توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال 1 تیر 1400

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال 1 تیر 1400

در ادامه تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین، کاردانو، ریپل، دوج کوین، پولکادات، یونی سواپ، بیت کوین کش و لایت کوین را می‌خوانید...

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال 1 تیر 1400

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال 1 تیر 1400

در ادامه تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین، کاردانو، ریپل، دوج کوین، پولکادات، یونی سواپ، بیت کوین کش و لایت کوین را می‌خوانید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

روز شنبه شاهد شکل‌گیری تقاطع مرگ روی نمودار بیت کوین بودیم. تشکیل این تقاطع باعث جذب فروشندگان بیشتری در بازار شد. در نتیجه افزایش فشار فروش، قیمت بیت کوین تا ۳۱,۰۰۰ دلار سقوط کرد.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال 1 تیر 1400

خریداران موفق شدند در حمایت ۳۱,۰۰۰ دلار جلوی سقوط بیشتر را بگیرند. پیش‌تر در روزهای ۲۳ مه (۲ خرداد) و ۸ ژوئن (۱۸ خرداد)، خریداران به موفقیت از این حمایت دفاع کرده بودند. شاخص قدرت نسبی در حال تشکیل یک واگرایی صعودی است که نشانه‌ای مثبت تلقی می‌شود.

در صورتی که قیمت از ۳۱,۰۰۰ دلار احیا شود، می‌توان انتظار تلاش خریداران برای صعود تا ۴۲,۴۵۱ دلار را داشت. این موضوع می‌تواند باعث تداوم چندروزه نوسانات در محدوده بین ۳۱,۰۰۰ تا ۴۲,۴۵۱ دلار شود.

این احتمال هم وجود دارد که رالی در میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA50) در ۴۱,۹۰۴ دلار با مقاومت مواجه شود. در صورت سقوط از این مقاومت، فروشندگان بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر ۳۱,۰۰۰ دلار برسانند.

اگر آنها در انجام این کار موفق شوند، مقصد احتمالی بعدی ۲۸,۰۰۰ است. پس از ۲۸,۰۰۰ دلار، محدوده ۲۰,۰۰۰ دلار حمایت بعدی است.

مقاومت‌ها: ۴۱,۹۰۴ – ۴۲,۴۵۱

حمایت‌ها: ۳۱,۰۰۰ – ۲۸,۰۰۰ – ۲۰,۰۰۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

قیمت اتریوم روز جمعه به زیر الگوی مثلث متقارن سقوط کرد. این موضوع نشان می‌دهد که فاز تثبیت قیمتی که در روزهای گذشته شاهدش بودیم، بیشتر به نفع فروشندگان بوده است. تداوم فشار فروش در بازار باعث شد تا قیمت اتریوم به میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (SMA200) در ۱,۸۷۰ دلار برسد.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال 1 تیر 1400

خریداران حالا تلاش خواهند کرد تا از ناحیه بین میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه تا کف ۲۳ مه در ۱,۷۲۸ دلار دفاع کنند. در صورت احیای قیمت از این ناحیه، خریداران بار دیگر به‌دنبال بازگرداندن قیمت به داخل الگوی مثلث متقارن می‌روند. اگر در انجام این کار موفق شوند، بیانگر آن است که خریداران در سطوح پایین‌تر اقدام به انباشت کرده‌اند.

با این حال، میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۲,۸۶۹ دلار آرام‌آرام در حال نزولی‌شدن است و شاخص قدرت نسبی (RSI) هم به زیر ۳۵ رسیده است؛ این یعنی فروشندگان دست بالاتری در بازار دارد. در صورتی که فروشندگان بتوانند قیمت را به زیر این ناحیه حمایتی برسانند، احتمال سقوط تا ۱,۵۳۶ و پس از آن ۱,۲۹۳ دلار وجود دارد.

مقاومت‌ها: ۲,۸۶۹

حمایت‌ها: ۱,۸۷۰ – ۱,۷۲۸ – ۱,۵۳۶ – ۱,۲۹۳

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین

قیمت بایننس کوین روز جمعه به زیر خط روند سقوط کرد و فروشندگان در حال حاضر به‌دنبال آن هستند که حمایت ۲۹۱ دلاری را بشکنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال 1 تیر 1400

اگر آنها در انجام این کار موفق شوند، احتمال سقوط تا نزدیکی و حتی شکسته‌شدن میانگین متحرک ساده ۲۰ روزه در ۲۶۱ دلار وجود دارد. این ناحیه یک حمایت پراهمیت به حساب می‌آید؛ چرا که معامله‌گران ۲۱ مه (۳۱ اردیبهشت) با قدرت از آن دفاع کرده بودند.

در صورت احیای قیمت از میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه، احتمال صعود تا خط روند وجود دارد. شکسته‌شدن مقاومت خط روند، احتمالاً راه را برای رسیدن قیمت به ۳۷۹ دلار و پس از آن ۴۳۳ دلار هموار می‌کند.

در طرف مقابل، اگر فروشندگان بتوانند قیمت را به زیر میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه برسانند، احتمال سقوط تا ۲۰۰ دلار و حتی ۱۲۶ دلار وجود خواهد داشت.

مقاومت‌ها: ۳۷۹ – ۴۳۳

حمایت‌ها: ۲۹۱ – ۲۶۱ – ۲۰۰ – ۱۲۶

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت کاردانو

قیمت کاردانو دیروز به زیر حمایت پراهمیت خود در ۱.۳۳ دلار سقوط کرد. اگر فروشندگان بتوانند قیمت را در این ناحیه تثبیت کنند، کاردانو ممکن است تا حمایت بعدی که روی ۱ دلار تشکیل شده است، سقوط کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال 1 تیر 1400

به احتمال زیاد خریداران با قدرت از حمایت ۱ دلاری می‌کنند. نباید فراموش کرد که میانگین متحرک ساده ۲۰ روزه هم در نزدیکی ۱ دلار و روی ۰.۹۸ دلار قرار دارد. اگر قیمت از این ناحیه احیا شود، احتمال صعود تا ۱.۳۳ دلار وجود دارد؛ انتظار می‌رود این ناحیه به‌عنوان یک مقاومت قدرتمند عمل کند.

سقوط قیمت از این مقاومت بیانگر احساسات منفی حاکم بر بازار است و معامله‌گران در رالی‌ها اقدام به فروش می‌کنند. شکسته‌شدن میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه می‌تواند راه را برای کاهش تا ۰.۸ و ۰.۶۸ دلار باز کند.

در صورتی که قیمت از سطوح فعلی روندی صعودی را آغاز کند و به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۱.۶۲ دلار برسد، دیدگاه نزولی باطل خواهد شد.

مقاومت‌ها: ۳۷۹ – ۴۳۳

حمایت‌ها: ۲۹۱ – ۲۶۱ – ۲۰۰ – ۱۲۶

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

روز یکشنبه شاهد احیای قیمت ریپل از میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه در ۰.۷۲ دلار بودیم، اما خریداران موفق به تثبیت قیمت بالای ۰.۷۵ دلار نشدند. افزایش دوباره فشار فروش باعث شد تا قیمت بار دیگر به زیر میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه برسد.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال 1 تیر 1400

اگر فروشندگان قیمت ریپل را تا زیر ۰.۶۵ دلار پایین بکشند، احتمال تشدید فشار فروش وجود دارد و این مسئله ممکن است باعث سقوط تا حمایت بعدی در ۰.۴۳ دلار شود. میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۱.۰۹ دلار شیبی رو به پایین دارد و شاخص قدرت نسبی در محدوده اشباع فروش است که نشان می‌دهد فروشندگان دست بالاتر در بازار را در اختیار دارند.

در طرف مقابل، اگر قیمت از ۰.۶۵ دلار احیا شود، خریداران بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت ریپل را در بالای ۰.۷۵ دلار تثبیت کنند. موفقیت آنها در انجام این کار به معنای آن خواهد بود که آنها در سطوح پایین‌تر ریپل انباشت کرده‌اند. در این صورت صعود تا ۰.۹۳ دلار و ۱.۰۷ دلار محتمل است.

مقاومت‌ها: ۰.۹۳ – ۱.۰۷ – ۱.۰۹

حمایت‌ها: ۰.۷۵ – ۰.۶۵ – ۰.۴۳

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت دوج کوین

قیمت دوج کوین روز جمعه به زیر گردن الگوی سر و شانه رسید و حرکت رو به پایین خود را ادامه داد. در حال حاضر خریداران در تلاش هستند تا از حمایت ۰.۲۱ دفاع کنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال 1 تیر 1400

اگر قیمت دوج کوین از ۰.۲۱ دلار احیا شود، خریداران تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای گردن بازگردانند. موفقیت آنها نشان‌دهنده آن خواهد بود که در سطوح پایین‌تر شاهد خرید هستیم. در این صورت احتمال صعود تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۰.۳۹ دلار وجود دارد.

در سوی دیگر، اگر فروشندگان قیمت را به زیر ۰.۲۱ دلار بکشانند، احتمال سقوط تا میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه در ۰.۱۵ دلار وجود دارد. احتمال می‌رود در این ناحیه خریداران به‌دنبال متوقف‌کردن کاهش قیمت باشند. این در حالی است که اگر در این امر شکست بخورند، سقوط تا حمایت پراهمیت ۰.۱ دلار محتمل خواهد بود.

مقاومت‌ها: ۰.۹۳ – ۱.۰۷ – ۱.۰۹

حمایت‌ها: ۰.۷۵ – ۰.۶۵ – ۰.۴۳

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت پولکادات

قیمت پولکادات روز یکشنبه به زیر خط حمایت الگوی مثلث رسید ولی خریداران موفق شدند قیمت را به داخل الگو بازگردانند. با این حال، فروشندگان قصد تسلیم‌شدن نداشتند و دیروز بار دیگر شاهد سقوط قیمت پولکادات به زیر خط حمایت مثلث بودیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال 1 تیر 1400

شیب رو به پایین میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۲۸.۲۲ دلار و شاخص قدرت نسبی در محدوده منفی نشان می‌دهد که فروشندگان قدرت بیشتری در بازار دارند. این احتمال وجود دارد که پولکادات به زیر حمایت کلیدی خود در ۱۵ دلار برسد. نباید فراموش کرد که از ۱۶ ژانویه (۲۷ دی ۹۹) تا به حال، قیمت پولکادات در زیر این حمایت بسته نشده است.

از همین رو، می‌توان گفت که خریداران با قدرت از حمایت ۱۵ دلاری دفاع می‌کنند. احیای قدرتمند قیمت از این ناحیه می‌تواند باعث صعود تا ۲۰ دلار و پس از آن خط روند نزولی شود. شکسته‌شدن و بسته‌شدن قیمت بالای این مقاومت اولین نشانه از قوت‌گرفتن دوباره بازار است.

در سوی دیگر، اگر قیمت به زیر ۱۵ دلار برسد، این احتمال وجود دارد که بازار تا حمایت پراهمیت بعدی در ۷.۵ دلار کاهش پیدا کند.

مقاومت‌ها: ۲۰ – ۲۸.۲۲

حمایت‌ها: ۱۵ – ۷.۵

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت یونی سواپ

قیمت یونی سواپ جمعه به زیر میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه رسید. شکست خریداران در دفاع از این حمایت باعث شد تا عرضه از تقاضا پیشی بگیرد. پس از آن، خریداران تلاش کردند تا قیمت را احیا کنند، اما موفق به رساندن آن تا بالای میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه نشدند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال 1 تیر 1400

این اتفاق باعث شد که دیروز شاهد افزایش دوباره فشار فروش باشیم. میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۲۸.۶۳ شیبی رو به پایین دارد و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده اشباع فروش است که نشان می‌دهد دست بالاتر در اختیار فروشندگان است. اگر فروشندگان قیمت را تا زیر ۱۶.۴۹ دلار برسانند، احتمال سقوط تا حمایت کلیدی ۱۳.۰۴ دلار وجود دارد.

انتظار می‌رود که خریداران با قدرت از حمایت ۱۳.۰۴ دلار دفاع کنند. در صورت احیای قیمت از این ناحیه، ممکن است در روزهای آینده شاهد تثبیت قیمت بین ۱۳.۰۴ تا ۲۱.۵ دلار باشیم. در طرف مقابل، شکستن ۱۳.۰۴ دلار می‌تواند به سقوط تا ۱۰ دلار منجر شود.

مقاومت‌ها: ۲۱.۵ – ۲۸.۶۳

حمایت‌ها: ۱۶.۴۹ – ۱۳.۰۴ – ۱۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

قیمت بیت کوین کش با تکمیل الگوی مثلث نزولی به زیر ۵۳۸.۱۱ دلار رسید. در ۴۶۸.۱۳ دلار شاهد شکل‌گیری یک حمایت ضعیف هستیم، اما در صورت شکستن این حمایت، فشار فروش افزایش پیدا خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال 1 تیر 1400

میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۸۴۴ دلار شیبی رو به پایین دارد و شاخص قدرت نسبی در محدوده اشباع فروش است که نشان می‌دهد قدرت فروشندگان در بازار بیشتر است. اگر فروشندگان قیمت را به زیر ۴۶۸.۱۳ دلار برسانند، احتمال کاهش بیشتر تا ۴۰۰ دلار و پس از آن ۳۷۰ دلار وجود دارد.

اگر قیمت به‌سرعت احیا شود به بالای میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه در ۶۰۹ دلار برسد، دیدگاه نزولی که پیش‌تر مطرح کردیم اعتبارش را از دست می‌دهد. در این صورت، می‌توان گفت که خریداران در سطوح پایین‌تر در حجم‌های گسترده اقدام به خرید کرده‌اند. این اتفاق ممکن است به صعود تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه بینجامد.

مقاومت‌ها: ۶۰۹

حمایت‌ها: ۴۶۸.۱۳ – ۴۰۰ – ۳۷۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

قیمت لایت کوین روز جمعه به زیر خط حمایت سقوط کرد؛ موضوعی که نشان می‌دهد خریداران الزامی به خرید در آن حمایت نمی‌دیدند. شکست خریداران در بازگرداندن قیمت به سطوح پیشین باعث شد تا فشار فروش در نمودار افزایش پیدا کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال 1 تیر 1400

میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۲۲۲ دلار شیبی رو به پایین دارد و شاخص قدرت نسبی در محدوده اشباع خرید است که نشان می‌دهد کنترل بازار عمدتاً در اختیار فروشندگان است. این احتمال وجود دارد که لایت کوین بار دیگر کف ۱۱۸ دلاری ۲۳ مه را لمس کند. انتظار می‌رود این ناحیه به‌عنوان یک حمایت قوی عمل کند، اما در صورت شکستن این حمایت، می‌توان گفت که لایت کوین به ۱۰۰ و پس از آن ۷۰ دلار می‌رسد.

در طرف مقابل، اگر قیمت از ۱۱۸.۰۳ دلار احیا شود، خریداران تلاش می‌کنند تا قیمت را تا خط روند نزولی بالا بکشند. بسته‌شدن قیمت بالای این بیانگر قدرت‌گرفتن بازار خواهد بود. پس از آن که خریداران بتوانند قیمت را بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه تثبیت کنند، می‌توان گفت که روند تغییر کرده است.

مقاومت‌ها: ۲۲۲

حمایت‌ها: ۱۱۸ – ۱۰۰ – ۷۰

صفحه اصلی

خرید و فروش ارزدیجیتال

اینستاگرام

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال 1 تیر 1400تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال 1 تیر 1400تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال 1 تیر 1400تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال 1 تیر 1400تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال 1 تیر 1400تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال 1 تیر 1400تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال 1 تیر 1400تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال 1 تیر 1400تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال 1 تیر 1400تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال 1 تیر 1400تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال 1 تیر 1400تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال 1 تیر 1400تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال 1 تیر 1400

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 49,494.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 4,134.83
  • tetherTether (USDT) $ 1.00
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.179315