توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

انتخابات آلمان در سال 2021: نظر احزاب در مورد رمز ارز و بلاک چین چیست؟

انتخابات آلمان در سال 2021: نظر احزاب در مورد رمز ارز و بلاک چین چیست؟

انتخابات آلمان در سال 2021: نظر احزاب در مورد رمز ارز و بلاک چین چیست؟

انتخابات آلمان در سال 2021: نظر احزاب در مورد رمز ارز و بلاک چین چیست؟

Cointelegraph به بررسی شش حزب اصلی آلمان پرداخت و دریافت که از دولت جدید چه انتظاری می تواند داشته باشد.

استفاده از فناوری های جدید مانند بلاک چین یا هوش مصنوعی اخیراً مورد توجه بوده و مورد استقبال بیشتر دولت های سراسر جهان قرار گرفته است.

روز یکشنبه ، 26 سپتامبر ، آلمانی ها در انتخابات پارلمانی شرکت کردند که پایان 16 سال ریاست جمهوری آنگلا مرکل را مشخص کرد. از سال 2005 ، آلمان دچار بحران های عمیق ، اما همچنین رفاه بی سابقه ای شده است. خروج مرکل خلأ قدرت ایجاد می کند ، اما همچنین فرصتی برای شروع جدید ، بدون اینکه بخش رمزنگاری نیز از این قاعده مستثنی باشد. اما این آغاز جدید چگونه می تواند باشد و احزاب آلمانی برای کمک به بازار رمزنگاری و فناوری های جدید مانند بلاک چین چه برنامه ای دارند؟

Cointelegraph با نگاهی به بیانیه های انتخاباتی ، کلمات کلیدی مانند “ارزهای رمزنگاری شده” ، “بلاک چین” یا “یوروی دیجیتال” را جستجو کرد و از طرفین در مورد تنظیم بازار رمزنگاری ها نظرشان را پرسید.

حزب سوسیال دموکرات – به دست آمدن206 کرسی

رابطه حزب چپ میانه سوسیال دموکرات (SDP) با ارزهای رمزنگاری شده را می توان به طور خلاصه توضیح داد: ظاهراً بازار رمزنگاری هیچ نقشی برای بزرگترین حزب سیاسی آلمان که بیشترین تعداد اعضا را دارد ، ندارد. به نظر می رسد واژه هایی مانند “بیت کوین” یا “ارزهای رمزنگاری شده” در “Zukunftsprogramm” (به انگلیسی: Manifesto for the future) ، عنوان مانیفست انتخاباتی SPD ، توسط حزب فراموش شده است.

فقط در یک جا از ارزهای دیجیتالی خصوصی مانند پروژه Diem فیس بوک یا اصطلاحاً استیبل کوین نام منفی ذکر شده است. حتی یورو دیجیتال در سند انتخاباتی SPD نشان داده نشده است.

احزاب “خواهر” CDU و CSU ، معروف به “اتحادیه” – 196 کرسی به دست آوردند
تا اواسط سال 2019 ، احزاب راست میانه CDU/CSU در مورد ارزهای رمزپایه انتقادی داشتند ، پس از آن حزب استراتژی بلاک چین خود را راه اندازی کرد. از نظر CDU/CSU ، فناوری بلاک چین دارای پتانسیل بالایی است و آلمان قرار است به یک پیشگام جهانی بلاک چین تبدیل شود. 90 درصد از اقدامات (40 مورد از 44 مورد) استراتژی بلاک چین در حال حاضر آغاز شده است ، از جمله مراحل مهمی مانند افتتاح قانون آلمان برای اوراق بهادار دیجیتال. اتحادیه می خواهد به پروژه های آزمایشی بلاک چین ادامه دهد.

در مورد ارزهای رمزنگاری شده ، CDU/CSU خواستار مقررات پیشرونده و در عین حال مسئولانه و تشدید قوانین شناخت مشتری در بیانیه انتخابات آمده است:

“خرید املاک و مستغلات با پرداخت پول نقد فقط باید از طریق بانک ها امکان پذیر باشد ، که ابتدا باید هویت خریدار و منشاء پول را به عنوان بخشی از یک رابطه تجاری موجود تأیید کنند. همین امر هنگام تبادل پول نقد با ارز رمزنگاری شده و بالعکس صدق می کند. “

از سوی دیگر ، اوراق بهادار توکن شده بیشتر مورد توجه CDU/CSU است و آشکارا از طرف حزب حمایت می شود. به نظر می رسد یورو دیجیتالی به عنوان یک روش پرداخت سریع ، ساده و مطمئن و جایگزینی برای پول نقد برای CDU/CSU نیز مهم است ،اما به گفته طرف ، “باید اقدامات احتیاطی را انجام داد.”

انتخابات آلمان در سال 2021: نظر احزاب در مورد رمز ارز و بلاک چین چیست؟

اتحاد 90/سبزها – 118 کرسی به دست آوردند
سبزها اهمیت فناوری بلاک چین را درک می کنند اما می خواهند این نوآوری را تحت کنترل دولت نگه دارند. به گفته لیزا پاوس ، سخنگوی سیاست مالی سبزها ، به Cointelegraph گفت که ارزهای رمزنگاری شده خطراتی مانند “مصرف زیاد انرژی ، سوء استفاده جنایتکاران و اغراق های سوداگرانه” را به همراه دارند. او گفت: “اساساً ، مانند همه نوآوری ها در بخش مالی ، همان قوانین در مورد سایر محصولات مالی کلاسیک در مورد حمایت از مصرف کننده ، شفافیت و ثبات مالی باید در اینجا اعمال شود.”

در اصل ، سبزها از برنامه های بانک مرکزی اروپا برای ایجاد یورو دیجیتالی خود حمایت می کنند. به گفته پاوس ، اتحادیه اروپا برای تأمین حق حاکمیت خود و همچنین نقش بین المللی یورو به زیرساخت های خود در بخش مالی نیاز دارد. او گفت:

“برای ما مهم است که یورو دیجیتالی داده ها و امنیت قانونی را برای مصرف کنندگان و مشاغل تضمین کند و ثبات مالی را تهدید نکند. از طریق یورو دیجیتالی نیز می توانیم با هزینه های ناموجه ناشی از oligopolies مقابله کنیم. با این حال ، یورو دیجیتال جایگزین پول نقد کلاسیک نمی شود ، بلکه مکمل آن است. “
سبزها مانند SPD ، ارزهای خصوصی یا استیبل کوین را رد می کنند. این حزب از فرسایش کنترل دولت بر ارز می ترسد و بر این اساس می خواهد اقدامی قاطع علیه آن انجام دهد.

بیانیه انتخاباتی حزب سبزها همچنین قصد دارد معافیت های مالیاتی برای سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری شده که بیش از یک سال برگزار می شود را به طور کامل لغو کند.

در حال حاضر ، آلمان تنها در صورت فروش در همان سال خریداری شده ، از ارزهای دیجیتال یا فلزات گرانبها مانند طلا یا نقره مالیات می گیرد. بنابراین ، معامله گران ارزهای دیجیتال که از دارایی های دیجیتالی برای سرمایه گذاری طولانی مدت مالی استفاده می کنند و اغلب آنها را جابجا نمی کنند ، می توانند در آلمان سود بدون مالیات ایجاد کنند.

به گفته سبزها ، مهم نیست چقدر طول می کشد،دیر یا زود ، دولت خواهان کاهش آن است.

انتخابات آلمان در سال 2021: نظر احزاب در مورد رمز ارز و بلاک چین چیست؟

حزب دموکرات آزاد – 92 کرسی به دست آورد
بازار طرفدار آزاد حزب دموکرات آزاد (FDP) در بیانیه انتخاباتی خود از سیاست دوستانه در قبال ارزهای رمزنگاری شده حمایت می کند. می گوید که می خواهد یک چارچوب قانونی سازگار با نوآوری برای دارایی های رمزنگاری شده ایجاد کند و انواع اوراق بهادار دیجیتال را فعال کند.

یوهانس ملین ، مسئول مطبوعاتی FDP ، به Cointelegraph می گوید: “استانداردهای واضح می تواند هم شرکت های درگیر و هم مصرف کنندگان را قادر سازد تا از بلاک چین با امنیت بیشتری استفاده کنند و در نتیجه به تطبیق بهتر این فناوری کمک کنند.” از نظر ملین ، مقررات نباید خیلی سختگیرانه باشد ، بلکه مانعی برای ورود به بازار عمل می کند.

FDP لیبرال فرصت های جدیدی را در بلاک چین ، به ویژه در بخش انرژی یا خدمات مالی می بیند. به گفته این حزب ، اکوسیستم در حال ظهور بلاکچین می تواند یکی از قوی ترین تغییر دهندگان بازی در بازار سرمایه و بخش فناوری فینتک در 10 سال آینده باشد.

به گفته ملین ، فناوری بلاک چین می تواند دارایی های غیر نقد شده قبلی را برای سرمایه گذاری عموم مردم باز کند.

به همین دلیل ، FDP خواستار تغییر چارچوب قانونی ملی و اروپایی است. FDP همچنین به اصطلاح “مناطق آزادی دیجیتال” در آلمان پیشنهاد کرده است. چنین مناطقی – که به آنها سندبکس های نظارتی نیز گفته می شود – بلاک چین و استارتاپ های رمزنگاری شده را از مقررات و نظارت اداره نظارت مالی فدرال (BaFin) آزاد می کند تا بتوانند مفاهیم جدید و نمونه های اولیه را امتحان کنند.

در مورد یورو دیجیتال ، FDP آن را جایگزینی سریع و مطمئن برای پول نقد می داند. با این حال ، به گفته حزب لیبرال ، یورو الکترونیکی نباید پول نقد را لغو یا جایگزین کند.

جایگزین برای آلمان (AfD) – 83 کرسی به دست آورد
اگرچه برخی از سیاستمداران آلترناتیو برای آلمان (AfD) در گذشته به طور علنی به نفع بیت کوین (BTC) و ارزهای رمزنگاری شده اظهار نظر کرده اند ، اما این موضوع در بیانیه انتخاباتی فعلی آنها “آلمان” جایی پیدا نمی کند. اما عادی. ” حزب راستگرای پوپولیست تنها یک جمله درباره ارز دیجیتال بانک مرکزی حذف کرده و اعلام کرده است که به شدت با ارزهای بانک مرکزی مخالف است.

حزب راستگرای پوپولیست فقط در یک مورد مطمئن است: پول نقد باید به هر قیمتی حفظ شود. AfD خواستار حفظ دائمی پول نقد به عنوان یک حق مدنی و تثبیت آن در قانون مشترک است.

انتخابات آلمان در سال 2021: نظر احزاب در مورد رمز ارز و بلاک چین چیست؟

چپ – 39 کرسی به دست آورد
به طور کلی ، چپ می خواهد سیستم های پرداخت دیجیتال را قوی تر تنظیم کند. علاوه بر این ، این حزب انحصار دولتی ارز را با خصوصی سازی پول تهدید می کند – اول از همه توسط شرکت هایی مانند فیس بوک و برنامه های آن برای ارز مکمل ، Diem. البته ارزهای رمزنگاری شده نیز با اعتقاد چپ گرایان مبنی بر اینکه پول باید دولتی باشد مطابقت ندارند. چپ این را به Cointelegraph تأیید می کند:

ارزهای رمزنگاری شده سود چندانی برای جامعه ندارند و عوارض جانبی زیانباری دارند.

چپ توضیح می دهد که بیت کوین مصرف روزانه ما را تأمین نمی کند ، بیت کوین همچنین از ثبات ارزش کافی برخوردار نبوده و تضمین نمی شود که ارزش خود را حفظ یا افزایش دهد.

بنابراین ، چپ ها خواستار مقررات سختگیرانه تری برای ارزهای رمزنگاری شده و حمایت مالی بهتر از مصرف کنندگان هستند. به نظر چپ ، مقام نظارتی مالی ، BaFin ، باید معاملات رمزنگاری را “برای محافظت از سرمایه گذاران در برابر ضررهای زیاد” تنظیم کند.

علاوه بر این ، چپ خواهان ممنوعیت استخراج رمزنگاری است. این حزب به Cointelegraph گفت که هنوز تولید بیت کوین و ارزهای رمزنگاری شده را اتلاف انرژی و منابع می داند:

“بیت کوین همچنین یک محیط زیست است زیرا استخراج مقدار زیادی برق مصرف می کند. علاوه بر این ، نیاز فوری به اقدام برای جلوگیری از پولشویی با ارزهای رمزنگاری شده وجود دارد. بیت کوین شبکه تاریک مالی است. “
با این حال ، طرف بحرانی رمزنگاری پذیرای یورو دیجیتال است. چپ ها حتی سعی کردند یورو دیجیتال را در بوندستاگ در دستور کار قانونگذاری گذشته قرار دهند:

“ما طرفدار یوروی دیجیتال ایمن و نوآور هستیم ، اما به هیچ وجه پول نقد را جایگزین نمی کنیم ، بلکه فقط مکمل آن است. یورو دیجیتال به اندازه پول نقد امن خواهد بود ، سطح حفاظت از داده های خود را فعال می کند و از دیجیتالی شدن اقتصاد مانند اتوماسیون فرایندهای مذکور پشتیبانی می کند. “
به گفته حزب چپ ، فناوری بلاک چین یک نوآوری با پتانسیل بزرگ است ، به ویژه در اتوماسیون فرایندها. با این حال ، همانطور که توسط چپ اعلام شد ، استفاده از بلاک چین برای تأیید حسابداری پر مصرف از طریق رایانه های غیر متمرکز ، که عموماً توسط بانک ها بدون خطا ارائه می شود ، منطقی نیست.

خلاصه: مقررات سختگیرانه تری انتظار می رود
باید دید دولت آینده متشکل از این شش حزب چگونه به موضوع تنظیم ارزهای رمزنگاری شده و فناوری بلاک چین نزدیک می شود.

به زودی می توان انتظار تغییراتی مانند قوانین سختگیرانه KYC و مقررات سختگیرانه اقتصاد رمزنگاری را داشت. به هر حال ، طرفین در یک نکته توافق دارند: مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم باید سخت تر انجام شود ، و ارزهای رمزنگاری شده هنوز توسط بسیاری از طرفها (به جز FDP) به عنوان پول “کثیف” با عدم کنترل شناخته می شوند.

ارزهای دیجیتالی خصوصی مانند Diem یا استیبل کوین نیز از سوی دولت آلمان به دلیل ترس از این که می توانند انحصار دولت بر پول را تضعیف کنند ، پشتیبانی نمی شوند. فقط FDP از ممنوعیت لفاظی خودداری می کند ، اما از سوی دیگر ، اولاف شولتز ، نامزد حزب سوسیال دموکرات برای صدراعظم ، اغلب علیه ارزهای رمزنگاری شده خصوصی اعتراض می کند.

صفحه اصلی

خرید و فروش ارزدیجیتال

اینستاگرام

انتخابات آلمان در سال 2021انتخابات آلمان در سال 2021انتخابات آلمان در سال 2021انتخابات آلمان در سال 2021انتخابات آلمان در سال 2021انتخابات آلمان در سال 2021انتخابات آلمان در سال 2021انتخابات آلمان در سال 2021انتخابات آلمان در سال 2021انتخابات آلمان در سال 2021انتخابات آلمان در سال 2021انتخابات آلمان در سال 2021

انتخابات آلمان در سال 2021انتخابات آلمان در سال 2021انتخابات آلمان در سال 2021انتخابات آلمان در سال 2021انتخابات آلمان در سال 2021انتخابات آلمان در سال 2021انتخابات آلمان در سال 2021

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 57,655.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 4,565.80
  • tetherTether (USDT) $ 1.00
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.221921