توسعه دهنده: اسماعیل زاده

اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار و خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها

اتریوم 2 به زودی

اتریوم 2 به زودی اولین هاردفورک خود را تجربه می‌کند ؛ ارائه چندین بروزرسانی کلیدی برای شبکه بیکن‌چین

ویتالیک بوترین، بنیان‌گذار اتریوم، روز دوشنبه طرحی را جهت اولین هاردفورک شبکه جدید بیکن‌چین (Beacon Chain) با نام موقت HF1، معرفی نمود...

اتریوم 2 به زودی اولین هاردفورک خود را تجربه می‌کند ؛ ارائه چندین بروزرسانی کلیدی برای شبکه بیکن‌چین

اتریوم 2 به زودی
نویسنده: چاره ای

ویتالیک بوترین، بنیان‌گذار اتریوم، روز دوشنبه طرحی را جهت اولین هاردفورک شبکه جدید بیکن‌چین (Beacon Chain) با نام موقت HF1، معرفی نمود.

این هاردفورک به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا چندین بروزرسانی کلیدی برای شبکه بیکن‌چین، معرفی کنند، که این یک آزمونی مفید برای تغییرات اساسی در آینده است.

بزرگترین تغییر محسوس این هاردفورک، پشتیبانی از کلاینت‌های سبک است، نودهایی که حداقل منابع مورد نیاز را داشته و قادرند در دستگاه‌های تلفن همراه اجرا شوند. این امر به «کیف‌پول‌های با حداقل اعتماد» این امکان را می‌دهد تا به جای اتکا به ارائه‌دهندگان سرویس‌های خارجی، به تنهایی تراکنش‌های این بلاکچین را تایید کنند.

پشتیبانی از کلاینت‌های سبک از طریق «کمیته‌های همگام‌سازی» ویژه‌ای انجام می‌شود و متشکل از گروه‌های اعتبارسنجی است که به طور تصادفی جهت ایجاد امضاهای خاص تعیین می‌شوند و تشخیص یک نسخه صحیح بلاکچین را آسان می‌کنند.

سایر پیشرفت‌ها شامل اصلاح قوانین انتخاب فورک است، جایی که توسعه‌دهندگان، مصادیق بارز آسیب‌پذیری یک پروتکل را در برابر حملات سازماندهی شده، شناسایی می‌کنند. این موارد، هرچند به بازیگران مخرب اجازه داده تا ضمن کنترل بخشی از اعتبارسنجی، از شبکه سو استفاده کنند، اما بسیار پیچیده بوده و نیاز به زمان‌بندی دقیقی دارند.

به گفته ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin): این نقاط ضعف پیش از راه‌اندازی اتریوم 2 کشف گردید، اما جهت رفع آن‌ها کمی دیر شده بود.

از نظر تغییرات کاربردی، این هاردفورک با هدف اصلی تغییرات اساسی در مکانیزم نشت عدم فعالیت (inactivity leakage) است. در حال حاضر، سهامداران Eth2 ممکن است بخشی از سرمایه خود را به دلیل غیرفعال بودن یا تلاش جهت حمایت از یک فورک در اقلیت، از دست بدهند.

نشت عدم فعالیت، بعضا به دلیل جرایمی مانند قطعی اینترنت، یک عامل بازدارنده برای استیکینگ است. از آنجا که این سیستم در حالتی بسیار منعطف با کاربران تنظیم شده، مکانیزمی جهت سهولت ارتباط را برای استیکرهای با اتصال ناپایدار ارائه می‌دهد.

این نشت، قرار است دو درجه داشته باشد، به این معنا که بین عدم فعالیت منقطع و مداوم، تفاوت محسوسی قائل شود. به عنوان مثال، یک استیکر که 10 قطعی ارتباط 6 دقیقه‌ای (جمعا 60 دقیقه) را تجربه می‌کند، 10 برابر کمتر از استیکری که یک ساعت مداوم دستگاه خود را قطع کرده، ضرر می‌کند.

اتمام تدریجی نشت عدم فعالیت، این اطمینان را حاصل می‌کند که نودهای آفلاین، تا زمانی که شبکه از آستانه لازم جهت امنیت خود بالاتر است، ارزش خود را از دست خواهند داد.

در حالی که برخی از این تغییرات موجب ملایمت سیستم در برخورد با برخی اشتباهات سهوی می‌شود، این تیم در حال تغییر برخی پارامترها به منظور اعمال مجازات‌های شدیدتر مالی برای رفتارهای مخرب است.

کماکان زمان دقیق این هاردفورک مشخص نیست و برخی جزئیات پیشنهادی می‌بایست مورد بررسی بیشتری قرار بگیرند. در همین حال، توسعه‌دهندگان اتریوم در تلاش‌اند تا نامی برای HF1 و هارد فورک‌های آتی ارائه دهند. اسامی پیشنهادی تاکنون شامل نام ستاره‌ها، سیاره‌ها مناطقی در بازی World of Warcraft، ماه‌های سال و … هستند.

صفحه اصلی

خرید و فروش ارزدیجیتال

اولنچ درگیر باگ شد؛ سقوط شدید قیمت
اولنچ درگیر باگ شد؛ سقوط شدید قیمت

اتریوم 2 به زودیاتریوم 2 به زودیاتریوم 2 به زودیاتریوم 2 به زودیاتریوم 2 به زودی

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 57,983.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 4,603.04
  • tetherTether (USDT) $ 0.998823
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.223214