توسعه دهنده: اسماعیل زاده، رحیم زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

به سه دلیل قیمت اتریوم به 5000 دلار نمی رسد

قیمت اتریوم ممکن است در کوتاه مدت صعودی باشد ، اما عوامل متعددی وجود دارد که می تواند قیمت...

به سه دلیل قیمت اتریوم به 5000 دلار نمی رسد

به سه دلیل قیمت اتریوم به5000 دلار نمی رسد

قیمت اتریوم ممکن است در کوتاه مدت صعودی باشد ، اما عوامل متعددی وجود دارد که می تواند قیمت را در محدوده فعلی ثابت نگه دارد.

قیمت اتر (ETH) از زمانی که توسط ویتالیک بوترین ، بنیانگذار اتریوم در جشنواره StartmeupHK 2021 ارائه شده است ، رو به پایین بوده است.

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است ، “فاز یک” که مقیاس پذیری را از طریق خرد کردن معرفی می کند ، به 2022 موکول شده است. علاوه بر این ، ماهیت غیرمتمرکز ذات DeFi ممکن است کاملاً سودمند نباشد زیرا پردازش به سبک خرد کردن نیاز به انجام معاملات از طریق زنجیره تقویت دارد.

به سه دلیل قیمت اتریوم به 5000 دلار نمی رسد
قیمت اتر به دلار در Coinbase. منبع: TradingView

نمی توان دلیل سقوط شدید اتررا از بالاترین حد خود مشخص کرد ، اما افزایش هزینه های گاز مطمئناً انتظارات سرمایه گذاران را تحت تأثیر قرار داده است. نه تنها مشخص شد که شبکه چقدر محدود است ، بلکه معامله گران را تشویق می کند تا با شبکه های جایگزین، مانند Binance Smart Chain (BSC) و راه حل لایه 2 Polygon را آزمایش کنند.

به سه دلیل قیمت اتریوم به 5000 دلار نمی رسد
هزینه متوسط گاز اتریوم 7 روزه به دلار آمریکا. منبع: CoinMetrics

نمودار بالا نشان می دهد که میانگین هزینه 45 دلار گاز یک ماه پس از به روزرسانی برلین در 15 آوریل به اجرا درآمد. اجماع در جامعه اتریوم این بود که برلین در کوتاه مدت تأثیر کمتری داشت وراهی است برای پروتکل EIP-1559 هارد فورک لندن در 4 آگوست

این ما را به یکی از 3 فاکتوری می رساند که می تواند بر قیمت اتر در کوتاه مدت تأثیر منفی بگذارد.

تاخیر هاردفورک لندن

هارد فورک اتریوم لندن بخشی از نقشه راه انتشار نهایی Eth2 در سال 2022 است. این به روزرسانی مورد انتظار 4 آگوست برنامه ریزی شده است اما به دلیل برنامه قبلی ذکر شده در اواخر ژوئیه به تعویق افتاده است.

پیشنهادات EIP-1159 که هدف آن سوزاندن بخشی از هزینه های ایجاد شده در بلاک چین اتریوم است درآمد آنها را کاهش می دهد که ماینرها بیشترین تأثیرراخواهند گرفت. علاوه بر این ، EIP-3554 اعتدال سخت افزایشی را معرفی می کند که مهاجرت به بلاک چین جدید Proof-of-Stake را برانگیخته است.

سابقه تحویل توسعه دهندگان اتریوم اعتماد به نفس ایجاد نمی کند. اگر ارتقاء جزئی صورت گیرد و تغییرات بحث برانگیزتر به تأخیر بیفتد ، قیمت اتر می تواند سقوط کند زیرا بخشی از تجمع فعلی بر اساس تبلیغات اطراف هاردفورک ایجاد شده است.

خروج معدنچیان

این بار نگرانی اصلی فنی نیست بلکه اجتماعی است. هنگامی که برای معدنچیان اتریوم مشخص شود تا زمانی که برخی از شبکه های رقیب ازمزایای شبکه برخوردار میشوند ، منبع درآمد آنها به تدریج قطع می شود نگران کننده است.

حتی اگر اکثر بلاک چین های قراردادی هوشمند برای اثبات مدل اجماع سهام طراحی شده باشند ، برخی از پروژه های کمتر شناخته شده می توانند الگوریتم خود را برای پشتیبانی از استخراج Ethash تغییر دهند.

تحلیلگران نباید این احتمال را که Binance Chain یا Solana می توانند یک لایه امنیتی اضافی با استفاده از قدرت هش اضافی ناشی از خروج استخراج کننده اتریوم ایجاد کنند ، کنار بگذارند. اگرچه این سناریو بسیار دور است ، بدون شک این رفتارها قیمت اتر را تحت فشار قرار می دهد.

برنامه های کاربردی چند زنجیره ای

هر چه مدت بیشتری طول بکشد تا Eth2 به طور کامل پیاده سازی شود و dApp ها کد خود را برای پشتیبانی از قابلیت پردازش موازی (shardin) ارتقا دهند ، انگیزه بیشتری برای افزایش پشتیبانی چند زنجیره ای وجود دارد.

Curve و AAVE ، دو پروتکل پیشرو DeFi با ارزش کل قفل شده ، هر دو پشتیبانی از بلاکچین های دیگر به غیر از اتریوم  رادارند. در همین حال ، بر اساس داده های DeFi Llama ، Polygon دارای 550 میلیون دلار قرارداد Curve و AAVE 1.8 میلیارد دلار دیگر است.

در نهایت ، محتمل ترین “قاتل اتریوم” خود شبکه خواهد بود زیرا به تعویق انداختن راه حل مقیاس بندی کاربران وسوق دادن dApp ها به راه حل های جایگزین به طورهمزمان ومهاجرت به PoS ،فضایی رابرای تقویت بلاکچین های رقیب باز می کند.

خرید و فروش ارزدیجیتال

اینستاگرام

صفحه اصلی

به سه دلیل قیمت اتریوم به 5000 دلار نمی رسدبه سه دلیل قیمت اتریوم به 5000 دلار نمی رسدبه سه دلیل قیمت اتریوم به 5000 دلار نمی رسدبه سه دلیل قیمت اتریوم به 5000 دلار نمی رسدبه سه دلیل قیمت اتریوم به 5000 دلار نمی رسدبه سه دلیل قیمت اتریوم به 5000 دلار نمی رسدبه سه دلیل قیمت اتریوم به 5000 دلار نمی رسد

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,472.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 4,200.15
  • tetherTether (USDT) $ 1.00
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.326596