توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

تاثیر بلاک چین بر آینده صنعت تبلیغات

تاثیر بلاک چین بر آینده صنعت تبلیغات !؟

این فناوری انقلابی بخش تبلیغات را به خود جلب کرده است. فناوری بلاک چین جایگزین بهتری برای امنیت سایبری ، اعتماد و شفافیت است...

تاثیر بلاک چین بر آینده صنعت تبلیغات !؟

تاثیر بلاک چین بر آینده صنعت تبلیغات
نویسنده : M.T.J

این فناوری انقلابی بخش تبلیغات را به خود جلب کرده است.

فناوری بلاک چین جایگزین بهتری برای امنیت سایبری ، اعتماد و شفافیت است.

بلاک چین به سرعت به یک راهکار برای همه نگرانی‌های حوزه تبلیغات دیجیتال تبدیل شده و در واقع این فناوری یک جهش عظیم برای صنعت تبلیغات است.

بلاک چین راهکار جامعی برای چالش‌های مختلف تبلیغاتی این صنعت مانند رشد تقلب در تبلیغات، یکپارچگی سیستم و داده‌ها و موارد دیگر ارائه می‌دهد.

تبلیغ کنندگان ، ناشران و فروشندگان فناوری تبلیغات به فناوری بلاک چین روی آورده اند.

به تازگی برندهای بزرگی مانند یونیلیور، Kellogg، کیمبرلی کلارک، مک دونالد و نستله به دنبال استفاده از بلاک چین برای بهبود شفافیت در بازاریابی آنلاین هستند و اینگونه از قدرت فناوری بلاک چین برای ارائه راهکارهایی برای تقلب در تبلیغات، موارد مربوط اعتماد، تورم و اختلاف داده‌ها استفاده می‌کنند.

نگاهی به راه هایی که بلاک چین با انها صنعت تبلیغات را تغییر می دهد.

جلوگیری از تقلب در صنعت تبلیغات

تاثیر بلاک چین بر آینده صنعت تبلیغات

تقلب دائما در حال پیشرفت است و نحوه مقابله با آن نیز باید پیشرفت کند.

اساسا تبلیغات آنلاین بر روی یک سیستم باز ساخته می‌شود که اجرای آن به اینترنت وابسته است. با این حال سیستم‌های باز شکافی ایجاد می‌کنند که به نوبه خود کل سیستم را در برابر تقلب آسیب پذیر می‌کند.

خرید و فروش ارزهای دیجیتال

طبق داده‌های Juniper Research ضررهای تبلیغاتی در سال ۲۰۱۹ حدود ۴۲ میلیارد بوده و پیش بینی می‌شود به دلیل تکنیک‌های پیچیده کلاهبرداران این رقم تا سال ۲۰۲۳ به ۱۰۰ میلیارد دلار برسد. با این حال پذیرش بلاک چین به تغییر روش در انجام تراکنش‌های آنلاین کمک کرده و یک فضای امن برای تبلیغ کنندگان و ناشران فراهم می‌کند.

با توجه طبیعت غیرمتمرکز فناوری بلاک چین، کلیه تراکنش‌ها و اطلاعات در دفتر کل توزیع شده ثبت می‌شوند. در نتیجه هر یک از شرکت کنندگان در زنجیره تأمین می‌تواند تهدیدهای موجود در این زنجیره را رصد و شناسایی کرده و همچنین متقلبان را مسدود کند.

استفاده از بلاک چین در تبلیغات دیجیتال به خصوص در زمینه جلوگیری از تقلب بسیار قابل توجه است. فناوری بلاک چین که با ابزارهای لازم تلفیق شده قادر است تا کلاهبرداری‌هایی مانند انباشت تبلیغات، ترافیک ربات، کلاهبرداری در سامانه دامنه و غیره را شناسایی و کاهش دهد.

شفافیت و اعتماد

یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های بلاک چین میزان شفافیتی است که می‌تواند ارائه دهد. در حقیقت فناوری بلاک چین می‌تواند شفافیت داده‌ها را به روشی که هرگز در اکوسیستم تبلیغات وجود نداشته تسهیل کند که به نوبه خود اعتماد به این صنعت را ارتقا می‌بخشد.

گذشته از یافتن و پرچم گذاری سایت‌هایی که اختلاف کلیک و نفوذ ربات دارند، فناوری بلاک چین به ردیابی تعداد کلیک کمک می‌کند و همچنین با کلیک واقعی مخاطبان واقعی را هدف قرار می‌دهد.

علاوه بر این فروشندگان آگهی می‌توانند با فناوری بلاک چین ویوهای عملی از توزیع آگهی و تراکنش‌ها را نشان دهند. بدین گونه مصرف کنندگان می‌توانند صحت داده‌هایی را که مشاهده می‌کنند، تأیید کنند. داده‌های ذخیره شده بدون ثبت تغییرات ایجاد شده قابل تغییر نیستند.

در نهایت این فناوری باعث می‌شود تا کاربران قبل از اینکه توزیع کالا قابل مشاهده باشد از همه مراحل آگاهی داشته باشند، مانند اینکه محصول چیست و از کجا می‌آید. اینگونه بلاک چین با ارائه دفتر کل معتبر تراکنش‌ها، شفافیت و اعتماد به اکوسیستم تبلیغات دیجیتال را در سراسر جهان ارتقا می‌دهد.

حفظ حریم خصوصی داده‌ها

حفظ حریم خصوصی داده‌ها یکی از مهمترین چالش‌های صنعت تبلیغات است. داده‌ها برای حوزه تبلیغات دیجیتال، بسیار ارزشمند بوده و رمز موفقیت هستند. اکنون با ماهیت غیرمتمرکز بلاک چین، اطلاعات توسط همه اعضای زنجیره محافظت می‌شوند.

هر یک از اعضای شبکه بلاک چین قادر است به اطلاعات فعالیت‌های مختلفی که در این زنجیره انجام شده دسترسی پیدا کرده و آنها را مرور کند. علاوه بر این هر دفتر کل یک کلید عمومی منحصر به فرد دارد که با پیوند به تمام تراکنش‌های موجود در زنجیره، برای همه شرکت کنندگان توزیع می‌شود. در نتیجه تغییر یا فاش شدن داده‌ها غیرممکن است.

علاوه بر این با برنامه‌های بلاک چین در صنعت تبلیغات، راهکارهایی برای چالش‌های مرتبط با ایمنی و حریم خصوصی داده‌ها ارائه شده است زیرا برای استفاده از داده‌های شخصی مجوز مخاطبان لازم است. این به کاربران امکان می‌دهد تا داده‌های خود را کنترل کنند و ارزش داده‌ها را کاملا در دست آنها قرار می‌دهد.

نیازی به واسطه نیست

تاثیر بلاک چین بر آینده صنعت تبلیغات

بلاک چین ابزار نهایی دموکراتیزه کردن و در واقع انقلابی در صنعت تبلیغات است که با حذف نیاز به واسطه‌ها در تمام تراکنش‌های تبلیغاتی، هزینه‌های غیرضروری را کاهش می‌دهد.

این فناوری با حذف درگاه‌های پرداخت مختلف و مجال ندادن به واسطه‌ها یا اشخاص ثالث هزینه تراکنش‌ها را کاهش می‌دهد. به عبارت دیگر بلاک چین تراکنش‌های تجاری مستقیم‌تری را به تبلیغ کنندگان، ناشران و کاربران آنها ارائه می‌دهد.

گفتنی است که فناوری بلاک چین نه تنها نیاز تبلیغ کنندگان به واسطه‌ها مانند گوگل و فیس بوک را حذف کرده بلکه آنها را مستقیما به مشتریان بالقوه خود وصل می‌کند. با به کارگیری پلتفرم‌های تبلیغاتی آنلاین مبتنی بر بلاک چین، کاربران از تراکنش‌های ایمن و ناشناس بودن مطمئن می‌شوند.

در واقع این خبر خوبی برای پذیرندگان اولیه فناوری بلاک چین در صنعت تبلیغات است زیرا ضمن حفظ خرید و فروش مستقیم تبلیغات با کاربران، هزینه‌های انجام شده در تراکنش‌های تبلیغات را کاهش می‌دهند.

در پایان جالب است بدانید که تبلیغ کنندگان، ناشران و فروشندگان فناوری تبلیغات اکنون به فناوری بلاک چین نگاه می‌کنند تا راهکارهایی برای چالش‌های مختلف در بخش تبلیغات آنلاین ارائه دهند.

اثی بلا ین ر آیند صنت تبلیاتتاثیر بلاک چین بر آینده صنعت تبلیغاتتاثیر بلاک چین بر آینده صنعت تبلیغاتتایر بلاک ن بر آینده

خرید و فروش ارزدیجیتال

اینستاگرام

یوتیوب

صفحه اصلی

نعت تبلیغاتتاثیر بلاک چین بر آینده صنعت تبلیغاتتاثیر بلاک چین بر آینده صنعت تبلیغاتتاثیر بلاک چین بر آینده صنعت تبلیغاتتاثیر بلاک چین بر آینده صنعت تبلیغاتتاثیر بلاک چین بر آینده صنعت تبلیغاتتاثیر بلاک چین بر آینده صنعت تبلیغات

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 49,120.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 4,162.74
  • tetherTether (USDT) $ 1.00
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.170700