توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

بیت کوین در چه قیمتی ساتوشی ناکاموتو

بیت کوین در چه قیمتی ساتوشی ناکاموتو را ثروتمندترین فرد جهان می‌کند؟

بر اساس برآوردهای انجام‌شده، ساتوشی ناکاموتو چیزی در حدود ۱ میلیون واحد بیت کوین استخراج کرده است. از سوی دیگر، ثروت خالص جف بزوس...

بیت کوین در چه قیمتی ساتوشی ناکاموتو را ثروتمندترین فرد جهان می‌کند؟

بیت کوین در چه قیمتی ساتوشی ناکاموتو

بر اساس برآوردهای انجام‌شده، ساتوشی ناکاموتو چیزی در حدود ۱ میلیون واحد بیت کوین استخراج کرده است. از سوی دیگر، ثروت خالص جف بزوس حدود ۱۸۱ میلیارد دلار است. سؤال اصلی اینجاست که برای عبور ثروت ناکاموتو از ثروت خالص بزوس، بیت کوین باید به چه قیمتی برسد؟

به گزارش کوین تلگراف، تخمین زده می‌شود که اگر قیمت بیت کوین به حدود ۱۸۲,۰۰۰ دلار برسد، ساتوشی ناکاموتو، خالق این ارز دیجیتال، ثروتمندترین فرد جهان خواهد شد.

آمارهای جهانی تا مارس ۲۰۲۱ نشان می‌دهد که جف بزوس (Jeff Bezos)، بنیان‌گذار آمازون، با دارایی خالص ۱۸۱.۶ میلیارد دلار ثروتمندترین فرد جهان است. ایلان ماسک (Elon Musk)، مدیرعامل تسلا، که بیش از ۲۰ درصد از سهام این شرکت سازنده خودروهای الکتریکی را در اختیار دارد، با دارایی معادل ۱۶۳.۷ میلیارد دلار با فاصله کمی نفر دوم است.

ساتوشی ناکاموتو چقدر بیت کوین دارد؟

ناکاموتو وایت پیپر بیت کوین را در اکتبر ۲۰۰۸ با مجوز عمومی MIT منتشر کرد. در تاریخ ۳ ژانویه ۲۰۰۹، اولین بلاک بیت کوین که به بلاک جنسیس (Genesis Block) مشهور است، استخراج شد. این نشانگر راه‌اندازی شبکه بیت کوین بود که جنبش ارزهای دیجیتال و بلاک چین را آغاز کرد.

اگرچه رقم دقیق دارایی‌های ناکاموتو همچنان نامشخص است، اما گمان می‌رود که او از ژانویه تا ژوییه ۲۰۰۹ بیش از یک میلیون بیت کوین استخراج کرده باشد. یعنی با قیمت فعلی بیت کوین، ثروت ناکاموتو تقریباً ۵۵ میلیارد دلار است.

به‌عبارت‌دیگر، اگر قیمت بیت کوین به ۱۸۲,۰۰۰ دلار برسد، دارایی خالص ناکاموتو حدود ۱۸۲ میلیارد دلار خواهد بود که بالاتر از ثروت خالص کنونی بزوس است. سرجیو دمیان لرنر (Sergio Demian Lerner)، پژوهشگر برجسته ارزهای دیجیتال، در سال ۲۰۱۰ یک مقاله تحقیقی منتشر کرد که دارایی بیت کوینی ناکاموتو را تخمین می‌زد.

بیت کوین در چه قیمتی ساتوشی ناکاموتو
الگوی استخراج ساتوشی ناکاموتو

لرنر با تحلیل بلاک‌های اولیه‌ای که ناکاموتو استخراج کرده، تخمین زده است که احتمالاً یک میلیون بیت کوین متعلق به او است. لرنر نوشت:

برآورد من این است که ثروت ساتوشی حدود ۱ میلیون بیت کوین یا ۱۰۰ میلیون دلار با نرخ فعلی است. مطمئنم افراد زیادی هستند که داده‌های منبع را با دقت تحلیل می‌کنند و رقم دقیقی را ارائه می‌دهند که بسیار نزدیک خواهد بود. با این حال آن‌ها دوباره بر سر من فریاد خواهند کشید.

آیا قیمت بیت کوین به ۱۸۲,۰۰۰ دلار می‌رسد؟

اگرچه مدل‌های بسیاری برای پیش‌بینی قیمت وجود دارد که قیمت بیت کوین را بین ۲۰۰,۰۰۰ تا یک میلیون دلار پیش‌بینی می‌کند، اما مشهورترین آن‌ها مدل انباشت به جریان (Stock-to-Flow) است.

این مدل پیش‌بینی می‌کند که قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۱ به ۱۰۰,۰۰۰ تا ۲۸۸,۰۰۰ دلار می‌رسد. در این مدل از فرمولی براساس رابطه بین ارزش بیت کوین دربرابر تعداد بیت کوین‌های موجود (انباشت) و تعداد بیت کوین‌هایی که استخراج و وارد بازار می‌شوند (جریان) استفاده می‌شود.

بیت کوین در چه قیمتی ساتوشی ناکاموتو
پیش‌بینی مدل پلن‌بی

پلن‌بی (PlanB)، مبدع مدل انباشت به جریان، در نوامبر سال ۲۰۲۰ گفت:

مردم می‌پرسند که آیا هنوز به مدل خود اعتقاد دارم یا خیر. به صراحت می‌گویم: من هیچ تردیدی ندارم که مدل بیت کوینS2FX درست است و بیت کوین قبل از دسامبر ۲۰۲۱ به ۱۰۰,۰۰۰ تا ۲۸۸,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

اگر طبق مدل انباشت به جریان، بیت کوین تا ۲۸۸,۰۰۰ دلار افزایش یابد، ثروت ساتوشی حدود ۲۸۸ میلیارد دلار خواهد شد و باید او را بسیار بسیار جلوتر از بزوس و ماسک قرار دهد.

در همین حال، برخی دیگر از پیش‌بینی‌های قیمت بیت کوین برای چرخه صعودی فعلی بسیار بالاتر بوده است. به‌عنوان مثال، بلومبرگ پیش‌بینی می‌کند که اگر بیت کوین به یک دارایی ذخیره «بدون ریسک» تبدیل شود، قیمت آن ممکن است به ۴۰۰,۰۰۰ دلار هم برسد.

این در حالی است که هویت ناکاموتو همچنان یک راز باقی مانده و مشخص نیست که این فرد (یا افراد) هنوز زنده هست یا خیر.

کارشناسان صنعت ارزهای دیجیتال، افرادی مانند هال فینی (Hal Finney)، آدام بک (Adam Back) و پل لروکس (Paul Le Roux) را به‌عنوان نامزدهای بالقوه پیشنهاد کرده‌اند. البته کسانی هم هستند که گمان دارند هویت ساتوشی ممکن است متعلق به گروهی از افراد باشد.

خرید و فروش ارزدیجیتال

اینستاگرام

یوتیوب

صفحه اصلی

بیت کوین در چه قیمتی ساتوشی ناکاموتوبیت کوین در چه قیمتی ساتوشی ناکاموتوبیت کوین در چه قیمتی ساتوشی ناکاموتوبیت کوین در چه قیمتی ساتوشی ناکاموتوبیت کوین در چه قیمتی ساتوشی ناکاموتوبیت کوین در چه قیمتی ساتوشی ناکاموتوبیت کوین در چه قیمتی ساتوشی ناکاموتو

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 49,054.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 4,169.35
  • tetherTether (USDT) $ 0.996579
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.171188