توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ هدف بعدی کجاست؟

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ هدف بعدی کجاست؟

در یک هفته اخیر شاهد ریزش قیمت بیت کوین از محدوده ۵۷,۵۰۰ دلار تا محدوده ۴۳,۵۰۰ دلار بودیم. این ریزش قیمت را می‌توان یک اصلاح قیمتی ۲۵ درصدی در میانه یک روند بزرگ صعودی دانست...

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ هدف بعدی کجاست؟

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ هدف بعدی کجاست؟

در یک هفته اخیر شاهد ریزش قیمت بیت کوین از محدوده ۵۷,۵۰۰ دلار تا محدوده ۴۳,۵۰۰ دلار بودیم. این ریزش قیمت را می‌توان یک اصلاح قیمتی ۲۵ درصدی در میانه یک روند بزرگ صعودی دانست. اما برخی از تحلیلگران معتقدند که روند صعودی بیت کوین به پایان رسیده است. در این خبر، به تحلیل قیمت بیت کوین از دید تریدر معروف Filbfilb می‌پردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین

امروز بیت کوین موفق شد بار دیگر مقاومت ۵۰ هزار دلار را لمس کند. در زمان نگارش این خبر، قیمت هر واحد کوین بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال ۵۱,۲۳۰ دلار معامله می‌شود. روز گذشته شرکت مایکرواستراتژی از خرید مجدد بیت کوین خبر داد که این خبر، تاثیر مثبتی بر بازار داشت. اما در این خبر سعی داریم ابعاد تکنیکالی بیت کوین را مورد بررسی قرار دهیم و بیت کوین را از منظر تکنیکال مورد ارزیابی قرار دهیم.

شکسته شدن مقاومت ۵۰,۰۰۰ دلاری بیت کوین همزمان با شکست سطح ۰.۷۸۶ فیبوناچی خواهد شد و از این نظر شکست این محدوده بسیار مهم است. تصویر زیر این نکته را نشان می‌دهد:

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ هدف بعدی کجاست؟

در صورت شکست مقاومت ۵۰,۰۰۰ دلار، بر اساس ابزار تحلیل فیبوناچی، اولین هدف قیمتی بیت کوین محدوده ۵۴,۰۰۰ دلار خواهد بود. در صورتی افزایش تقاضا برای خرید بیت کوین می‌توان انتظار داشت که قیمت اولین رمز ارز بازار تا سطح ۱.۶۱۸ فیبوناچی نیز صعود کند. این سطح در محدوده ۷۰,۰۰۰ دلار قرار دارد.

در ادامه با بررسی اندیکاتورها و فاکتورهای بازاری بیت کوین، پتانسیل رشد ان را ارزیابی خواهیم کرد. با این کار به دنبال این هستیم که بدانیم این رشد قیمتی بیت کوین به معنی اتمام اصلاح قیمتی و آغاز مجدد روند صعودی بیت کوین است و یا روند صعودی به پایان رسیده و ریزش بیت کوین همچنان ادامه دار خواهد بود.

اندیکاتور Predator

این اندیکاتور در تایم‌فریم‌های مختلف خبر از صعودی شدن روند بیت کوین می‌دهند. در تصویر زیر این اندیکاتور را بر روی چارت قیمتی بیت کوین در تایم‌فریم ۴ و ۱۲ ساعتی، روزانه و هفتگی مشاهده می‌کنید. این اندیکاتور از ادامه داشتن روند صعودی بیت کوین در کوتاه مدت خبر می‌دهد.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ هدف بعدی کجاست؟

بررسی کیف پول بیت کوین صرافی‌ها

بررسی موجودی بیت کوین کیف پول‌های صرافی‌های ارز دیجیتال دید خوبی نسبت به تصمیم معامله‌گران بازار می‌دهد. نمودار زیر موجودی بیت کوین صرافی‌ها را نشان می‌دهد. همانطور که ملاحظه می‌کنید، موجودی بیت کوین صرافی‌ها در حال کاهش است. این اتفاق یک معنی دارد: افراد دلار خود را وارد صرافی می‌کنند و بیت کوین خریداری کرده و آن را از صرافی خارج می‌کنند و با انتقال آن به کیف پول‌های خود، بیت کوین خود را نگهداری یا هولد می‌کنند.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ هدف بعدی کجاست؟

تصویر بالا نشان می‌دهد که حداقل در کوتاه مدت روند قیمتی بیت کوین صعودی خواهد بود. زیرا افراد قصد هولد کردن بیت کوین را دارند. چنین اطلاعاتی نشان می‌دهد که فشار فروش در بازار در حال کاهش است و در چنین شرایطی انتظار ریزش قیمت‌ها دور از ذهن است.

خط نارنجی رنگ در تصویر بالا را ببینید. قیمت بیت کوین در رالی صعودی قدرتمند سال ۲۰۱۷ نیز چنین رفتاری از خود نشان داد. از این رو به نظر می‌رسد که ریزش ۲۵ درصدی قیمت بیت کوین در یک هفته اخیر، پولبک به حمایت بوده و روند صعودی همچنان ادامه خواهد داشت. شباهت این دو بسیار زیاد است.

اهداف بالای بیت کوین

اگر بیت کوین بتواند رالی صعودی خود را در کوتاه مدت ادامه داده و قله جدید در نمودار قیمتی خود به ثبت برساند، رشد پارابولیک خود را تایید خواهد کرد و انتظار می‌رود رالی صعودی بسیار قدرتمندی را برای رسیدن به اهداف بسیار بالاتر آغاز کند.

نمودار زیر، موج نگهداری یکساله بیت کوین را نشان می‌دهد. مووینگ نارنجی رنگ در نمودار زیر تعداد بیت کوین هایی که هولد شده‌اند را نشان می‌دهد که در یک سال اخیر اقدام به فروش بیت کوین خود نکرده‌اند. این خط عدد ۵۷ درصد را نشان می‌دهد که عدد بسیار بالایی است.

این نمودار نشان می‌دهد که این افراد همچنان به رشد قیمت بیت کوین اعتقاد دارند و شاید تا زمانی که قیمت بیت کوین به محدوده ۱۰۰ هزار دلار نرسد، اقدام به فروش آن نکنند. عدد ۱۰۰ هزار دلار نیز به دلیل انتظارات عمده معامله‌گران و فعالان در بازار ارزهای دیجیتال انتخاب شده است.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ هدف بعدی کجاست؟

اطلاعات سال ۲۰۱۷ این اندیکاتور با نقطه قرمز در نمودار بالا نمایش داده شده است. در ان سال نیز شاهد رشد پارابولیک قیمت بیت کوین بودیم. به نظر می‌رسد در این روزها نیز شاهد همین اتفاق هستیم. هدف قیمتی سال ۲۰۱۷ محدوده ۲۰ هزار دلار بود و شاید هدف قیمتی رشد پارابولیک ۲۰۲۱ بیت کوین، رسیدن به ۱۰۰ هزار دلار باشد.

خرید و فروش ارزدیجیتال

اینستاگرام

یوتیوب

صفحه اصلی

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ هدف بعدی کجاست؟تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ هدف بعدی کجاست؟تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ هدف بعدی کجاست؟تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ هدف بعدی کجاست؟تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ هدف بعدی کجاست؟

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 49,054.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 4,169.35
  • tetherTether (USDT) $ 0.996579
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.171188