن تورچین را “بدون شک بزرگترین رویداد این هفته بازار ارزیابی کرده است.

آغاز به کار تورچین برای روز سه‌شنبه، ۱۳ ام آپریل برنامه ریزی شده است. و این اولین باری خواهد بود که دارایی‌های رمزارز بومی، قابلیت معامله شدن روی یک صرافی غیرمتمرکز و بلاک چین‌های بخصوص را بدون نیاز به تکنولوژی پل‌زنی (Bridging Technology) یا توکن‌های با پشتوانه رمزارز (Wrapped Tokens) داشته باشد. ورهیز در توییتی به تاریخ ۱۲ آپریل ادعا کرد که راه‌اندازی اولین صرافی غیرمتمرکز میان زنجیره‌ای، گامی جدید در صنعت رمزارز خواهد بود.

“تورچین هیچ پلی ندارد. هیچ دارایی مصنوعی‌ای همچون رپد بیت کوین (WBTC) ندارد. بلکه دارایی‌های بومی‌ای را شامل می‌شود که برای اولین بار به شکلی غیرمتمرکز در زنجیره‌ها جابجا می‌شوند.”

تورچین یک جشن فعالسازی در روز سه‌شنبه بر روی پلتفرم کلاب‌هوس (Clubhouse) برگزار خواهد کرد. در این رویداد برخی از افراد سرشناس بازار رمزارزها نیز حضور خواهند داشت که از جمله آنها می‌توان به ورهیز و تعدادی دیگر از مدیران اجرایی شیپ‌شیفت، توشار جین (Tushar Jain)، مدیرکل مولتی کوین کاپیتال (Multicoin Capital)، یان لیبرمن (Yan Liberman)، بنیان‌گذار دلفی دیجیتال (Delphi Digital) و برخی دیگر از افراد بزرگ حوزه رمزارز اشاره کرد.

این صرافی غیرمتمرکز در ابتدای کار، جفت‌های بیت کوین (Bitcoin)، اتریوم (Ethereum)، لایت کوین (Litecoin)، بیت کوین کش (Bitcoin Cash) و بایننس کوین (Binance Coin) را میزبانی خواهد کرد و برنامه دارد که مابقی دارایی‌های دیجیتال را نیز در آینده اضافه کند.

تورچین مانند یونی سوآپ (Uniswap) و دیگر بازارسازهای خودکار عمل می‌‌کند. اما تفاوت شاخص آن امکان انجام دادن معاملات یا تبادل دارایی‌های دیجیتال حتی روی شبکه‌ها و بلاک چین‌های کاملاً متفاوت است.

تورچین بر روی پروتکل اجماع تندرمینت (Tendermint) سوار شده است که خود آن نیز با اکوسیستم کاسماس (Cosmos) در ارتباط است. این صرافی توسط رون (RUNE)، توکن بومی آن، پشتیبانی می‌شود که به عنوان وثیقه برای تسهیل معاملات عمل می کند.

تورچین Thorchain اولین صرافی غیرمتمرکز

دارایی‌ها توسط پروتکلی به نام کِیاس‌نت (Chaosnet) پشتیبانی می‌شوند. این پروتکل به توکن‌ها اجازه می‌دهد تا بتوانند بدون اتکا به واسطه‌ها و راهکارهای میانجی به یکدیگر تبدیل شوند. برای مثال در مبادله بیت کوین به اتریوم، صرافی بیت کوین را به رون تبدیل می‌کند و رون نیز در ادامه به اتریوم تبدیل می‌شود. این مبادلات با سرعتی بالا انجام می‌گیرد تا اطمینان حاصل شود که کاربر تحت تأثیر این سازوکار مبادلاتی قرار نخواهد گرفت.

تقاضا برای راه‌حل‌های بین زنجیره‌ای، به ویژه از بخش دیفای، افزایش یافته است. در ۸ آوریل، کوین تلگراف (Cointelegraph) گزارشی را منتشر کرد که بر اساس آن مرکز برنامه‌های چین‌سوآپ (ChainSwap)، یک جذب سرمایه استراتژیک ۳ میلیون دلاری را به رهبری آلمادا ریسرچ (Alameda Research) به سرانجام رسانده است.

تورچین همچنین در حال ساختن کیف پولی بومی به نام آزگارد ایکس (Asgard X) است که مستقیما برای ارتباط با کیاس نت طراحی شده است. بدین وسیله هر توکن مرتبط با هر بلاک چینی را می‌توان در یک کیف پول نگهداری کرد. بر اساس داده‌های کوین جیکو (Coingecko)، رون، توکن بومی پلتفرم تورچین، اخیرا عملکرد بسار خوبی را نشان داده است و طی ۲۴ ساعت گذشته با رشدی ۱۳ درصدی، سقف تاریخی جدیدی را در تراز ۱۲.۶۵ دلار ثبت کرده است.

خرید و فروش ارزدیجیتال

اینستاگرام

یوتیوب

صفحه اصلی

تورچین Thorchain اولین صرافی غیرمتمرکز

تورچین Thorchain اولین صرافی غیرمتمرکزتورچین Thorchain اولین صرافی غیرمتمرکزتورچین Thorchain اولین صرافی غیرمتمرکزتورچین Thorchain اولین صرافی غیرمتمرکزتورچین Thorchain اولین صرافی غیرمتمرکز

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 49,054.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 4,169.35
  • tetherTether (USDT) $ 0.996579
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.171188