توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

بهترین کیف پول‌های مونرو

بهترین کیف پول‌های مونرو (XMR) در سال ۲۰۲۱

برای سرمایه‌گذاری روی هر یک از ارزهای دیجیتال، ابتدا نیاز به یک کیف پول یا والت (Wallet) برای نگهداری این ارزها داریم. به‌بیان ساده، کیف پول نرم‌افزاری است که به شما اجازه می‌دهد به دارایی‌های دیجیتال خود دسترسی داشته باشید، با آنها تراکنش انجام دهید و هر زمان که نیاز داشتید موجودی حسابتان را چک کنید. در اینجا به‌طور مختصر با ارز دیجیتال مونرو و ویژگی‌های خاص آن آشنا خواهیم شد.
بهترین کیف پول‌های مونرو

برای سرمایه‌گذاری روی هر یک از ارزهای دیجیتال، ابتدا نیاز به یک کیف پول یا والت (Wallet) برای نگهداری این ارزها داریم. به‌بیان ساده، کیف پول نرم‌افزاری است که به شما اجازه می‌دهد به دارایی‌های دیجیتال خود دسترسی داشته باشید، با آنها تراکنش انجام دهید و هر زمان که نیاز داشتید موجودی حسابتان را چک کنید.

در اینجا به‌طور مختصر با ارز دیجیتال مونرو و ویژگی‌های خاص آن آشنا خواهیم شد. سپس بهترین کیف پول‌های مونرو (XMR) در سال ۲۰۲۱ را معرفی خواهیم کرد .

مونرو، دنیای ارزهای دیجیتال

بهترین کیف پول‌های مونرو

ارز دیجیتال مونرو (Monero) از جمله شناخته‌شده‌ترین ارزهای مبتنی بر حریم خصوصی یا همان پراویسی کوین‌ها است که از روش‌های پیشرفته رمزنگاری برای اطمینان از پیگیرگریزی تراکنش‌ها استفاده می‌کند.

برخلاف بیت کوین و بسیاری از ارزهای دیجیتال که بلاک چین‌های شفاف دارند، در مونرو نمی‌توان تراکنش‌ها و موجودی آدرس‌ها را مشاهده کرد، مگر اینکه خود دارنده آدرس تمایل داشته باشد.

این ارز دیجیتال که ابتدا بیت‌مونرو (Bitmonero) نام داشت، در سال ۲۰۱۴ با استفاده از کد بایت‌کوین (Bytecoin) رسماً راه‌اندازی شد. این ارز دیجیتال با نماد اختصاری XMR، در زمان نوشتن این مطلب چهاردهمین ارز دیجیتال برتر بازار (از نظر ارزش بازار) است.

مانند بیت کوین، هویت خالق اصلی مونرو هم مشخص نیست و عده‌ای حدس می‌زنند که ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین، سازنده مونرو هم هست.

اصلی‌ترین ویژگی مونرو، آدرس‌های مخفی این ارز دیجیتال و پیگیر‌گریز‌بودن تراکنش‌های آن است. این ویژگی باعث پنهان‌ماندن فرستنده و گیرنده خواهد شد.

به‌بیان دقیق‌تر، کاربران با استفاده از فناوری امضاهای حلقوی (Ring signatures)، می‌توانند خودشان تعیین کنند که چه کسانی اجازه مشاهده فرستنده و گیرنده تراکنش‌ها را داشته باشند.

فناوری امضاهای حلقوی، مجموعه تراکنش‌های هر فرد را با دیگران ترکیب می‌کند تا صاحبان آدرس‌های فرستنده و گیرنده به‌صورت عمومی قابل‌مشاهده نباشند. این فناوری همچنین مانده‌حساب‌ها را از طریق آدرس‌های پنهان (Stealth addresses) مخفی می‌کند.

آدرس‌های پنهان، آدرس‌های یک‌بار‌مصرف تصادفی هستند و نمی‌توان آن را به شخص خاصی مرتبط کرد. برای پیاده‌سازی این فناوری، هر کاربر در شبکه مونرو دارای دو جفت کلید است: یک جفت کلید عمومی/خصوصی پرداخت (Spend key) که برای مشاهده موجودی و انجام تراکنش مورد‌استفاده قرار می‌گیرد و یک جفت کلید عمومی/خصوصی مشاهده (view key) که با استفاده از آن، کاربران می‌توانند جزئیات تراکنش خود را با دیگران به اشتراک بگذارند.

بنابراین در این روش، اطلاعات تراکنش‌ها تنها برای افراد خاصی قابل‌مشاهده خواهد بود.

مونرو در تاریخ ۳۰ نوامبر ۲۰۲۰ (۱۰ آذر ۹۹) یک به‌روزرسانی اساسی را با هدف تمرکززدایی بیشتر از شبکه تجربه کرد. در این به‌روزرسانی، الگوریتم اجماع اثبات کار جدیدی به نام رندوم‌ایکس (RandomX) جایگزین الگوریتم کپی‌رایت (Copyright) شد.

الگوریتم رندوم‌ایکس استخراج مونرو از طریق دستگاه‌های ای‌سیک (ASIC) را محدود کرده و استخراج از طریق CPUها را تسهیل می‌کند.

معرفی بهترین کیف پول‌های مونرو

اگرچه ویژگی‌های خاص مونرو برای کاربران تازه‌وارد دنیای ارزهای دیجیتال تا حدی گیج‌کننده است، اما با انتخاب یک کیف پول مناسب و آگاهی دقیق از نحوه کارکرد آن، می‌توان به‌راحتی واحدهای XMR را مدیریت و نگهداری کرد.

در ادامه به معرفی برخی کیف پول های مونرو می پردازیم .

توجه داشته باشید که در فهرست زیر معیارهایی همچون امنیت، تعداد نصب، اعتبار تیم توسعه‌دهنده و سهولت کاربری لحاظ شده است، اما در نهایت، مسئولیت حفظ دارایی‌های دیجیتال بر‌عهده خود افراد است. بنابراین بهتر است که پیش از انتخاب و استفاده از کیف پول‌ها شخصاً درباره اعتبار و امنیت آن‌ها تحقیق کنید.

برترین کیف پول‌های مونرو در حال حاضر:

کیف پول سخت‌افزاری Ledger Nano S

کیف پول سخت‌افزاری Ledger Nano X

کیف پول سخت‌افزاری Trezor Model T

کیف پول نرم‌افزاری Monero GUI (دسکتاپ,کیف پول رسمی مونرو)

کیف پول نرم‌افزاری MyMonero (تحت وب و دسکتاپ)

کیف پول نرم‌افزاری Cake (موبایل)

کیف پول نرم‌افزاری Exodus (دسکتاپ و موبایل)

کیف پول نرم‌افزاری Atomic (دسکتاپ و موبایل)

کیف پول نرم‌افزاری Guarda (تحت وب، دسکتاپ، موبایل و افزونه مرورگر)

کیف پول نرم‌افزاری Edge (موبایل)

کیف پول کاغذی Monero Paper (برای ساخت کیف پول کاغذی به اینجا مراجعه کنید )

کیف پول نرم‌افزاری Monerujo (موبایل)

خرید و فروش ارزدیجیتال

اینستاگرام

یوتیوب

صفحه اصلی

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 49,058.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 4,078.24
  • tetherTether (USDT) $ 1.00
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.178201