توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

ارز دیجیتال می‌تواند دلار را از اقتصاد ایران حذف کند: نمایندگان مجلس...

ارز دیجیتال می‌تواند دلار را از اقتصاد ایران حذف کند: نمایندگان مجلس…

بهروز محبی نجم آبادی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در رابطه با راهکارهای کاهش تاثیر منفی دلار بر اقتصاد ایران، اظهار کرد: یکی از مسائل مهم در اقتصاد ایران که در رتبه اول...

ارز دیجیتال می‌تواند دلار را از اقتصاد ایران حذف کند: نمایندگان مجلس…

ارز دیجیتال می‌تواند دلار را از اقتصاد ایران حذف کند: نمایندگان مجلس...

بهروز محبی نجم آبادی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در رابطه با راهکارهای کاهش تاثیر منفی دلار بر اقتصاد ایران، اظهار کرد: یکی از مسائل مهم در اقتصاد ایران که در رتبه اول قرار دارد دلار و قیمت آن است، زیرا این مورد می‌تواند با اقتصاد ایران بازی کند که این موضوع مورد تایید کارشناسان اقتصادی هم قرار دارد.

نماینده‌ مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:

بنابراین متاسفانه دلار و اتصال آن به ارزش پول ملی یک فاکتور مهم و تاثیرگذار است که می‌تواند اقتصاد و پول کشور را در دست خود نگه دارد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت:

زمانی در کشور دچار گرانی قیمت ارز می‌شویم که عرضه با تقاضا با هم فاصله پیدا می‌کند. یعنی هر چه تقاضای دلار بیشتر باشد، دلار کمیاب‌تر می شود و قیمت آن افزایش پیدا می‌کند که این خود اثر منفی بر اقتصاد دارد.

محبی تصریح کرد:

حال سوال این است که چطور باید نقش دلار را در اقتصاد کم کرد؟ یکی از این راهکارها این است که تولید داخل را گسترش دهیم، مثلا باید کشور در نهاده‌های دامی خودکفا شود تا شاهد خروج ارز برای این کالای استراتژیک نباشیم.

وی افزود: برای آنکه بتوانیم دلار را از اقتصاد جدا کنیم باید به سمت پیمان‌های دوجانبه پولی با کشورهای مختلف برویم. یعنی تهیه پول ملی چین برای ایران راحت‌تر از دلار آمریکاست که حتما باید به آن سمت رفت.

محبی افزود:

موضوع بعدی که می‌تواند دلار را از اقتصاد کشور حذف کند بحث ارزهای دیجیتال است که اگر به آن ورود شود می‌توانیم از طریق ارز دیجیتال قسمتی از کارها را انجام دهیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:

باید اقدامات متعددی صورت بگیرد تا این موجود مزاحمی به نام دلار از اقتصاد کشور خارج شود، زیرا این مورد ابزاری در دستان ایالات متحده آمریکا شده است تا ایران را تحت فشار قرار دهد.

خرید و فروش ارزدیجیتال

اینستاگرام

یوتیوب

صفحه اصلی

ارز دیجیتال می‌تواند دلار را از
ارز دیجیتال می‌تواند دلار را از

ارز دیجیتال می‌تواند دلار را ازارز دیجیتال می‌تواند دلار را ازارز دیجیتال می‌تواند دلار را از

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 49,429.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 4,113.73
  • tetherTether (USDT) $ 1.01
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.180223