توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

تحلیلی از وضعیت بازار؛ کاهش قیمت بیت کوین به زیر 35000 دلار

تحلیلی از وضعیت بازار؛ کاهش قیمت بیت کوین به زیر 35000 دلار

به گزارش کوین تلگراف، دیروز بار دیگر شاهد افزایش ترس، بلاتکلیفی و شک (FUD) در بازار ارزهای دیجیتال بودیم که سبب فروش گسترده دارایی‌های دیجیتال شد...

تحلیلی از وضعیت بازار؛ کاهش قیمت بیت کوین به زیر 35000 دلار

تحلیلی از وضعیت بازار؛ کاهش قیمت بیت کوین به زیر 35000 دلار

موج تازه‌ای از ترس، بلاتکلیفی و شک باعث شد تا قیمت بیت کوین به زیر ۳۴,۰۰۰ دلار برسد. این سقوط کاهش قیمت بیشتری برای آلت کوین‌ها به همراه داشت و موجب شد که قیمت بسیاری از آنها به کمترین میزان چند ماه اخیرشان برسد.

به گزارش کوین تلگراف، دیروز بار دیگر شاهد افزایش ترس، بلاتکلیفی و شک (FUD) در بازار ارزهای دیجیتال بودیم که سبب فروش گسترده دارایی‌های دیجیتال شد.

این سومین بار در سه هفته گذشته است که انگشت اتهام به‌سمت چین نشانه می‌رود. این کشور بار دیگر به‌دنبال محدودسازی استخراج و معاملات بیت کوین است. رسانه‌ها گزارش کرده‌اند که مقامات هنگ‌کنگ هم به‌دنبال وضع ممنوعیت در حوزه معاملات خرد ارزهای دیجیتال هستند.

تحلیلی از وضعیت بازار؛ کاهش قیمت بیت کوین به زیر 35000 دلار
نمودار قیمت بیت کوین

داده‌های بازار نشان می‌دهد که پیش از انتشار اخبار چین، خریداران حمایت ۴۰,۰۰۰ دلاری را حفظ کرده بودند، اما با انتشار این اخبار، این حمایت شکسته شد. کمی بعد بار دیگر شاهد حمایت در ۳۶,۰۰۰ دلاری بودیم، اما این حمایت هم نتوانست در مقابل فشار فروش دوام بیاورد.

نقطه عطفی که روز پنجشنبه ایجاد شد، ترس‌ها از بازگشت زمستان ارزهای دیجیتال را تا حد زیادی کاهش داد. با این حال، برخی از تحلیل‌گران نظیر بن لیلی (Ben Lilly)، هم‌بنیان‌گذار جارویس لبز، پیش از سقوط روز جمعه اعلام کردند که همچنان خطر بازگشت زمستان بازار وجود دارد؛ ادعایی که تا حدی محقق شده است.

این در حالی است که همچنان امید به توانایی بیت کوین برای نباختن قافله و صعود بیشتر وجود دارد؛ چراکه داده‌های کیف پول‌های نهنگ‌ها نشان می‌دهد در ناحیه ۳۹,۹۳۱ دلار حجم بالایی از سرمایه از سوی آنها، وارد بازار شده است که خود بیانگر سطوح حمایتی تازه‌ای است.

اشوات بالاکریشنان (Ashwath Balakrishnan)، گزارشگر دلفی دیلی (Delphi Daily)، معتقد است که صرافی‌های ارزهای دیجیتال در نوسانات روز چهارشنبه نقش عمده‌ای را ایفا کردند. او در این باره گفت:

بایننس مسئولیت تسهیل ۱۰۰ میلیارد دلار معاملات آنی است و صرافی‌های غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم، بیش از ۱۰ میلیارد دلار حجم معاملات را ثبت کردند.

تحلیلی از وضعیت بازار؛ کاهش قیمت بیت کوین به زیر 35000 دلار

حجم معاملات یونی سواپ حدود ۶ میلیارد دلار برآورد شده است که در بیشترین حجم معاملات روزانه بین صرافی‌های غیرمتمرکز است. گفته می‌شود که بسیاری از معامله‌گران خرد در این سقوط به‌دنبال خروج سرمایه‌های خود بودند.

میکاه اسپرویل (Micah Spruill)، از مدیران ارشد «S2F Capital» می‌گوید چیزی در حدود ۸ میلیارد دلار قرارداد آتی در هفته گذشته لیکویید شده است. این حجم تشابه زیادی با وضعیت بازار در ماه مارس ۲۰۲۰ و سقوط آن زمان دارد.

اسپرویل در بخش دیگری از صحبت‌های خود به تشابه سرمایه‌های خروجی از روز چهارشنبه و حجم سرمایه‌های خروجی خالص طی چند سال اخیر اشاره کرد. به‌گفته وی، این حقیقت که این میزان بیشترین حجم سرمایه خروجی خالص (به‌صورت دلاری) در تاریخ است، شدیدا «صعودی» است.

تحلیلی از وضعیت بازار؛ کاهش قیمت بیت کوین به زیر 35000 دلار

اسپرویل برای فهم بهتر این موضوع، به داده‌های کیف پول‌های سرمایه‌گذاران و رشد تعداد آنها اشاره می‌کند. به‌گفته، علیرغم موانع سر راه بازار، سرمایه‌گذاران خرد در کف قیمت اقدام به خرید می‌کنند که خود نشانه‌ای از رشد تدریجی «پذیرش» است. او در این باره گفت:

تعداد افراد فعال در بازار در طول این پولبک در حال افزایش بوده است. این مسئله نشان می‌دهد که اوج چرخه صعودی را تجربه نکرده‌ایم و تنها شاهد تشکیل یک اوج قیمت محلی در چرخه صعودی بزرگتر بودیم.

فشار فروش بازار بیت کوین به بازار آلت کوین‌ها سرایت کرده است و بسیاری از ۱۰۰ ارز دیجیتال برتر بازار با سقوط همراه بودند.

تحلیلی از وضعیت بازار؛ کاهش قیمت بیت کوین به زیر 35000 دلار

در حال حاضر مجموع ارزش بازار ارزهای دیجیتال در محدوده ۱.۴ تریلیون دلار قرار دارد و سهم بیت کوین ۴۴.۳ درصد است.

صفحه اصلی

خرید و فروش ارزدیجیتال

تحلیلی از وضعیت بازار؛ کاهش قیمت بیتتحلیلی از وضعیت بازار؛ کاهش قیمت بیتتحلیلی از وضعیت بازار؛ کاهش قیمت بیتتحلیلی از وضعیت بازار؛ کاهش قیمت بیتتحلیلی از وضعیت بازار؛ کاهش قیمت بیتتحلیلی از وضعیت بازار؛ کاهش قیمت بیت

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 57,558.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 4,355.91
  • tetherTether (USDT) $ 1.00
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.207299